POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

view:  full / summary

KARNAWAL 2020

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 19, 2020 at 9:20 AM Comments comments (1)

W sobotę 01/18 /2020 bawiliśmy się na Polance na tradycyjnym BALU KARNAWAŁOWYM....������ pięknie odmieniona Polanka,wspaniałe karnawałowe dekoracje i gra świateł wprowadziły nas w wyjątkowy nastrój ...

 

Tegoroczni ,karnawałowi goście przybywali na Polankę w pięknych kreacjach oraz szampańskich nastrojach a nasz bal rozpoczął się zgodnie z planem zaraz po uroczystym powitaniu wszystkich karnawałowych gości przez Grace Brudz–V-ce Prezes naszej organizacji .Na tegorocznym balu nie było tak dużej frekwencji jak rok temu ale za to wszyscy wspaniale bawili się w rytm muzyki DJ Andrzeja.

 

Była i urodzinowa niespodzianka bowiem dokładnie w dniu naszego balu swoje urodziny świętowały az 3 osoby :Jessy Bilinski, JadziaandDominick Desa oraz Urszula Ursula Kisiel����������. Rozpoczęliśmy więc od pięknych życzeń urodzinowych dla naszych jubilatów oraz tradycyjnego“Sto lat “.... po czym rozpoczęliśmy nasz karnawałowy bal����������Muzyka nie dawała szans na odpoczynek bo nogi same rwały sie do tańca.Przez cały czas parkiet był zapełniony tym bardziej ,że wszystkie pary walczyły o doroczny tytuł Króla i Królowej parkietu a jury miało nie lada zadanie do wypełnienia.Spośród tłumu tancerzy wyłoniliśmy zwycięską parę.Sędziowskie punkty trafiły jednogłośnie do Sylwia Kicinska ���� i Marcin Paszkiewicz ����To właśnie oni zostali jednogłośnie ukonorowani jako Król i Królowa balu karnawałowego 2020. Nagrodą dla zwycięzców były bilety wstępu na zaplanowany na 02/15/20 bal walentynkowy oraz tradycyjna butelka szampana. Gratulujemy zwycięstwa "królewskiej parze !!!!������������

 

Wszyscy bawili się szampańsko a nowo mianowana "para królewska" czyli Sylwia i Marcin zaprezentowała nam piękny taniec i zaprosiła wszystkich na parkiet.

 

Było wesoło,tanecznie i bajecznie karnawałowo.W takiej super atmosferze dotańczyliśmy prawie do północy.

 

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w imprezie,za wspólną fantastyczną zabawę.Dziekujemy wszystkim ,którzy przygotowali całą imprezę czyli:

 

Komitetowi dekoracyjnemu,który zadbał o stronę estetyczną i piękny wystrój Polanki.

 

Komitetowi gospodarczemu,który zatroszczył się o nasze podniebienia i smakołykami uzupełniał energię do dalszych tańców przy muzyce DJ Andrzeja.

 

Wspaniałej,profesjonalnej obsłudze baru,która sprawiała,że nasze ruchy w tańcu były bardziej"płynne "

 

Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy za przygotowania i organizację całości spotkania.Pracy dużo ....ale....satysfakcja jest ogromna bo goście balu bawili się naprawdę wspaniale a największą nagrodą są zadowolone i uśmiechnięte twarze.

 

.Do zobaczenia już wkrótce tym razem na BALU WALENTYNKOWYM( 02/15/2020) na ,który już dziś zapraszamy.

SYLWESTER 2019/2020 na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 4, 2020 at 3:35 PM Comments comments (1)

BAL SYLWESTROWY 2019/2020......����������

 

Kolejny bal sylwestrowy na naszej pięknej Polance.

 

Kolejna wspaniała,szaleńcza,roztańczona i rozśpiewana sylwestrowo-noworoczna noc,którą dłuuuugo będziemy wspominać ..... Tak fantastycznie żegnaliśmy STARY Rok 2019 i powitaliśmy Nowy 2020 Rok !!!!������

 

Przed nami kolejny rok....kolejny rok pełen nadziei i oczekiwań.....kolejna otwarta nowa księga ,którą dzień po dniu będziemy wspólnie zapełniać .Pierwszą kartę tej nowej księgi zapełniamy już dziś wspomnieniem wczorajszego,szalonego...sylwestrowego wieczoru .......... ale po kolei.....

 

Witamy w ten pierwszy noworoczny dzień i życzymy wszystkim raz jeszcze samych szczęśliwych i pomyślnych dni w Nowym Roku w zdrowiu,radości i z przyjaciółmi wokół.Byśmy wszyscy tak pięknie i w tak wyjątkowych nastrojach jak cały wczorajszy bal sylwestrowy przeszli tanecznym krokiem przez cały rok.

 

A bal sylwestrowy 2019/2020..... ?????

 

No właśnie... każdy z naszych bali sylwestrowych jest wspaniały i niepowtarzalny a tegoroczny...no cóż ..oczywiście był naprawdę wyjątkowy...takiego balu jeszcze nie było w historii naszej Polonii... Po raz kolejny zorganizowaliśmy naszą zabawę sylwestrową na POLANCE. Bilety na tegoroczny bal sprzedały się jak „swieże bułeczki” a nasza piknikowa "wiata" zamieniła się w bajecznie elegancką salę balową. Pięknie pokryte białymy obrusami stoły ,kolorowe serwety i przepiekne stroiki z żywych kwiatów,świetlne dekoracje całej wiaty,oraz główna sceniczna dekoracja zmieniły to miejsce nie do poznania W tym roku na naszym polonijnym balu bawiło się 170 wyjątkowych ,sylwestrowych gości i do tego jakch gości.....Bawiło u nas Chicago,New Jersey,Nowy York, cała grupa z South Carolina ,byli i goście z Polski no i ciut bliżej...Jacksonville,Orlando i nasza lokalna Polonia.

 

A bawił nas wszystkich już po raz kolejny, zespół muzyków z Chicago w składzie Tomasz Tom Ciastko ,Bart Zielinski i Agnieszka Topolska ,którzy od pierwszych chwil porwali całe sylwestrowe towarzystwo do tańca.����������

 

Tak...było gwarnie,radośnie i tanecznie.... a w przerwach po wyczerpującym tańcu....czekała na wszystkich nie lada uczta....wyśmienity obiad z deserem oraz obficie zaopatrzony bufet z zmnymi przekąskami oraz wspaniałym ciastem domowych wypieków.Bar i jego super obsługa (dziekujemy Panowie i Panie )

 

mieli pełne ręce pracy ...Tradycyjnie już losowaliśmy „szczęśliwy numerek” spośród sprzedanych biletów ...w tym roku losowaliśmy aż trzech szczęśliwców i tak trzecią nagrode i butelkę wina wylosował Wesley Staff,drugą czyli bizuterie i butelkę szampana wylosowała Sylwia Kicinska a główna nagroda czyli 2 bilety wstępu na Polonijny Bal Karnawałowy (01/18/2020 ) oraz gigantyczna butla szampana trafiła do Rodziny Haliny Prokop.Zwycięzcom gratulujemy szczęścia w losowaniu oraz wygranych.

 

Nasze wspaniałe TRIO bawiło nas całą noc nie dając chwili wytchnienia a w przerwach śpiewu na żywo szaleńczo grał DJ Bart czyli Bart Zielinski i w wyśmienitych nastrojach z szampanem w ręku�������� powitaliśmy owacjami Nowy Rok 2020 ...wzajemnym życzeniom nie było końca.....a zabawa trwała....wyjątkowa noc zamieniła się w noworoczny poranek .bowiem naszą sylwestrową zabawę zakończyliśmy jak zwykle ....nad ranem..... To była wspaniała noc....

 

Ale nie byłoby całego tego zgiełku bez pracy i zaangażowania wielu osób...

 

Dziekujemy wszystkim,którzy pracowali przy organizacji balu ....przez kilka dni przygotowując piękne dekoracje i wystrój sali, dziękujemy wszystkim za przygotowanie wspaniałego,wyśmienitego obiadu i suto zastawionego bufetu za waszą pracę i poświęcony czas ....za to ,że wszystko dopięte było na przsłowiowy „ostatni guzik” .Dziękujemy wszystkim za pracę przy obsłudze balu oraz sprzątanie po zakończeniu balu......��������

 

Dziękujemy również naszemu „wodzirejowi” DJ Bart Zielinski i całemu TRIO z Chicago za wspaniałą oprawę muzyczną,za szalony taniec......i bolące dziś nogi ....oj długo będziemy pamiętać ten wyjatkowy bal

 

Dziękujemy wszystkim,którzy byli z nami w tą niepowtarzalną noc.....

 

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach ...już wkrótce.... 01/18/2020 bal karnawałowy ,na który juz dziś serdecznie zapraszamy...

WIGILIA z Polonia

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 4, 2020 at 3:35 PM Comments comments (1)

Dziś na Polance spedziliśmy piekne ,przedświąteczne popołudnie . Święta Bożego Narodzenia za kilka dni ale na naszej Polance już dziś 12/22/19 rozbrzmiewały dźwięki kolęd oraz dzwoneczki MIKOŁAJOWEGO ZAPRZĘGU.

 

Dziś popołudnie pełne wzruszeń a to z powodu naszych wspaniałych dzieci z POLSKIEJ SOBOTNIEJ SZKOŁY na Polance.Grupa naszych uczniów wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowała piekne kolędy i zaprezentowała się wspaniale w strojach aniołków i pastuszków ,byli też trzej królowie i Maryja z Józefem. To był pierwszy świąteczny występ dzieci i bardzo im dziękujemy za tak piękne rozpoczęcie naszego polonijnego,wigilijnego spotkania i za wprowadzenie nas w ten świateczny nastrój.

 

Kolejna polonijna wigilia...polonijne świateczne kolędowanie....to najpiekniejszy czas w roku...pełen wybaczenia ,miłości,radości,oczekiwania....W gronie naszej polonijnej Rodziny spędziliśmy to niedzielne przedświąteczne popołudnie.Wspaniałe wigilijne potrawy przyniesione przez wszystkich tego dnia ,sprawiły ,że nasz wigilijny ,polonijny stół był bardzo bogato i suto zastawiony.W pięknej scenerii i wyjątkowej światecznej atmosferze dzieliliśmy się opłatkiem,życząc sobie wzajemnie spokoju,zdrowia , radości ..... i samych serdeczności.

 

Nasz "polonijno-świąteczny" chór wprowadził nas wszystkich w magiczną ,świąteczną atmosferę ,śpiewając przepiekne polskie kolędy. Wspólne kolędowanie to już tradycja na naszych polonijnych,wigilijnych spotkaniach.

 

Przyszedł i czas na spotkanie z Mikołajem....dzieci z niecierpliwością oczekiwały na wizytę tego wyjątkowego goscia, który " w pocie czoła" przyniósł worek prezentów dla naszych milusińskich. ....... Radości i śmiechu było co niemiara ,każde dziecko dostało od Mikoła paczkę świąteczną .Kilka wspólnych zdjęć z Mikołajem i obietnica spotkania za rok.......na kolejnej polonijnej wigili...tak to było piękne niedzielne,świąteczne popołudnie.....pełne spokoju ,serdecznej rodzinnej atmosfery w gronie polonijnych przyjaciół

 

Dziękujemy za ten piękny czas.........a tym wszystkim,którzy nie mogli być dziś z nami na Polance życzymy Wesołych Świąt !!!!

SPOTKANIE ZE SZTUKA na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 4, 2020 at 3:35 PM Comments comments (0)

12/08/2019 r...to dzień ,kiedy po raz pierwszy na Polance zagościła sztuka.Polonijne SPOTKANIE ZE SZTUKA to dla nas wszystkich zupełnie nowe doświadczenie ale jak na pierwszy tego rodzaju event było wspaniale.

Całośc wydarzenia pochłonęła kilka miesięcy przygotowań,negocjacji z artystami oraz dopinania przedsięwzięcia do ostaniego momentu, na przyslowiowy "ostatni guzik".Efekt był dziś fantastyczny.

17-tu artystów ,profesjonalistów i amatorów, przyjechało pokazać nam swoje pasje,uzdolnienia oraz zaprezentowali nam swoje prace z dziedzin różnych...

malarstwa,fotografiki,rękodzieła,szydełkowania,produkcji biżuterii,poezji,muzyki......to dla ducha.... a swe zdolności w produkcji zdrowej żywności oraz masarstwa zdecydował się zaprezentować jeden wystawca.

Przez całe popołudnie można było podziwiać prace naszych artystów,zakupić ich dzieła bądź zamówić usługi,które oferowali a to wszystko przy wspaniałej oprawie muzycznej w wykonaniu profesjonalnych muzyków Krzysztofa Srebrakowskiego oraz Wojtka Szymanskiego,którzy grali,śpiewali ,bawili nas,wzruszali oraz na koniec wspólnie biesiadowali.

Na zakończenie spotkania oczywiście AUKCJA podarowanych przez artystów prac..... i prawie wszystkie dzieła znalazły nabywcyców ...dziękujemy

Tak to był wyjątkowy dzień pełen magii i sztuki .Pierwsze takie spotkanie ale....z pewnością nie ostatnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym artystom za udział w dzisiejszym SPOTKANIU ZE SZTUKĄ .

Wszystkim pracującym przy przygotowaniu i obsłudze spotkania dziękujęmy za poświęcony czas i Waszą pracę .

Wszystkim ,którzy byli tego dnia na Polance i swoim udziałem wsparli działalnośc naszych artystów oraz naszej organizacji serdeczne podziękowania.

Nic bez Was....

do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach...

ARTUR GOTZ na Polance "Mezczyzna prawie idealny"

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 4, 2020 at 3:30 PM Comments comments (0)

Dzisiaj 1-go grudnia na naszej polankowej estradzie pojawił się wyjątkowy gość z Polski.

Artur Gotz,bo o nim mowa to aktor teatralny,filmowy a także wokalista.

Do nas przyjechał z “Mężczyzną prawie idealnym” hmmm.....to bardzo intrygujący�� tytuł koncertu, ale.... okazało się ,że nie tyle intrygujący ,co bardzo ciekawy , zabawny i wyjątkowy.Artur Gotz w pieknych utworach przedstawił nam perypetie i rozterki zakochanych��, naiwnych��‍♂️, nawróconych, nienasyconych, zdradzających, bogatych, nieśmiałych��‍♂️ i tych bardzo śmiałych przedstawicieli płci męskiej.A jak pięknie wyśpiewał ….o słabościach,nałogach,alergiach i wielu innych niedomaganiach i wątpliwościach współczesnych mężczyzn.Nie był to jednak koncert tylko i wyłącznie o mężczyznach ...o nie !!! Kobiety też miały w nim swoje wyjątkowe miejsce ❤️❤️❤️

Cały koncert oprawiony zabawnym komentarzem,który bawił zebraną publicznośc do przysłowiowych „Łez”. Było wspólne śpiewanie,konkurs „Jaka to melodia?” i fantastyczna zabawa przez ponad 1,5 godz.Szkoda tylko,że nie było nas zbyt wiele osób na widowni.No cóż może następnym razem... a na relację video zapraszamy wkrótce na profilu „Wydarzeń z Florydy” ...zapraszamy do oglądania.

A dziś ...dziękujemy naszemu wspaniałemu gościowi Arturowi Gotz za piekny i pouczajacy koncert,za procję wyśmienitego humoru i cudowną atmosferę.Wszystkim ,którzy dziś byli na Polance dziękujemy za wspólną zabawę.

ANDRZEJKI NIGHT i Long & Junior na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 4, 2020 at 3:30 PM Comments comments (0)

ANDRZEJKI NIGHT !!!! Oj zaszaleliśmy !!! Ale jak można spokojnie siedzieć gdy na polankowej scenie po raz kolejny zagościło disco polo i to na żywo....Tym razem gwiazdą wieczoru był zespół prosto z Polski... LONG &JUNIOR ...tak to o nich mowa....ale....zaraz...zaraz ..po kolei

Mimo,że koncert zapowiedziany był na 6:00 pm większość koncertowych gości przyjechała dużo wcześniej .Stali bywalcy Polanki i amatorzy polonijnych przysmaków zjawili się wcześniej aby skosztować pysznych pierogów czy innych przysmaków z polonijnego menu.Dziś oprócz stałych bywalców i gości z Chicago,St.Augustine,Jacksonville ,Daytona Beach czy Port Orange mieliśmy również gości z Clearwater .

Po raz kolejny na naszej Polance gościliśmy ekipę telewizyjną z relacją na żywo z "WYDARZEŃ Z FLORYDY" . No cóż...pogoda piękna,atmosfera wspaniała,humory wyśmienite ,komplet gości i już tylko pozostało nam czekać na naszych artystów... LONG & JUNIOR pojawili się na naszej polonijnej estradzie i od pierwszych dźwięków porwali wszystkich do szalonej zabawy.Hit,za hitem...świetna zabawa i rozśpiewane i roztańczone ��������towarzystwo. Panowie operatorzy z ekipy Wydarzeń z Florydy uwijali sie jak „w ukropie” by uchwycić niepowtarzalne chwile .Muzycy wspaniale bawili publicznośc,rozdawali swoje płyty CD ...hmmm...a raczej nagradzali nimi najbardziej „energetycznych” tancerzy na polankowym parkiecie.

Koncert minął jak chwila....oczywiście nie puściliśmy naszych gości bez bisów,symbloicznego upominku i zapewnień o kolejnym koncertowym spotkaniu....

Jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć i z żalem sie żegnaliśmy z LONG & JUNIOR ...a nasza ANDRZEKOWA zabawa trwała jeszcze chwilę a bawiliśmy sie przy muzyce DJ Andrzeja.

Dziekujemy wzystkim ,którzy pracowali przy organizacji i obsłudze imprezy,wszystkim Paniom w kuchni,Panom w barze i tym,którzy czuwali nad całością wydarzenia.Dziękujemy wszystkim za udział w andrzejkach....nic bez Was ❤️❤️

do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach na Polance

akademia 11 LISTOPADA

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 18, 2019 at 5:50 PM Comments comments (0)

Uczniowie polskiej sobotniej szkoły im.Marii Konopnickiej przygotowali piekną akademią z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości .Zaprezentowali ją na polonijnym balu z koazji 36 rocznicy utowrzenia polonijnej organizacji w Koronie.

 

Nasze polonijne dzieci pięknym POLONEZEM otworzyły część oficjalną spotkania po czym recytatorzy w pięknych wierszach,słowami poetów opowiedzieli obecnym gościom o radościach,nadziejach i porażkach Polski oraz o patriotyźmie i miłości do ojczyzny a wiersz “Polak mały” to była “zbiorowa” recytacja, bowiem wszyscy obecni odpowadali chóralnie na pytania recytatorów... Kto Ty jesteś?... Polak mały.... Jaki znak Twój?... Orzeł Biały..... itd.... I tak pięknie , radośnie i wyjątkowo zabrzmiał ten wiersz....Dziękujemy.. Na zakończenie "Rota" zaśpiewana przez wszystkich .....oraz wielkie brawa dla wystepujących dzieci. Dziękujemy naszym wspaniałym dzieciom za piękną akademię,za te chwile wzruszeń i niejedną ukradkiem otartą łzę...a wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc i przygotowanie dzieci do występu.

36 lat Polonii -BAL

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 18, 2019 at 5:50 PM Comments comments (0)

Doroczny BAL POLONIJNY z okazji 36 roczncy powstania naszej organizacji, odbył się w sobotni wieczór 11/09/2019.

 

Kolejna rocznica...kolejny polonijny BAL....Odświętnie przygotowana sala parafialna przy polskim Kościele St.Mary`s w Koronie czekała na wyjątkowych gości .Wszyscy pojawili się w pełnej gali a gośćmi honorowymi wieczoru byli członkowie naszej organizacji, dla których już po raz kolejny ,wstęp na bal rocznicowy był nieodpłatny.Pozostali goście swoją donacją wsparli działalność naszej Polonii.

 

Uroczystość rozpoczęliśmy w tym roku akademią z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości a przygotowaną przez uczniów POLSKIEJ SOBOTNIEJ SZKOŁY im.Marii Konopnickiej na Polance.

 

Nasze polonijne dzieci pięknym POLONEZEM otworzyły część oficjalną spotkania po czym recytatorzy w pięknych wierszach,słowami poetów opowiedzieli obecnym gościom o radościach,nadziejach i porażkach Polski oraz o patriotyźmie i miłości do ojczyzny a wiersz “Polak mały” to była “zbiorowa” recytacja, bowiem wszyscy obecni odpowadali chóralnie na pytania recytatorów... Kto Ty jesteś?... Polak mały.... Jaki znak Twój?... Orzeł Biały..... itd.... I tak pięknie , radośnie i wyjątkowo zabrzmiał ten wiersz....Dziękujemy.. Na zakończenie "Rota" zaśpiewana przez wszystkich .....oraz wielkie brawa dla wystepujących dzieci. Dziękujemy naszym wspaniałym dzieciom za piękną akademię,za te chwile wzruszeń i niejedną ukradkiem otartą łzę...a wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc i przygotowanie dzieci do występu.

 

Po chwili przerwy głos zabrał Prezes Marcin Waszkiewicz .Na wstępie podziękował dzieciom za przygotowaną akademię i po krótce opowiedział o działalności polskiej sobotniej szkoły im.Marii Konopnickiej,która rozpoczęła swoją działalność od września tego roku.W jego wystapieniu nie zabrakło elementu patriotyzmu i polskości,wartości nie zatracenia polskiej mowy i polskich tradycji . Prezes mówił również o aktywnych członkach Polonii,o ich pracy,poświęceniu i zaangażowaniu.

 

Przyszła również pora na wyróżnienia za szczególne zaangażowanie i wkład pracy w realizację projektów Stowarzyszenia oraz krzewienie polskości ,a każda z wróżnionych osób została nagrodzona gromkimi brawami od uczestników balu....to w geście podziękowania za pracę dla organizacji.Świetnie,że grono tych ludzi powiększa się z roku na rok...dziękujemy.Nie zapomnieliśmy również o wyróżnieniu i podziękowaniu za pracę dla naszego Prezesa Marcina .

 

Po wysmienitym obiedzie rozpoczęliśmy naszą zabawę a o oprawę muzyczną zadbał jak zwykle DJ Andrzej ... i zabawa była pyszna .......Bufet i bar cały wieczór był"zapracowany".Muzyka grała nam bardzo długo a wszyscy bawili sie do utraty tchu.To była naprawdę wspaniała zabawa.....zabawa polonijnej rodziny.

 

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie imprezy,za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania a wszystkim ,którzy byli razem z nami tego wieczoru dziękujemy za wspólną zabawę.

 

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach.

ONA&ON

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 3, 2019 at 7:20 PM Comments comments (0)

11/2/19 sobotni wieczór na Polance


"ONA &ON"....spektakl za nami.....było pięknie...dziękujemy aktorom teatru CZWARTE MIASTO z Gdyni... za cudowny wieczór pełen wspomnień,które wróciły wraz ze śpiewanymi przez aktorów utworami....a prawdziwą "perełą" na zakończenie koncertu był utwór Czesława Niemena "Sen o Warszawie" wykonany wspólnie z publicznością na Polance....


Na pożegnanie tradycyjnie kwiaty,polonijne koszulki z logo organizacji i zapewnienia o kolejnym spotkaniu....no i oczywiście piosenka na bis......a nasi goście obdarowali nas pamiątkowym plakatem z autografami aktorów

HALLOWEEN 2019

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 27, 2019 at 9:15 AM Comments comments (0)

Kolejne,szalone Halloween Party 2019 za nami...... ����‍⚕️��‍♀️��‍♂️��‍♀️��‍♂️��‍♀️��‍♂️W sobotę 10/26/2019 późnym popołudniem ,mimo kapryśnej tego dnia pogody,na wystrojoną, "halloweenową Polankę" przyjechali wyjątkowi halloweenowi goście....oczywiście we wspaniałych strojach������������‍����‍����‍♂️��‍♀️��‍♀️��‍♂️. Nasze piękne polonijne dzieci i ich super rodzice zmienili się nie do poznania.To był naprawdę świetny wieczór.Wszyscy wystrojeni ,poprzebierani.....w barwne,piekne....straszne...super stroje.Mielismy" fachowa "pomoc medyczna,piratow,całe “plemiono indiańskie “ :) szalonego strażaka, czarnego anioła,piękna parę młodą,diablice,kocice ,biedronki,pszczółki duże i małe i różnego rodzaju i kalibru straszydła i dziwadła i ......no właśnie ...a wlasciwie to ...kogo tam nie bylo????

 

W barwnych halloweenowych strojach zaprezentowała nam się K-Family Music czyli nasza polonijna śpiewająca rodzina Kaminskich,która zadabała o oprawę muzyczną tego wyjątkowego wieczoru. Super!!! Muzyka grała...dzieci rowniez w pieknych strojach drążyły swoje "dyniowe potworki i duszki “�������������� i dokazywaly miedzy straszydlami.W konkursie na najpiekniej wydrążoną dynię jury w skladzie:Kasia,Marzena i Isia nie miało najłatwiejszego zadania....hmmmm......wszystkie dynie były piękne i wyjątkowe i w tym roku konkurs wygrały WSZYSTKIE dzieci a w nagrodę otrzymały słodkie niespodzianki.

 

W konkursie za najwspanialszy stroj halloweenowy w kategorii "stroj dzieciecy"po prezentacji w rytm muzyki zdobyly również......WSZYSTKIE DZIECI,wszystkie bez wyjatku byly piekne....wszystkie dzieci zostaly nagrodzone słodyczami i pysznymi lodami.

 

Zabawa trwała dalej i nadszedł moment na konkurs na najlepszy strój wśród dorosłych....wszyscy "przebierańcy" przemaszerowali w rytm muzyki "DJ Andrzeja a pozostali goście wieczoru "oceniali" brawami i okrzykami ich stroje i oryginalność.Decyzja nie była prosta....ale główna wygrana czyli bilety wstępu na spektakl ONA &ON powędrowała do przezabawnej i lekko strasznej pary potworków,straszydeł “Steampunks” czyli Beaty i Hectora ....gratulujemy pomysłu i wygranej!!!!

 

To była "pyszna" zabawa...wspaniała muzyka w wykonaniu K-Family Music i DJ Andrzeja i Wy wszyscy, czyli wspaniali halloweenowi goście ,którzy tworzycie tą niesamowita ,cudną atmosferę.

 

Całości dopełnił bufet pełen obfitości,świeżutkich i pachnących kiełbasek,pierożków,pysznych ciast.....oraz wielu innych smakołyków.Bar też zadbał o spragnionych gości.

 

Dziekujemy wszystkim,ktorzy przygotowali Polanke na ten wyjatkowy wieczór.Dziekujemy wszystkim którzy:gotowali,piekli,sprzatali,dekorowali i cały wieczór pracowali przy obsłudze pikniku.

 

Dziekujemy wszystkim za udział w pikniku i wspólną zabawę.To był wspaniały czas w wyjatkowym towarzystwie.

 

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach....a już za tydzień 11/02/10 o godz.6:00 pm spektakl teatralno-muzyczny “ONA & ON” zapowiada się ciekawie...bądźcie z nami....


Rss_feed