POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

WIGILIA 2020

Posted by Malgorzata Holik on December 20, 2020 at 7:05 PM

Dziś na Polance spędziliśmy piękne ,przedświąteczne popołudnie . Święta Bożego Narodzenia za kilka dni ale na naszej Polance już dziś 12/20/20 rozbrzmiewały dźwięki kolęd oraz dzwoneczki MIKOŁAJOWEGO ZAPRZĘGU.������������

Dziś popołudnie pełne wzruszeń a to z powodu naszych wspaniałych dzieci z POLSKIEJ SOBOTNIEJ SZKOŁY na Polance. Grupa naszych uczniów wraz z nauczycielami i rodzicami po raz kolejny przygotowała piękne JASEŁKA .Głośno i pieknie brzmiały polskie kolędy śpiewane przez dzieci .Nasi młodzi „aktorzy” zaprezentowali się wspaniale w strojach aniołków i pastuszków ,byli też trzej królowie i Maryja z Józefem. W tym roku to drugi JASEŁKOWY występ naszych uczniów. Było pięknie i bardzo dziękujemy małym „artystom” za tak wspaniałe rozpoczęcie naszego polonijnego, wigilijnego spotkania i za wprowadzenie nas w ten świąteczny nastrój.

To już kolejna polonijna wigilia...polonijne świąteczne kolędowanie....to najpiękniejszy czas w roku...pełen wybaczenia ,miłości, radości, oczekiwania....

Choć to trudny dla wszystkich czas ....czas pandemii, ograniczeń i trudnych wyborów .... a wielu z nas spędzi zbliżające się Święta Bożego Narodzenia z dala od swoich Rodzin .... więc dzisiejsze popołudnie spędzone w gronie naszej polonijnej Rodziny było dla wielu z nas prawdziwym świętem...

Wspaniałe wigilijne potrawy przyniesione przez wszystkich tego dnia ,sprawiły ,że nasz wigilijny ,polonijny stół był bardzo bogato i suto zastawiony. W pięknej scenerii i wyjątkowej świątecznej atmosferze życzyliśmy sobie wzajemnie spokoju ,zdrowia , radości ..... i samych serdeczności.

Niestety, ze względu na ograniczenia w tym roku nie dzieliliśmy się opłatkiem ale wyjątkowy nastrój , wzajemna serdecznośc i życzliwość oraz możliwość bycia wśród przyjaciół ....to dziś było najważniejsze.

Przyszedł i czas na spotkanie z Mikołajem ��������....dzieci z niecierpliwością oczekiwały na wizytę tego wyjątkowego goscia, który " w pocie czoła" przyniósł worek prezentów ������ dla naszych milusińskich. ....... Radości i śmiechu było co niemiara ,każde dziecko dostało od Mikołaja paczkę świąteczną i jeszcze tylko kilka wspólnych zdjęć z Mikołajem i obietnica spotkania za rok.......na kolejnej polonijnej wigilii

W tym roku nasz "polonijno-świąteczny" chór nie wystąpił ale....mieliśmy fantastyczne „trio” Zbyszek, Tadeusz i Stenia ,którzy rozpoczęli kolędowanie z karaoke. Zrobiło się magicznie i świątecznie.....a polskie kolędy są takie piękne.

Pomalutku wigilijni goście rozjeżdżali się do swoich domów, dziękując za wspaniały czas za piękne niedzielne, świąteczne popołudnie.....pełne spokoju ,serdecznej rodzinnej atmosfery w gronie polonijnych przyjaciół.

Dziękujemy Wam wszystkim za ten piękny czas......... a tym, którzy nie mogli być dziś z nami na Polance życzymy Wesołych Świąt !!!!

Categories: None