POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

IX POLONIJNY FESTIWAL PIEROGOW

Posted by Malgorzata Swierczynska on September 23, 2018 at 7:20 PM

" Czyś bogaty, czy ubogi,przychodź dziasiaj na PIEROGI,śmiechom i chichotom nie będzie końca....mamy AC �� ,nikt nie umrze z gorąca" :D :D :D

Tak dziś zachęcał wszystkich do przyjazdu na piknik pierogowy nasz przewodniczący jury w festwalowych zmaganiach Ks.Sławek.... :) ...

Dziś na naszej Polance było bardzo tłoczno ,gwarnie i wesoło.Mieliśmy wspaniałych gości z polonijnego klubu z St.Petersburg - koło Podhala 79,byli goście z polonijnego klubu z Vero Beach ,z Pensylwanii,New York,,Polski,Chicago,miejscową i okoliczną Polonię oraz dużą grupę zaprzyjaźniych amerykanów-oczywiście wielbicieli i smakoszy polskich pierogów i polskiej kiełbasy. Ponad 200 osób zagościło dziś w "królestwie pierożka" ��.Aromat wspaniałych pierogów roznosił się dookoła i wabił ,zachęcając do konsumpcji.Dzis bowiem,w naszym polonijnym menu ,obok tradycyjnie serwowanych potraw ,główną rolę grały pierogi jak przystało na POLONIJNY FESTIWAL PIEROGÓW .W tym roku pierożki konkursowe to pierogi z kapustą i grzybami.Rekordowo,bo aż 11 uczestników IX edycji ulepiło konkursowe wspaniałości.Jury w 5 osobowym składzie miało nie lada wyzwanie .Każdy z nich musiał spróbować aż 11 pierogów !!!Dziś szefem Jury był Ks.Sławek a dowodził jury w składzie: Tadeusz Cyrwus -Prezes polonijnego klubu z St.Petersburg,Irena Milczek -reprezentantka polonijnego klubu z Vero Beach,Jadzia Waloch i Krzysztof Swierczynski to reprezentanci naszej Polonii.Takie sędziowanie to bardzo smaczne zajęcie ale i niebywale trudne bowiem wszystkie pierogi były przepysze o czym świadczyła dłuuuuuga kolejka do naszego polonijnego bufetu. Po podliczeniu wszystkich sędziowskich punktów przewodniczący Jury otworzył kopertę z nazwiskami uczestników konkursu i przypisanym każdemu z nich numerom. I tak w tym roku I miejsce ,$100 i tytuł Mistrza polonijnych pierogów przypadł w udziale naszemu gościowi z New York Jagodzie Mucha,II miejsce i $50- Anna Soroka oraz III miejsce i $25 "ulepił" :) sobie Lester Stevens -jedyny mężczyzna biorący udział w konkursie.Te osoby zdobyły największą liczbę punktów ale walka była bardzo wyrównana .Wszystikm uczestnikom konkursu dziękujemy za pyszne pierożki , gratulujemy wygranych.i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Nie zabrakło nam oczywiście czasu na szalone disco do muzyki DJ Andrzeja .Było bardzo gorąco ale wszyscy bawili się wysmienicie.

Dziś bardzo dużo pracy miał nasz bufet ,który przeżył prawdziwe oblężenie.....ale w kuchni nie został ani jeden pierożek...ani jedna kiełbasa...Kawiarenka "Zacisze"dawała chwilkę wytchnienia i ochłody wspaniałą mrożoną kawą i kolorowymi lodami.Bar jak zwykle przezywał "oblężenie" bo nie ma to jak polskie piwo..... :)

Dziękujemy:

wsystkim,którzy w ten upalny dzień przyjechali na Polankę i fantastycznie bawili się całe popołudnie.To dzieki Wam ta super atmosfera .

Dziękujemy wszystkim organizatorom imprezy i wszystkim ,którzy "w pocie czoła" pracowali przy przygotowaniach oraz obsłudze pikniku i pracach porzadkowych po zakończeniu spotkania.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach....już wkrótce..

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments