POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

Mecz...pierogi i piwo 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 9, 2017 at 4:35 PM

Ech.....co to był za dzień....pełen wrażeń i emocji.....tyle sie dziś wydarzyło...ale po kolei....

Na dziś 10/08/2017 zaplanowaliśmy "podwójny" PIKNIK czyli odkładany dwukrotnie(ze względu na pogodę) VIII polonijny festiwal pierogów oraz VIII biesiadne spotkanie z kufelkiem czyli Octoberfest Piknik.....ale nasz polonijny dzień zaczęliśmy od wspólnego kibicowania naszej wspaniałej drużynie polskich piłkarzy .Nie obyło się bez przygód z naszym połączeniem telewizyjnym ale w czasie rozpoczęcia transmisji nasze TV z kanałem sportowym zadziałało :) Mecz był emocjonujący i chwilami zamieraliśmy ale wszystko skończyło się świetnym wynikiem i awansem naszych biało-czerwonych do Mundialu 2018 roku.Dziękujemy za piękny mecz i moc wrażeń.

Dziś na Polankę przyjechało bardzo dużo gości :) tych stałych bywalców ale i całkiem nowych zwabionych zapachami pierogów

Przyszedł czas na rozpoczęcie naszych polonijnych konkurencji..pierwsza to konkurs na najlepsze polonijne pierogi.W tym roku 9 Pań przygotowało pierogi z mięsem i każda według swojego "tajemnego" przepisu a oceniało je pięcio osobowe jury ( w tym roku same Panie :) )pod czujnym okiem przewodniczącego Tony Kurdziel.Takie sędziowanie to bardzo smaczne zajęcie ale i niebywale trudne bowiem wszystkie pierogi były przepysze o czym świadczyła dłuuuuuga kolejka do naszego polonijnego bufetu. Po podliczeniu wszystkich sędziowskich punktów przewodniczący Jury otworzył kopertę z nazwiskami uczestniczek konkursu i przypisanym każdej z nich numerom. I tak I miejsce ,$100 i tytuł Mistrza pierogów 2017 zdobyła Elżbieta Majewski,

II miejsce i $50 -Gina Cwalina i III- miejsce oraz $25 Anna Mucha.Te Panie zdobyły największą liczbę punktów ale walka była bardzo wyrównana .Wszystikm uczestnikom konkursu dziękujemy za pyszne pierożki i gratulujemy wygranych .

Kolejny punkt programu to nasze biesiadne spotkanie z kufelkiem.Jak zwykle przygotowaliśmy zabawne konkursy "piwne" .W pierwszym konkusie sześciu polonijnych piwoszy zmierzyło się z dużym kuflem piwa :) które należało wypić w jak najkrótszym czasie ale przez......bardzo pokręconą słomkę..... :) Zwyciężył Piotr Peter Piotr Rowicki W kolejnym konkursie udział wzięło pięciu "koneserów" złotego trunku. Panowie musieli odgadnąć jakie piwo wypijają w swoim kufelku :) Mistrz był tylko jeden :) i zwyciężył Krzysztof Swierczynski.

Gratulujemy wszystkim dzisiejszym zwycięzcom i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Nie zabrakło nam oczywiście czasu na szalone disco do muzyki DJ DU.Było bardzo gorąco ale wszyscy bawili się świetnie.

Dziś bardzo dużo pracy miał nasz bufet ,który przeżył prawdziwe oblężenie.....ale w kuchni nie został ani jeden pierożek...Bar również "uwijał się jak w ukropie"

Dziękujemy:

wsystkim,którzy w ten bardzo upalny i parny dzień przyjechali na Polankę i fantastycznie bawili się całe popołudnie.To dzieki Wam ta super atmosfera .

Dziękujemy wszystkim organizatorom imprezy i wszystkim ,którzy "w pocie czoła" pracowali przy przygotowaniach oraz obsłudze pikniku oraz pracach porzadkowych po zakończeniu spotkania.

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments