POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

DZIEN KOBIET

Posted by Malgorzata Swierczynska on September 6, 2020 at 7:05 PM

03/08/20 CÓŻ TO BYŁ ZA DZIEŃ ��������

Po raz pierwszy na naszej Polance tak hucznie obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET.

TROSZKE HISTORII– CZYLI JAK ZRODZIŁA SIE TRADYCJA ŚWIĘTA KOBIET

Dzień Kobiet, to coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało w 1910 r., a więc 103 lata temu. Ruchy robotnicze w Europie oraz Ameryce Północnej stanowią korzenie Międzynarodowego Dnia Kobiet. Pierwszy raz święto obchodzono 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Współcześnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w kilkudziesięciu krajach świata, Tak wtedy, jak i dziś jest to dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami, słodyczami oraz innymi podarunkami.

A i w dniu dzisiejszym na Polance na nasze Panie czekały same przyjemności.

Po pierwsze darmowy wstęp na recital KRZYSZTOFA SREBRAKOWSKIEGO ,pyszny obiad oraz tradycyjny kwiatek����������.A recital naszego gościa to prawdziwa uczta dla duszy.To już drugie polonijne spotkanie z tym wspaniałym pianistą i kompozytorem.Wszyscy,którzy słyszeli wcześniej piękne aranżacje i kompozycje Krzysztofa czekali na to spotkanie i dziś bardzo licznie( ponad 100 osób!!) przybyli na Polankę.....

Popołudnie minęło jak chwila .Wspaniałe towarzystwo....cudowna muzyka......i wszyscy zrelaksowani i super nastrojach żegnaliśmy się do następnego polonijnego spotkania na Polance.

Dziekujemy wszystkim ,którzy gotowali,sprzątali i pracowali przy przygotowaniu imprezy, za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania.Wszystkim ,którzy dziś byli z nami na Polance serdeczne podziękowania za udział w spotkaniu.

Teraz Marzec.....czas przerwy wiosennej na Polance a następne spotkanie dopiero 04/05/20 na NIEDZIELI Z PISANKĄ....do zobaczenia

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments