DZIEN KOBIET

03/08/20 CÓŻ TO BYŁ ZA DZIEŃ

Po raz pierwszy na naszej Polance tak hucznie obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET.

TROSZKE HISTORII– CZYLI JAK ZRODZIŁA SIE TRADYCJA ŚWIĘTA KOBIET

Dzień Kobiet, to coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało w 1910 r., a więc 103 lata temu. Ruchy robotnicze w Europie oraz Ameryce Północnej stanowią korzenie Międzynarodowego Dnia Kobiet. Pierwszy raz święto obchodzono 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Współcześnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w kilkudziesięciu krajach świata, Tak wtedy, jak i dziś jest to dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami, słodyczami oraz innymi podarunkami.

A i w dniu dzisiejszym na Polance na nasze Panie czekały same przyjemności.

Po pierwsze darmowy wstęp na recital KRZYSZTOFA SREBRAKOWSKIEGO ,pyszny obiad oraz tradycyjny kwiatek. A recital naszego gościa to prawdziwa uczta dla duszy.To już drugie polonijne spotkanie z tym wspaniałym pianistą i kompozytorem.Wszyscy,którzy słyszeli wcześniej piękne aranżacje i kompozycje Krzysztofa czekali na to spotkanie i dziś bardzo licznie( ponad 100 osób!!) przybyli na Polankę…..

Popołudnie minęło jak chwila .Wspaniałe towarzystwo….cudowna muzyka……i wszyscy zrelaksowani i super nastrojach żegnaliśmy się do następnego polonijnego spotkania na Polance.

Dziekujemy wszystkim ,którzy gotowali,sprzątali i pracowali przy przygotowaniu imprezy, za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania.Wszystkim ,którzy dziś byli z nami na Polance serdeczne podziękowania za udział w spotkaniu.

Teraz Marzec…..czas przerwy wiosennej na Polance a następne spotkanie dopiero 04/05/20 na NIEDZIELI Z PISANKĄ….do zobaczenia