XI POLONIJNY FESTIWAL PIEROGOW

Dziś na naszej Polance po długiej przerwie ,w tym trudnym “pandemicznym “ czasie odbył się pierwszy w tym sezonie polonijny piknik. Była to podwójna okazja do spotkania ,jednak relację rozpoczniemy od wyjątkowego wydarzenia .Dziś uczniowie naszej Polskiej Sobotniej Szkoły im.Marii Konopnickiej otrzymały dyplomy ukończenia pierwszego roku nauki. Były również podziękowania i kwiaty dla kadry nauczycielskiej. Za chwilkę nasi uczniowie rozpoczną kolejny rok nauki w polskiej szkole i miejmy nadzieję,że wirus już nie pokrzyżuje nam wszystkim żadnych planów.

Na zakończenie “szkolnej” części spotkania wystąpił przed wszystkimi jeden z uczniów ,utalentowany muzycznie Adrian Piotrowicz ,który wspaniale i bardzo profesjonalnie zaśpiewał nam trzy utwory. Całości wydarzenia przyglądał się dzisiejszy gość -redaktor z pisma Plam Coast OBSERVER. Adrianowi gratulujemy talentu I kibicujemy w całych sił.

Wszystkim nauczycielom,rodzicom i uczniom dziękujemy za udział w dzisiejszej uroczystości I życzymy Wam wszystkim wspaniałego i owocnego nowego roku szkolnego..

…….i kolejne wydarzenie dzisiejszego dnia….to oczywiście 11-ty POLONIJNY FESTIWAL PIEROGÓW .

Oczywiście i tu emocji nie zabrakło.W tym roku w konkursie brało udział osiem aż 11 Pań ( jak na 11-tą edycję przystało), które ulepiły piękne,zgrabne i smaczne pierogi z mięsem.Komisja pod przewodnictwem gościa z NJ smakosza pierogów o imieniu Krzysztof miała arcytrudne zadanie ….po pierwsze zjeść aż 11 pierogów i do tego wyłonić te najlepsze…..ale dali radę. Takie sędziowanie to bardzo smaczne zajęcie ale i niebywale trudne bowiem wszystkie pierogi były przepysze o czym świadczyła dłuuuuuga kolejka do naszego polonijnego bufetu. Po podliczeniu wszystkich sędziowskich punktów przewodniczący Jury otworzył kopertę z nazwiskami uczestników konkursu i przypisanym każdemu z nich numerom.I tak w tym roku

III miejsce i czek na $25 oraz czapkę “super kucharza”zdobyła Mika Bilinski

II miejsce i czek na $50 oraz czapkę “super kucharza”otrzymała Hanna Crown

I miejsce i czek na $100 oraz czapkę “ przesuper kucharza” “wylepiła” sobie po raz drugi Poprawa Beata

Te osoby zdobyły największą liczbę punktów ale walka była bardzo wyrównana . Pozostałe uczestniczki konkursu jako nagrody pocieszenia dostały czapki kucharskie Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za pyszne pierożki , gratulujemy wygranych.i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Nie zabrakło nam oczywiście czasu na disco do muzyki DJ Andrzeja .Było bardzo gorąco ale wszyscy bawili się wyśmienicie.

Dziś bardzo dużo pracy miał nasz bufet ,który przeżył prawdziwe oblężenie…..ale w kuchni nie został ani jeden pierożek…ani jedna kiełbasa….Bar jak zwykle przezywał “oblężenie” bo nie ma to jak polskie piwo…..

Dziękujemy:

wszystkim,którzy w ten upalny dzień przyjechali na Polankę i fantastycznie bawili się całe popołudnie.To dzięki Wam ta super atmosfera .

Dziękujemy wszystkim organizatorom imprezy i wszystkim ,którzy “w pocie czoła” pracowali przy przygotowaniach oraz obsłudze pikniku i pracach porządkowych po zakończeniu spotkania.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach….już wkrótce…. na WIECZORZE HAWAJSKIM 09/19/2020