POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

35-lecie Polonia Society of Korona

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 19, 2018 at 7:15 PM

35-lecie Polonii w Koronie to najnowsze specjalne wydanie kroniki polonijnej uwiecznione na DVD.Projekcją tego filmu rozpoczęliśmy JUBILEUSZOWY BAL POLONIJNY z okazji 35 roczncy powstania naszej organizacji, który odbył się w sobotni wieczór 11/17/2018 .

Kolejna rocznica...kolejny polonijny BAL....Odświętnie przygotowana sala parafialna przy polskim Kościele St.Mary`s w Koronie czekała na wyjątkowych gości .Wszyscy pojawili się w pełnej gali a gośćmi honorowymi wieczoru byli członkowie naszej organizacji, dla których już po raz kolejny ,wstęp na bal rocznicowy był nieodpłatny.Pozostali goście swoją donacją wsparli działalność naszej Polonii.

Po wysmienitym obiedzie rozpoczęliśmy część oficjalną naszej wyjątkowej uroczystości.

Głos zabrał Prezes Marcin Waszkiewicz .W jego wystapieniu nie zabrakło elementu patriotyzmu i polskości,wartości nie zatracenia polskiej mowy i polskich tradycji ,właśnie tu na emigracji. Prezes mówił również o aktywnych członkach Polonii,o ich pracy,poświęceniu i zaangażowaniu.

Przyszła również pora na wyróżnienia za szczególne zaangażowanie i wkład pracy w realizację projektów Stowarzyszenia oraz krzewienie polskości i patriotyzmu wśród Polonii.Wszyscy wyróżnieni otrzymali od Prezesa pamiątkowe dyplomy uznania a każda z tych osób została nagrodzona gromkimi brawami od uczestników balu....to w geście podziękowania za pracę dla organizacji. Nie zapomnieliśmy również o wyróżnieniu i podziękowaniu za pracę dla naszego Prezesa Marcina .

Tego sobotniego wieczoru nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...pięknym prezentem dla nas wszystkich ,Zarządu oraz uczestników balu była obecność naszego V-ce Prezesa Jerzego Dubika,który po długiej chorobie po raz pierwszy od ponad roku uczestniczył w polonijnym spotkaniu.Jerzy Dubik to bardzo istotna postać w historii naszej Polonii w Koronie.Wiele wspaniałych wydarzeń ,jak chociażby zakup naszej Polanki stało się dzięki jego pracy,staraniom i oddaniu dla organizacji.Dlatego też Zarząd oraz członkowie zadecydowali o nagrodzeniu Jerzego Dubika za jego oddaną pracę na rzecz Organizacji i nadać mu tytuł CZŁONKA HONOROWEGO Polonia Society of Korona .To był bardzo podniosły moment , a podczas wręczania Dyplomu cała sala na stojąco, z gromkimi owacjami dziekowała V-ce Prezesowi za jego lata pracy dla Polonii.

Niestety ,nie wszyscy mogli uczestniczyć w spotkaniu z różnych przyczyn.W tym roku zabrakło również naszej Księgowej Bozeny Rybskiej,która ze względów zdrowotnych nie dotarła na bal.

Przyszedł i czas na zabawę. Nasz DJ DU rozpoczął zabawę ale o całość oprawy muzycznej zadbał DJ Andrzej ... i zabawa była pyszna .......Bufet i bar cały wieczór był"zapracowany".Muzyka grała nam prawie do pólnocy a wszyscy bawili sie do utraty tchu.To była naprawdę wspaniała zabawa.....zabawa polonijnej rodziny.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie imprezy,za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania a wszystkim ,którzy byli razem z nami tego wieczoru dziękujemy za wspólną zabawę.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments