Octoberfest 2020

Dziś “święto piwa” na Polance.To już po raz 11-ty spotkaliśmy się na tradycyjnym OCTOBERFEST piknik .

11 października 2020, niedziela. Piękne,słoneczne popołudnie zachęcało do wspólnej zabawy i na naszą Polankę tłumnie zjechali piknikowi goście. Polanka była dziś pełna fantastycznych gości ,takich którzy przyjechali do nas po raz pierwszy oraz tych stałych bywalców … gościliśmy również przedstawicieli niemiecko-amerykańskiego klubu z Palm Coast .

Nasi piknikowi goście bawili się fantastycznie w rytm tradycyjnej bawarskiej, biesiadnej muzyki przeplatanej zabawnymi grami i konkursami z piwem w roli głównej.

Pierwszy konkurs wyłonił nam prawdziwego smakosza i znawcę polskiego piwa … W tym konkursie pieciu znawców złotego trunku miało za zadnie rozpoznać rodzaj piwa w szklance.Każdy z Panów otrzymał inne piwo do skosztowania a zwycięzca był tylko jeden i bezkonkurencyjny okazał się Sam Przemek Lisowski .Gratulujemy

Kolejny konkurs dał nam “powrót do przeszłości” czyli ….Trzej śmiałkowie zostali “nakarmieni” przez swoje partnerki ,oczywiście piwem,lecz…z małej butelki ze smoczkiem Nie było łatwo ale dali radę i w tym konkursie zwyciężył Jarek Lisowski

Kolejny konkurs,również piwny polegał na piciu piwa przez dłuuuuuuugi wężyk i oczywiście odgadnięciu nazwy pitego piwa .Tym razem nagrodę główną wygrał Jessy Bilinski .Nie dość ,że jako pierwszy wypił zawartść butelki to jeszcze bezbłędnie odgadł gatunek pitego trunku.

Nagrodą główną we wszystkich konkursach był zestaw upominkowy: koszulka, szklanka i torba Żywiec a wszyscy pozostali uczestnicy konkursów otrzymali nagrody pocieszenia :szklanki Żywiec.

Kolejna zabawa to wyścig „narciarzy” ⛷.Dwie 4-osobowe drużyny kobiety i mężczyźni mieli za zadanie „poszusować” po trawie, drużynowo na „polonijnych nartach” ze szklanką piwa w ręku. Śmiechu było co niemiara. Zwyciężyli panowie ale i Panie walczyły z ogromnym poświęceniem.

I już ostatnia zabawa to parada „bawarskich przebierańców”.Wszyscy, którzy założyli swoje stroje OCTOBERFEST wyglądali fantastycznie ale zwycięzcami okazali się Lusia i Bogdan Homa czyli nasi goście z niemiecko-amerykańskiego klubu .

Cały czas do tańca grał jak zwykle DJ Andrzej a grał aż nogi same tańczyły Bufet też dziś nie odpoczywał a wręcz przeżył prawdziwe oblężenie a domowe pierogi ,polska kiełbasa z kapustą czy precle schodziły szybciej niż przysłowiowe “świeże bułeczki”.O ugaszenie naszego pragnienia zadbali nasi super barmani….ech….cóż za dzień…

Dziękujemy Wam wszystkim ,za tak liczne przybycie i wspólna zabawę. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali w pocie czoła przy przygotowaniach imprezy,obsługi w trakcie trwania oraz uprzątnięcie Polanki po zakończeniu pikniku.

do zobaczenia na kolejnych polonijnych imprezach…..już wkrótce HALLOWEEN piknik 10/31/2020 a i tu niespodzianek nie zabraknie a do tańca grać nam będzie nasza śpiewająca Rodzina Kamińskich

Zapraszamy