POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

view:  full / summary

PIOTR RUBIK i Moja Historia

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 26, 2018 at 10:00 PM Comments comments (0)

11/25/2018 r o godz. 4:30 pm na Polance rozpoczął się wyjątkowy spektakl ......

MOJA HISTORIA .... to tytuł koncertu ,z którym zespół muzyków i wspaniałych solistów pod dyrekcją PIOTRA RUBIKA wystapił przed naszą polonijną widownią...To już kolejne spotkanie ....po 3 latch ponownie mieliśmy zaszczyt i ogromną przyjemność gościć tak znakomitego kompozytora z jego zespołem

Tym razem ten wyjątkowy koncert odbył się na naszej Polance.....w naszej „leśnej operze” i było przepieknie.

Wielu Polaków i nie tylko ....z Palm Coast,St.Augustine,Jacksonville,Titusville oraz wielu okolicznych miast i miasteczek tłumnie przyjechało na tą "duchową ucztę".

Koncert rozpoczety...pełna sala i wyjatkowa atmosfera ... i po kolei witaliśmy brawami muzyków, solistów i samego mistrza ....z instrumentów popłynęła muzyka,która od pierwszego momentu oczarowała nas wszystkich.Do tonów płynących z instrumentów dołączyły przepiękne głosy solistów.....wspaniała..."zaczarowana uczta".

Tak było całe dwie koncertowe godziny ,które minęły jak chwila...owacjom i brawom nie było końca a utwory na "bis" śpiewaliśmy wszyscy razem.

Po zakończonym koncercie ,krótkie spotkanie z muzykami...zdjęcia...autografy i pożegnanie z obietnicą ponownego spotkania tutaj u nas...na Florydzie ...na Polance .

Dziekujemy za piękny koncert,który z pewnościa na zawsze zostanie w naszych sercach i pamięci.

WYBORY do Zarzadu Polonii 2018

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 19, 2018 at 8:10 PM Comments comments (0)

W minioną niedzielę 11/18/2018 r odbyły się WYBORY do Zarządu Polonia Society of Korona na kadencję 2019/2020.

Komisja wyborcza w składzie:Przewodnicząca- Alina Radwanski oraz członkowie komisji : Andrzej Charubin i Janusz Szymula czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania a po jego zakończeniu podliczyli oddane głosy.I tak decyzjąi wszystkich głosujących członków skład nowego Zarządu przedstawia się następująco:

Prezes - Marcin Waszkiewicz

V-ce Prezes - Grace Brudz

Księgowa- Bożena Rybski

Sekretarka finansowa- Mika Bilinski

Sekretarka - Małgorzata Holik

Chorąży - Włodzimierz Krupinski

Rewidenci: Elżbieta Majewski

Alicja Kobylinski

Andrzej Skalowski

Zmiany nastapiły jedynie na stanowisku V-ce Prezesa oraz jednego rewidenta .Pozostałe stanowiska bez zmian.

Z up. Zarządu

Sekretarka – Małgorzata Holik

 

 

35-lecie Polonia Society of Korona

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 19, 2018 at 7:15 PM Comments comments (0)

35-lecie Polonii w Koronie to najnowsze specjalne wydanie kroniki polonijnej uwiecznione na DVD.Projekcją tego filmu rozpoczęliśmy JUBILEUSZOWY BAL POLONIJNY z okazji 35 roczncy powstania naszej organizacji, który odbył się w sobotni wieczór 11/17/2018 .

Kolejna rocznica...kolejny polonijny BAL....Odświętnie przygotowana sala parafialna przy polskim Kościele St.Mary`s w Koronie czekała na wyjątkowych gości .Wszyscy pojawili się w pełnej gali a gośćmi honorowymi wieczoru byli członkowie naszej organizacji, dla których już po raz kolejny ,wstęp na bal rocznicowy był nieodpłatny.Pozostali goście swoją donacją wsparli działalność naszej Polonii.

Po wysmienitym obiedzie rozpoczęliśmy część oficjalną naszej wyjątkowej uroczystości.

Głos zabrał Prezes Marcin Waszkiewicz .W jego wystapieniu nie zabrakło elementu patriotyzmu i polskości,wartości nie zatracenia polskiej mowy i polskich tradycji ,właśnie tu na emigracji. Prezes mówił również o aktywnych członkach Polonii,o ich pracy,poświęceniu i zaangażowaniu.

Przyszła również pora na wyróżnienia za szczególne zaangażowanie i wkład pracy w realizację projektów Stowarzyszenia oraz krzewienie polskości i patriotyzmu wśród Polonii.Wszyscy wyróżnieni otrzymali od Prezesa pamiątkowe dyplomy uznania a każda z tych osób została nagrodzona gromkimi brawami od uczestników balu....to w geście podziękowania za pracę dla organizacji. Nie zapomnieliśmy również o wyróżnieniu i podziękowaniu za pracę dla naszego Prezesa Marcina .

Tego sobotniego wieczoru nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...pięknym prezentem dla nas wszystkich ,Zarządu oraz uczestników balu była obecność naszego V-ce Prezesa Jerzego Dubika,który po długiej chorobie po raz pierwszy od ponad roku uczestniczył w polonijnym spotkaniu.Jerzy Dubik to bardzo istotna postać w historii naszej Polonii w Koronie.Wiele wspaniałych wydarzeń ,jak chociażby zakup naszej Polanki stało się dzięki jego pracy,staraniom i oddaniu dla organizacji.Dlatego też Zarząd oraz członkowie zadecydowali o nagrodzeniu Jerzego Dubika za jego oddaną pracę na rzecz Organizacji i nadać mu tytuł CZŁONKA HONOROWEGO Polonia Society of Korona .To był bardzo podniosły moment , a podczas wręczania Dyplomu cała sala na stojąco, z gromkimi owacjami dziekowała V-ce Prezesowi za jego lata pracy dla Polonii.

Niestety ,nie wszyscy mogli uczestniczyć w spotkaniu z różnych przyczyn.W tym roku zabrakło również naszej Księgowej Bozeny Rybskiej,która ze względów zdrowotnych nie dotarła na bal.

Przyszedł i czas na zabawę. Nasz DJ DU rozpoczął zabawę ale o całość oprawy muzycznej zadbał DJ Andrzej ... i zabawa była pyszna .......Bufet i bar cały wieczór był"zapracowany".Muzyka grała nam prawie do pólnocy a wszyscy bawili sie do utraty tchu.To była naprawdę wspaniała zabawa.....zabawa polonijnej rodziny.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie imprezy,za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania a wszystkim ,którzy byli razem z nami tego wieczoru dziękujemy za wspólną zabawę.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach.

100-lecie ODZYSAKNIA NIEPODLEGLOSCI na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 15, 2018 at 1:45 PM Comments comments (0)

To był długi dzień....ale jaki wyjatkowy...Dzisiaj bowiem świętowaliśmy razem ze wszystkimi Polakami ...tymi na obczyźnie i tymi w naszej Ojczyźnie.Dziś wielkie święto naszej ukochanej Polski .Wielkie historyczne wydarzenia dokładnie 100 lat temu zmieniły bieg historii. To właśnie dziś 11 listopada 2018 roku mija dokłanie 100 lat ,kiedy Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.

Obchody jubileuszowe rozpoczęliśmy w naszym polskim kościele St.Mary’s ,uroczystą Mszą Św.,która wprowadziła nas wszystkich w ten wyjątkowy i podniosły nastrój ,po czym wszyscy pojechali na Polankę gdzie było dziś było bardzo gwarnie,bowiem przybyli goście wypenili naszą Polankę „po brzegi”.Pięknie królowała „biel i czerwień” nie tylko na flagach Polski ale większość z nas swoim strojem w barwach narodowych wyrażała swój patriotyzm dla Ojczyzny.Wiele Pań ,młodzież i dzieci pieknie prezentowało się w regionalnych ,polskich strojach ludowych.Gościliśmy dziś wielu wyjątkowych gości:Szeryfa Powiatu Flagler Pana Rick Staly, orkiestrę symfoniczną z Flagler Palm Coast High School wraz z dyrektorami orkiestry John Seth i Ryan Schultz,Panią Marie Wietrzynska –pianistkę,laureatkę wielu konkursów pianistycznych oraz naszych duszpasterzy Ks.Sławka,O.o Artura,Ks.Rafała,Ks.Kazimierza i Ks. Józefa –wieloletniego kapelana Polonii.

Był to również dzień dla promocji polskich biznesów.Można było zapoznać się z ofertami naszych wystawców.Były Panie,które „piszą” piekne ikony,Pani z reklamą swoich usług krawieckich,tapicerskich i renowacyjnych.Królowały stanowiska Real Estate a nasi polscy agenci nieruchomości mieli wiele ciekawostek w swoich ofertach.

Ale dziś najważniejszym akcentem spotkania na Polance były uroczyste obchody z okazji 100-lecia OZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez Państwo Polskie.

Obchodziliśmy dziś również amerykański Dzień Weterana.

Całą uroczystość rozpoczęliśmy powitaniem gości i wprowadzeniem sztandarów .Hymny narodowe amerykański i polski zagrała pięknie orkiestra symfoniczna z Palm Coast High School po czym rozpoczęliśmy uroczystą akademię przedstawiającą rys historyczny odzyskania niepodległości oraz przybliżyliśmy postacie najważniejszych działaczy,którzy zjednoczyli swe siły aby razem pracować na rzecz niepodległej i suwerennej Polski.Narracja prowadzących przeplatana cytatami z wypowiedzi wielkich działaczy w walce o niepodległość ,recytowane wiersze oraz piękna muzyka w wykonaniu pianistki sprawiły,że cała część oficjalna stała się wspaniałym spektaklem w hołdzie bohaterom .Na zakończenie „Rota” zagrana przez amerykańską orkiestre symfoniczną i zaśpiewana przez gości zgromadzonych na Polance .To był bardzo podniosły moment, a na wielu twarzach pojawiły się łzy wzruszenia i dumy....dumy z bycia Polakiem.

Po części oficjanej jeszcze krótki koncert młodzieży z orkiestry symfonicznej oraz piękny koncert pianistyczny Marii Wietrzynskiej.

Po tych wszystkich emocjach przyszedł czas na odrobine relaksu przy muzyce DJ Andrzeja ,który dziś grał spokojnie i romantycznie.....

Bufet przeżył dziś prawdziwe oblężenie a aromatyczny bigos,pyszne pierożki i chrupiące placki ziemniaczane były hitem dnia.Bar oczywiście zadbał o ugaszenie naszego pragnienia.

Dzieci całe popołudnie oblegały bounce house i slide no i bawiły sie wspaniale.

Cała uroczystość zakończyła się poźnym wieczorem w rytm piosenki „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”...... bo właśnie tak pięknie i rodzinnie dziś działo się na Polance.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w dzisiejszych uroczystościach,za to ,że tak licznie przyjechaliście świętować ten wyjątkowy jubileusz Polski.Dziekujemy za Wasze wsparcie i pomoc.Dziękujemy wszystkim,którzy pracowali przy przygotowaniach uroczystości i pikniku,tym,którzy pracowali w trakcie trwania spotkania przy obsłudze oraz po zakończeniu imprezy.

Do zobaczenia na kolenych polonijnych spotkaniach....już wkrótce...

HALLOWEEN 2018

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 28, 2018 at 7:55 PM Comments comments (0)

Kolejne Halloween Party 2018 za nami...... W sobotę 10/27/2018 późnym popołudniem na wystrojoną, "halloweenową Polankę" przyjechali wyjątkowi halloweenowi goście....oczywiście we wspaniałych strojach i to nie tylko nasze piękne polonijne dzieci ale i ich super rodzice zmienili się nie do poznania.To był naprawdę świetny wieczór.Wszyscy wystrojeni ,poprzebierani.....w wyjatkowe,barwne,piękne....straszne...super stroje.Mielismy" fachowa "pomoc medyczna",militarną Rodzinkę,Kena i Barbi, Top Gun z Dama Kier,Ninja,Wampira,Wiedźmę,Gang Kowboi,Wikinga w parze z tubką Musztardy :D ,Mnich,Hipisów,pszczółki duże i małe,.... no nie sposób wymienić wszystkich ......a wlasciwie to chyba łatwiej byłoby powiedzieć,kogo tam nie było ???Super!!! Dzieci również w pięknych strojach drążyły swoje "dyniowe potworki" i dokazywaly miedzy straszydlami.W konkursie na najpiekniej wydrążoną dynię ciężko było nam wyłonić zwycięzcę, bowiem ..........wszystkie prace były piękne i wyjątkowe i dlatego wszystkie dzieci dostały w nagrodę "woreczki słodkości" i wyśmienite desery lodowe .

 

W konkursie za najwspanialszy stroj halloweenowy w kategorii "stroj dzieciecy" zdobyly......WSZYSTKIE DZIECI,wszystkie bez wyjatku byly piekne....wszystkie dzieci zostaly nagrodzone slodkimi niespodziankami .

 

Zabawa trwała dalej i nadszedł moment na konkurs na najlepszy strój wśród dorosłych....wszyscy "przebierańcy" przemaszerowali w rytm muzyki "szalonego meksykanina" czyli naszego DJ Andrzeja a pozostali goście wieczoru "oceniali" brawami i okrzykami ich stroje i oryginalność.Decyzja nie była prosta....ale główna wygrana czyli bilet wstępu na koncert Piotra Rubika powędrowała do przepieknej pary Kena i Barbi <3 czyli Lidia Lea Mahrus i Tomasz Czecholiński.....gratulujemy wygranej!!!!

 

Dziekujemy wszystkim,ktorzy przygotowali Polanke na ten wyjatkowy wieczor.Dziekujemy wszystkim ktorzy:gotowali,piekli,sprzatali,dekorowali i caly wieczor pracowali przy obsludze pikniku.

 

Dziekujemy wszystkim za udzial w pikniku i wspolna zabawe.To byl wspanialy czas w wyjatkowym towarzystwie.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach na Polance

IX BIESIADNE SPOTKANIE Z KUFELKIEM -OCTOBERFEST PIKNIK

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 22, 2018 at 6:30 PM Comments comments (0)

Ależ to było popołudnie :)....pełne uśmiechu i dobrej zabawy w wyśmienitym towarzystwie <3

Tak fantastyczna atmosfera towarzyszyła nam na dzisiejszym niedzielnym, polonijnym pikniku czyli IX BIESIADNYM SPOTKANIU Z KUFELKIEM. Radości było co niemiara, piknikowi goście tłumnie zjechali na naszą POLANKĘ.Coraz więcej nas na naszych polonijnych spotkaniach,coraz więcej członków w naszej organizacji a na każdej imprezie przybywają nowi .Dziś bawiło się na Polance około 150 osób, starsi,młodzi i całkiem mali... Kuchnia jak zwykle przygotowała wyjątkowe smakołyki a dziś daniem głównym była kielbasa z kapustą a to na przekąskę po "zimnym kufelku " piwa.Serwowaliśmy dziś również świeżutkie,pachnące i chrupiące PRECLE ,które rozeszły się jak "świeże bułeczki " :) Specjałów kuchennych było jeszcze wiele ale...dziś główną rolę na naszym pikniku grało PIWO bo to przecież nasz tradycyjny PIKNIK PIWOSZA.Bar przeżywał prawdziwe oblężenie tym bardziej,że serwowaliśmy piwo z beczki ,którego sponsorem był Halftime Sport Pub Jarek Lisowski.Bardzo dziękujemy za donację.

No właśnie...brzuszki pełne,pierwsze pragnienie ugaszone więc można było rozpocząć konkursy.Dziś przygotowaliśmy trzy konkursowe rozgrywki :D .Pierwszym zadaniem dla naszych konkursowych śmiałków było rozpoznanie rodzaju wypijanego piwa. Każdy z pięciu uczestników tej konkurencji miał w swojej szklance inne piwo.I w tym zadaniu bezkonkurencyjny okazał się Ziggy Mlynarski,który po pierwszym łyku bezbłędnie odgadł jego nazwę a drugim był Jan Pichnarczyk.Pozostali Panowie niestety nie odgadli zawartości swoich szklanek.Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia (szklanki do piwa) a zwycięzcy odebrali swoje nagrody.Chwila przerwy i wytchnienia od konkursowych zmagań wypełniona była muzyką i szalonym tańcem a DJ Andrzej grał...i grał.....

Dziaj również otwarta była nasza polonijna kawiarenka "ZACISZE" gdzie można było wypić wspaniałą mrożoną kawę lub zjeść wyśmienite lody i desery lodowe .

Przyszedł i czas na kolejny konkurs...i tu było troszkę śmiechu ,ponieważ zadaniem uczestników było wypicie szklanki piwa przez słomkę ...ale jaką??? słomka była w kształcie okularów ��.Uczestników było 6 :) 5 Panów i jedna "mała kobietka" ...i kto zwyciężył ???..... kobiety górą !!!! Nasza "rodzynka" :D zdeklasowała swoich rywali i odebrała główną nagrodę.

Kolejna konkurencja a właściwie zabawa ..bo tu wszyscy byli zwycięzcami :D był to wyścig na "deskach" Zdjęcia najdokładniej wyrażają na czym polegała i jak wyglądała zabawa. :D :D :D Na pewno śmiechu było wiele a widzowie mieli moc atrakcji oglądając zmagania zawodników :D :D :D Tą zabawę musimy koniecznie powtórzyc :D

A dziś dziękujemy za ten piękny, wspólnie spędzony czas,za tą cudowną atmosferę,którą tworzycie,za waszą obecność...bo "Wszyscy Polacy to jedna Rodzina".....

Dziękujemy wszystkim,którzy pracowali przy przygotowaniach do imprezy ,obsłudze pikniku i porządkach po zakończeniu .

Do zobaczenia już wkrótce na kolejnym pikniku a to już 10/27/2018 Halloween Party

PAUL STEPIEN

Posted by Malgorzata Swierczynska on September 23, 2018 at 8:30 PM Comments comments (0)

PAUL STEPIEN - One Man Show....wydawałoby się niemożliwe ...a jednak...tak !!! Mieliśmy tego żywy dowód w sobotni wieczór 09/22/2018 .Na naszej polonijnej "estradzie" wystąpił wyjątkowy,młody,utalentowany artysta ..."człowiek orkiestra" w dosłownym tego słowa znaczeniu :).Widownia zgromadzona na Polance ( ok.80 osób) była oczarowana dźwiękami muzyki wydobywającej się z instrumentów,które artysta nam zaprezentował.A były to głównie flety: poprzeczny,flet piccolo,flet prosty i kolejny,który wyjatkowo flet przypominał ale okazał się dętym instrumentem elektronicznym.Było tez piano,beatbox ( czyli – forma rytmicznego tworzenia dźwięków – np. perkusji za pomocą ust, języka, krtani, gardła czy przepony) oraz flutebox czyli umiejętność gry na flecie poprzecznym z jednoczesnym wykonywaniem beatboxu).Ufff....bardzo to zabrzmiało naukowo :) ale tak naprawdę wielu z nas do tej pory nie wiedziało co to i po co ??? �� Nasz gość wytłumaczył nie tylko teoretycznie ale dał wspanały popis muzyczny ...aż wydaje się niewiarygodne.Cudowne dźwięki płynące z instrumentów wprowadziły nas wszystkich obecnych na koncercie w piekny świat muzyki filmowej,począwszy od starych przepieknych melodii po wspólczesne najpiękniejsze szlagiery muzyki nie tylko filmowej.Cały koncert minął jak chwila ...oczywiście nie obyło się bez bisów a na pożegnanie Paul zagrał dla nas szlagier Demisa Roussosa "Goodbye my love goodbye".

Tradycyjnie już "ubraliśmy " naszych gości w koszulki z logo naszego miasta Palm Coast :)

Nie byłoby tego cudownego koncertu bez akustyka Miłosza,który jak sam mówł "tylko dobrze kręci "��. dziękujemy Wam obu Panowie za te piękne chwile.

Dziękujemy również naszej polonijnej fantastycznej widowni.Dziękujemy Wam w imieniu Paula Stepnia i Polonii.Dziękujemy,że jesteście,że tworzycie tak nieprawdopodobnie przyjazną i rodzinna atmosferę.To już kolejni nasi goście ,którzy są tak zauroczeni naszym pięknym miejscem i widownią czyli po prostu Wami wszystkimi.

A po koncercie....nie mogło byc inaczej...rozkręciło się DISCO i......bawiliśmy się wspólnie z naszymi gośćmi .......dłuuuugo....dłuuuugo ������

 

Dziękujemy wszystkim,którzy pracowali przy przygotowaniach przed imprezą oraz obsłudze (kuchnia,bufet,bar oraz obsługa techniczna) w trakcie spotkania jak i po zakończeniu.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach.

IX POLONIJNY FESTIWAL PIEROGOW

Posted by Malgorzata Swierczynska on September 23, 2018 at 7:20 PM Comments comments (0)

" Czyś bogaty, czy ubogi,przychodź dziasiaj na PIEROGI,śmiechom i chichotom nie będzie końca....mamy AC �� ,nikt nie umrze z gorąca" :D :D :D

Tak dziś zachęcał wszystkich do przyjazdu na piknik pierogowy nasz przewodniczący jury w festwalowych zmaganiach Ks.Sławek.... :) ...

Dziś na naszej Polance było bardzo tłoczno ,gwarnie i wesoło.Mieliśmy wspaniałych gości z polonijnego klubu z St.Petersburg - koło Podhala 79,byli goście z polonijnego klubu z Vero Beach ,z Pensylwanii,New York,,Polski,Chicago,miejscową i okoliczną Polonię oraz dużą grupę zaprzyjaźniych amerykanów-oczywiście wielbicieli i smakoszy polskich pierogów i polskiej kiełbasy. Ponad 200 osób zagościło dziś w "królestwie pierożka" ��.Aromat wspaniałych pierogów roznosił się dookoła i wabił ,zachęcając do konsumpcji.Dzis bowiem,w naszym polonijnym menu ,obok tradycyjnie serwowanych potraw ,główną rolę grały pierogi jak przystało na POLONIJNY FESTIWAL PIEROGÓW .W tym roku pierożki konkursowe to pierogi z kapustą i grzybami.Rekordowo,bo aż 11 uczestników IX edycji ulepiło konkursowe wspaniałości.Jury w 5 osobowym składzie miało nie lada wyzwanie .Każdy z nich musiał spróbować aż 11 pierogów !!!Dziś szefem Jury był Ks.Sławek a dowodził jury w składzie: Tadeusz Cyrwus -Prezes polonijnego klubu z St.Petersburg,Irena Milczek -reprezentantka polonijnego klubu z Vero Beach,Jadzia Waloch i Krzysztof Swierczynski to reprezentanci naszej Polonii.Takie sędziowanie to bardzo smaczne zajęcie ale i niebywale trudne bowiem wszystkie pierogi były przepysze o czym świadczyła dłuuuuuga kolejka do naszego polonijnego bufetu. Po podliczeniu wszystkich sędziowskich punktów przewodniczący Jury otworzył kopertę z nazwiskami uczestników konkursu i przypisanym każdemu z nich numerom. I tak w tym roku I miejsce ,$100 i tytuł Mistrza polonijnych pierogów przypadł w udziale naszemu gościowi z New York Jagodzie Mucha,II miejsce i $50- Anna Soroka oraz III miejsce i $25 "ulepił" :) sobie Lester Stevens -jedyny mężczyzna biorący udział w konkursie.Te osoby zdobyły największą liczbę punktów ale walka była bardzo wyrównana .Wszystikm uczestnikom konkursu dziękujemy za pyszne pierożki , gratulujemy wygranych.i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Nie zabrakło nam oczywiście czasu na szalone disco do muzyki DJ Andrzeja .Było bardzo gorąco ale wszyscy bawili się wysmienicie.

Dziś bardzo dużo pracy miał nasz bufet ,który przeżył prawdziwe oblężenie.....ale w kuchni nie został ani jeden pierożek...ani jedna kiełbasa...Kawiarenka "Zacisze"dawała chwilkę wytchnienia i ochłody wspaniałą mrożoną kawą i kolorowymi lodami.Bar jak zwykle przezywał "oblężenie" bo nie ma to jak polskie piwo..... :)

Dziękujemy:

wsystkim,którzy w ten upalny dzień przyjechali na Polankę i fantastycznie bawili się całe popołudnie.To dzieki Wam ta super atmosfera .

Dziękujemy wszystkim organizatorom imprezy i wszystkim ,którzy "w pocie czoła" pracowali przy przygotowaniach oraz obsłudze pikniku i pracach porzadkowych po zakończeniu spotkania.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach....już wkrótce..

WIECZOR HAWAJSKI na Polance 2018

Posted by Malgorzata Swierczynska on August 2, 2018 at 7:50 PM Comments comments (1)

Ech.....cóż to był za wieczór!!!! .....wyjątkowy,gorący,hawajski !!!...był i przeminął ale wspomnień czar pozostanie na zawsze.

Wczoraj wieczorem 07/21/2018 na naszej polonijnej Polance odbył się kolejny WIECZÓR HAWAJSKI Z POLONIĄ.Impreza ta weszła na stałe w nasze polonijne kalendarium i cieszy się ogromnym powodzeniem.W tym roku nasi „hawajscy goście” również nie zawiedli i mimo upalnego wieczoru licznie przybyli na Polankę,która tego wieczoru zamieniła się w uroczą hawajską plażę o zachodzie słońca skrytą w zaułku hawajskiej dżungli........piękny widok.........

Wszyscy goście przyjechali w strojach i nastrojach hawajskich....zrelaksowani i gotowi do wysmienitej zabawy.Było „międzynarodowo” bowiem mielismy gości prosto z Polski, Niemiec ale nie zabrakło lokalnie mieszkających portugalczyków,słowaków i oczywiście amerykanów.Wesoło i gwarno jak zawsze a muzyka DJ Andrzeja porywała do tańca.W naszym polonijnym bufecie tym razem królowały dania "po hawajsku" z dodatkiem ananasa czyli szaszłyki i zapiekanki po hawajsku.Nie zabrakło również tradycyjnych dań z naszego menu...oczywiście z...ananasem..... Bar ...w pocie czoła serwował również egzotyczne hawajskie "napoje" .

Zabawy i konkursy...a mieliśmy ich kilka , to kolejne atrakcje wieczoru.....Pierwsza konkurencja dla pięknych "hawajskich" dziewcząt to taniec„Hula” co znaczy rozpalać wewnętrzny ogień. Zmysłowe i piękne wykonanie tego tańca przez nasze tancerki zebrało grono widzów a Panowie w jury jednogłośnie wyłonili tą wyjątkową Lidia Lea Mahrus  gratulacje .Kolejna konkurencja, na którą wszyscy czekamy cały rok było oczywiście LIMBO dance....troszkę gimnastyki a ile śmiechu i radości.Limbo tańczyli młodzi i starsi...a i dzieci pokazały również jak pięknie potrafią się bawic.W tym roku główne trofeum"szklanego ananasa" zdobył Zbyszek Ziggy Mlynarski

Oj było wesoło a nasza zabawa trwała tradycyjnie baaaardzo długo...bo ostatni "hawajscy" goście odjechali z Polanki o 1:00am !!!! to był wyjątkowy wieczór,roztańczony,roześmiany ze wspaniałym towarzystwem.

Dziękujemy Wam wszystkim za tą piękną hawajską noc,za wspólnie spędzony czas,za wspólną szaloną zabawę.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tego wieczoru,piekne dekoracje,pyszności w kuchni i orzeźwienie w barze i oczywiście naszemu DJ Andrzejowi za super muzyke.

Teraz przerwa wakacyjna i kolejne spotkanie na Polance dopiero we wrześniu....na pikniku pierogowym.....

Wspaniałych wakacji życzymy wszystkim.

do zobaczenia na PolanceKWALIFIKACJA STYPENDIALNA 2018

Posted by Malgorzata Swierczynska on August 2, 2018 at 7:50 PM Comments comments (0)

Jak co roku Polonia Society of Korona ogłasza kwalifikację stypendialną .Wszyscy zainteresowani proszeni są o dokładne zapoznanie się z poniższym ogłoszeniem oraz wszyscy spełniający warunki mogą składać wnioski i niezbędne załączniki do przewodniczącej komisji stypendialnej Grace BrudzKWALIFIKACJA STYPENDIALNA Polonia Society of Korona,Inc

Polonia Society of Korona ogłasza kwalifikację stypendialną dla dzieci członków organizacji na rok 2018.

Stypendium obejmuje jednorazową dopłatę do kształcenia w kwocie $ 1000.

W roku przyznane będzie jedno dofinansowanie.

WARUNKI

1.Rodzice lub dziadkowie ubiegajacy sie o stypendium dla dziecka powinni być członkami Polonia Society of Korona nie krócej niż 3 lata i czynnie uczestniczyc w działalności organizacji.

2.Rodzice studenta muszą udokumentować jego osiągnięcia szkolne i pozaszkolne np.sukcesy naukowe,sportowe,artystyczne ect.

3.Średnia ocen studenta/kandydata do stypendium nie może być niższa niż 3,0

4.Student ubiegający się o stypendium powinien aktywnie uczestniczyc w działalności organizacji.

Wnioski o przyznanie stypendium należy składać do 8/31/2018 do Zarządu Polonia Society of Korona.

Komisja edukacyjna rozpatrzy zasadność wniosków i ogłosi wyniki do 09/09/2018.


Rss_feed