POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

view:  full / summary

akademia 11 LISTOPADA

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 18, 2019 at 5:50 PM Comments comments (0)

Uczniowie polskiej sobotniej szkoły im.Marii Konopnickiej przygotowali piekną akademią z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości .Zaprezentowali ją na polonijnym balu z koazji 36 rocznicy utowrzenia polonijnej organizacji w Koronie.

 

Nasze polonijne dzieci pięknym POLONEZEM otworzyły część oficjalną spotkania po czym recytatorzy w pięknych wierszach,słowami poetów opowiedzieli obecnym gościom o radościach,nadziejach i porażkach Polski oraz o patriotyźmie i miłości do ojczyzny a wiersz “Polak mały” to była “zbiorowa” recytacja, bowiem wszyscy obecni odpowadali chóralnie na pytania recytatorów... Kto Ty jesteś?... Polak mały.... Jaki znak Twój?... Orzeł Biały..... itd.... I tak pięknie , radośnie i wyjątkowo zabrzmiał ten wiersz....Dziękujemy.. Na zakończenie "Rota" zaśpiewana przez wszystkich .....oraz wielkie brawa dla wystepujących dzieci. Dziękujemy naszym wspaniałym dzieciom za piękną akademię,za te chwile wzruszeń i niejedną ukradkiem otartą łzę...a wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc i przygotowanie dzieci do występu.

36 lat Polonii -BAL

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 18, 2019 at 5:50 PM Comments comments (0)

Doroczny BAL POLONIJNY z okazji 36 roczncy powstania naszej organizacji, odbył się w sobotni wieczór 11/09/2019.

 

Kolejna rocznica...kolejny polonijny BAL....Odświętnie przygotowana sala parafialna przy polskim Kościele St.Mary`s w Koronie czekała na wyjątkowych gości .Wszyscy pojawili się w pełnej gali a gośćmi honorowymi wieczoru byli członkowie naszej organizacji, dla których już po raz kolejny ,wstęp na bal rocznicowy był nieodpłatny.Pozostali goście swoją donacją wsparli działalność naszej Polonii.

 

Uroczystość rozpoczęliśmy w tym roku akademią z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości a przygotowaną przez uczniów POLSKIEJ SOBOTNIEJ SZKOŁY im.Marii Konopnickiej na Polance.

 

Nasze polonijne dzieci pięknym POLONEZEM otworzyły część oficjalną spotkania po czym recytatorzy w pięknych wierszach,słowami poetów opowiedzieli obecnym gościom o radościach,nadziejach i porażkach Polski oraz o patriotyźmie i miłości do ojczyzny a wiersz “Polak mały” to była “zbiorowa” recytacja, bowiem wszyscy obecni odpowadali chóralnie na pytania recytatorów... Kto Ty jesteś?... Polak mały.... Jaki znak Twój?... Orzeł Biały..... itd.... I tak pięknie , radośnie i wyjątkowo zabrzmiał ten wiersz....Dziękujemy.. Na zakończenie "Rota" zaśpiewana przez wszystkich .....oraz wielkie brawa dla wystepujących dzieci. Dziękujemy naszym wspaniałym dzieciom za piękną akademię,za te chwile wzruszeń i niejedną ukradkiem otartą łzę...a wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc i przygotowanie dzieci do występu.

 

Po chwili przerwy głos zabrał Prezes Marcin Waszkiewicz .Na wstępie podziękował dzieciom za przygotowaną akademię i po krótce opowiedział o działalności polskiej sobotniej szkoły im.Marii Konopnickiej,która rozpoczęła swoją działalność od września tego roku.W jego wystapieniu nie zabrakło elementu patriotyzmu i polskości,wartości nie zatracenia polskiej mowy i polskich tradycji . Prezes mówił również o aktywnych członkach Polonii,o ich pracy,poświęceniu i zaangażowaniu.

 

Przyszła również pora na wyróżnienia za szczególne zaangażowanie i wkład pracy w realizację projektów Stowarzyszenia oraz krzewienie polskości ,a każda z wróżnionych osób została nagrodzona gromkimi brawami od uczestników balu....to w geście podziękowania za pracę dla organizacji.Świetnie,że grono tych ludzi powiększa się z roku na rok...dziękujemy.Nie zapomnieliśmy również o wyróżnieniu i podziękowaniu za pracę dla naszego Prezesa Marcina .

 

Po wysmienitym obiedzie rozpoczęliśmy naszą zabawę a o oprawę muzyczną zadbał jak zwykle DJ Andrzej ... i zabawa była pyszna .......Bufet i bar cały wieczór był"zapracowany".Muzyka grała nam bardzo długo a wszyscy bawili sie do utraty tchu.To była naprawdę wspaniała zabawa.....zabawa polonijnej rodziny.

 

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie imprezy,za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania a wszystkim ,którzy byli razem z nami tego wieczoru dziękujemy za wspólną zabawę.

 

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach.

ONA&ON

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 3, 2019 at 7:20 PM Comments comments (0)

11/2/19 sobotni wieczór na Polance


"ONA &ON"....spektakl za nami.....było pięknie...dziękujemy aktorom teatru CZWARTE MIASTO z Gdyni... za cudowny wieczór pełen wspomnień,które wróciły wraz ze śpiewanymi przez aktorów utworami....a prawdziwą "perełą" na zakończenie koncertu był utwór Czesława Niemena "Sen o Warszawie" wykonany wspólnie z publicznością na Polance....


Na pożegnanie tradycyjnie kwiaty,polonijne koszulki z logo organizacji i zapewnienia o kolejnym spotkaniu....no i oczywiście piosenka na bis......a nasi goście obdarowali nas pamiątkowym plakatem z autografami aktorów

HALLOWEEN 2019

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 27, 2019 at 9:15 AM Comments comments (0)

Kolejne,szalone Halloween Party 2019 za nami...... ����‍⚕️��‍♀️��‍♂️��‍♀️��‍♂️��‍♀️��‍♂️W sobotę 10/26/2019 późnym popołudniem ,mimo kapryśnej tego dnia pogody,na wystrojoną, "halloweenową Polankę" przyjechali wyjątkowi halloweenowi goście....oczywiście we wspaniałych strojach������������‍����‍����‍♂️��‍♀️��‍♀️��‍♂️. Nasze piękne polonijne dzieci i ich super rodzice zmienili się nie do poznania.To był naprawdę świetny wieczór.Wszyscy wystrojeni ,poprzebierani.....w barwne,piekne....straszne...super stroje.Mielismy" fachowa "pomoc medyczna,piratow,całe “plemiono indiańskie “ :) szalonego strażaka, czarnego anioła,piękna parę młodą,diablice,kocice ,biedronki,pszczółki duże i małe i różnego rodzaju i kalibru straszydła i dziwadła i ......no właśnie ...a wlasciwie to ...kogo tam nie bylo????

 

W barwnych halloweenowych strojach zaprezentowała nam się K-Family Music czyli nasza polonijna śpiewająca rodzina Kaminskich,która zadabała o oprawę muzyczną tego wyjątkowego wieczoru. Super!!! Muzyka grała...dzieci rowniez w pieknych strojach drążyły swoje "dyniowe potworki i duszki “�������������� i dokazywaly miedzy straszydlami.W konkursie na najpiekniej wydrążoną dynię jury w skladzie:Kasia,Marzena i Isia nie miało najłatwiejszego zadania....hmmmm......wszystkie dynie były piękne i wyjątkowe i w tym roku konkurs wygrały WSZYSTKIE dzieci a w nagrodę otrzymały słodkie niespodzianki.

 

W konkursie za najwspanialszy stroj halloweenowy w kategorii "stroj dzieciecy"po prezentacji w rytm muzyki zdobyly również......WSZYSTKIE DZIECI,wszystkie bez wyjatku byly piekne....wszystkie dzieci zostaly nagrodzone słodyczami i pysznymi lodami.

 

Zabawa trwała dalej i nadszedł moment na konkurs na najlepszy strój wśród dorosłych....wszyscy "przebierańcy" przemaszerowali w rytm muzyki "DJ Andrzeja a pozostali goście wieczoru "oceniali" brawami i okrzykami ich stroje i oryginalność.Decyzja nie była prosta....ale główna wygrana czyli bilety wstępu na spektakl ONA &ON powędrowała do przezabawnej i lekko strasznej pary potworków,straszydeł “Steampunks” czyli Beaty i Hectora ....gratulujemy pomysłu i wygranej!!!!

 

To była "pyszna" zabawa...wspaniała muzyka w wykonaniu K-Family Music i DJ Andrzeja i Wy wszyscy, czyli wspaniali halloweenowi goście ,którzy tworzycie tą niesamowita ,cudną atmosferę.

 

Całości dopełnił bufet pełen obfitości,świeżutkich i pachnących kiełbasek,pierożków,pysznych ciast.....oraz wielu innych smakołyków.Bar też zadbał o spragnionych gości.

 

Dziekujemy wszystkim,ktorzy przygotowali Polanke na ten wyjatkowy wieczór.Dziekujemy wszystkim którzy:gotowali,piekli,sprzatali,dekorowali i cały wieczór pracowali przy obsłudze pikniku.

 

Dziekujemy wszystkim za udział w pikniku i wspólną zabawę.To był wspaniały czas w wyjatkowym towarzystwie.

 

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach....a już za tydzień 11/02/10 o godz.6:00 pm spektakl teatralno-muzyczny “ONA & ON” zapowiada się ciekawie...bądźcie z nami....

DYZUR KONSULARNY na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 21, 2019 at 7:05 PM Comments comments (0)

to już oficjalne ogłoszenie z Ambasady RP w Waszyngtonie.

W dniach 14-15 listopada 2019 odbędzie się DYŻUR KONSULARNY na Polance.Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z oficjalna informacją.Zapisy na dyżur przyjmuje (tylko i wyłącznie ) Ambasada RP w Waszyngtonie Wydział Konsularny


WASZYNGTON.MSZ.GOV.PL

Bunnell, FL 14-15 LISTOPADA 2019 r.Wydział Konsularny Ambasady RP w Waszyngtonie informuje, że w dniach 14-15 listopada 2019 roku w Bunnell odbędzie się dyżur konsularny dla obywateli polskich pragnących złożyć wniosek o wydanie polskiego paszportu. Podczas spotkania z konsulem będzie można również uzyskać informacje związane z poświadczeniem polskiego obywatelstwa oraz uzyskaniem polskich aktów stanu cywilnego. Prosimy o przedkładanie oryginałów dokumentów oraz przygotowanie ich kopii. Kopie (paszportów, aktów stanu cywilnego, paszportów rodziców małoletnich dzieci, inne dokumenty tożsamości, decyzje w sprawach obywatelskich, itp.) muszą być wykonane wcześniej. Informacje paszportowe dostępne są na naszej stronie internetowej (link).W celu umówienia spotkania z konsulem w Bunnell nie trzeba rejestrować wizyty w systemie e-konsulat. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 202-499-1930 lub na adres waszyngton.amb.wk@msz.gov.pl, w temacie wiadomości proszę wpisać: Dyżur w Bunnell, a w treści następujące informacje:


1. Imię i nazwisko

2. Numer telefonu


Pracownik Wydziału Konsularnego skontaktuje się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia niezbędnych dokumentów oraz opłaty konsularnej (wyłącznie w formie MONEY ORDER lub CASHIER'S CHECK wystawionym dla "Embassy of the Republic of Poland") i dokładnego terminu spotkania.


Tylko osoby zapisane na spotkanie będą mogły zostać przyjęte podczas dyżuru.


Uwaga: rejestracji na spotkanie dokonuje się wyłącznie poprzez kontakt z Wydziałem Konsularnym pod wyżej wskazanymi numerem oraz e-mailem. 


Termin:

 

14 listopada (czwartek), 8.00-17.00, sprawy paszportowe 

 

15 listopada (piątek), 8.00-12.00, sprawy paszportowe oraz sprawy z zakresu aktów stanu cywilnego i obywatelstwa polskiego, ewentualnie inne kwestie prawne.

 

Miejsce:https/www.google.com/maps/place/2925+FL-100,+Bunnell,+FL+32110/@29.4668911,-81.3083616,17z/data=!4m5!3m4!1s0x88e6ed0ff5626b0b:0x4e16b0b013f3b3de!8m2!3d29.4668864!4d-81.3061729?hllPOLANKA 

2925 W Hwy 100 

Bunnell, Fl 32110 

https/www.poloniasocietyofkorona.com/APEL O POMOC FINANSOWA

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 21, 2019 at 7:05 PM Comments comments (0)

APEL O POMOC FINANSOWĄ

Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy zajmuje się m.in. leczeniem zmian naczyniowych u dzieci. Są to wady wrodzone pod postacią najczęściej naczyniaków wczesnodziecięcych (infantile hemangioma) oraz malformacji kapilarnych i żylnych (capillary malformations, venous malformations).

Jedną z metod leczenia jest laseroterapia.Niestety w tym Oddziale jedynie nie stosuje się tej metody ze względu na brak odpowiedniego sprzętu.Żeby pomóc dzieciom i młodzieży czekającym na leczenie potrzebny jest laser typu Nd-YAG, CO2 ablative lub Pulse dye laser. Koszt tego laseru wynosi $25,000.00 i dlatego prosimy Panstwa o wsparcie finansowe. Z gory bardzo dziekujemy za kazda donacje!!!

Polonia Society of Korona chciałaby wesprzeć finansowo ten projekt i dlatego zwracamy się również do Państwa z prośbą o jakiekolwiek wpłaty.Utworzyliśmy już profil na zbiórkę pieniędzy ,dostępny na https://www.gofundme.com/f/maszyna-medyczna-dla-dzieci-w-polsce a wpłaty gotówkowej można dokonywć u Skarbnika Polonia Society of Korona Pani Miki Bilinski.Dziękujemy za każdą najdrobniejszą wpłatę

We are raising money for Nd-YAG, CO2 ablative or Pulse dye laser which removes infantile hemangioma and capillary malformations, venous malformations. We are trying to raise $25,000.00 to purchase such equipment. Every donation will be greatly appreciated.

��

 

10-te BIESIADNE SPOTKANIE Z KUFELKIEM

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 21, 2019 at 7:00 PM Comments comments (0)

Dziś "święto piwa" na Polance.To już po raz 10-ty spotkaliśmy się na tradycyjnym OCTOBERFEST piknik .

Wyjątkowy dzień 13 października 2019.Wyjątkowy z wielu względów...... po pierwsze mieliśmy tego dnia wyjątkowych gości prosto z Niemiec w orygninalnych biesiadnych strojach,po drugie gościliśmy przedstawicieli niemiecko-amerykańskiego klubu z Palm Coast ,po trzecie Polanka była dziś pełna fantastycznych gości ,takich którzy przyjechali do nas po raz pierwszy oraz tych stałych bywalców ....i po czwarte ....Nie cichły echa wyborczych potyczek a wywieszone o 3:00 pm oficjalne wyniki wczorajszych wyborów wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Ale...ale...wróćmy do naszego PIWNEGO PIKNIKU .Działo się...oj działo.....Nasi niemieccy goście pokazali nam perzedsmak tego jak naprawdę bawią się tego dnia na swoich piwnych biesiadach.Rozbrzmiewała tradycyjna muzyka w rytm której tańczyli swoje regionalne tańce oraz śpiewając biesiadne piosenki ...z jodłowaniem włącznie.Oczywiście dołączyliśmy się do tych zabaw i stopniowo w bardziej swojskich rytmach przeszlismy do naszej tradycyjnej zabawy piknikowej.

Tego dnia nie zabrakło również gier i zabaw z nagrodami.Pierwszy konkurs dał nam "powrót do przeszłości" czyli ....Trzej śmiałkowie zostali "nakarmieni" przez swoje partnerki ,oczywiście piwem,lecz...z małej butelki ze smoczkiem ��Nie było łatwo ale dali radę i tak nagrode główną czyli bilet wstępu na koncert SŁAWOMIRA,który odbędzie się 20 października w klubie w Clearwater wygrał nasz gość prosto z Niemiec ,wszyscy pozostali Panowie otrzymali nagrodę pocieszenia w postaci toreb Żywiec oraz szklanek do piwa.

Kolejny konkurs,również piwny polegał na piciu piwa przez dłuuuuuuugi wężyk i o czywiście odgadnięciu nazwy pitego piwa .Tym razem nagrodę główną czyli bilet na koncert Sławomira wygrała jedna z Pań a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Cały czas do tańca grał jak zwykle DJ Andrzej a grał aż nogi same tańczyły���� Bufet też dziś nie odpoczywał a wręcz przeżył prawdziwe oblężenie a domowe pierogi i polska kiełbasa schodziły szybciej niż przysłowiowe "świeże bułeczki".O ugaszenie naszego pragnienia zadbali nasi super barmani....ech....cóż za dzień...

Dziękujemy Wam wszystkim,za tak liczne przybycie i wspólna zabawę.Dziękujemy wszystkim,którzy pracowali w pocie czoła przy przygotowaniach imprezy,obsługi w trakcie trwania oraz uprzątnięcie Polanki po zakończeniu pikniku.

do zobaczenia na kolejnych polonijnych imprezach.....już wkrótce HALLOWEEN piknik 10/26/2019 a i tu niespodzianek nie zabraknie a do tańca grać nam będzie nasza śpiewająca Rodzina Kamińskich

Zapraszamy

WYBORY do POLSKIEGO PARLAMENTU na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 21, 2019 at 6:55 PM Comments comments (0)

W minioną sobotę 12-go października na naszej Polance pracowała caly dzień Obwodowa Komisja Wyborcza nr 194.Punkt był czynny od 7:00 am do 9 pm.Dzięki temu nasi Rodacy mieli mozliwość uczestniczyć w bardzo ważnym dla Polski i wszystkich polaków wydarzeniu czyli w wyborach palamentarnych do Sejmu i Senatu RP.W naszym Okregu Wyborczym zarejestrowanych do głosowania było 145 osób czyli taka mała "kropelka" w całej wyborczej lawinie w frekwencja wyniosła 93%. Brawo!!!

taki wynik to chyba do pozazdroszczenia.

Przedstawiciele naszej Polonii byli członkami tej Komisji i wspólnie z przedstawicielami z Ambasady RP w Waszyngtonie czuwali nad prawidłowościa przebiegu głosowania a później liczeniu głosów i spisywaniu protokołów.To był bardzo długi dzień...mimo,iż Obwód Wyborczy zamknięty był już o 9:00 pm to praca komisji na tym się nie zakończyła .

Dziękujemy wszystkim za prace, zaangażowanie i profesjonalne podejście do tak ważnego zadania.

BIWAK na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 21, 2019 at 6:55 PM Comments comments (0)

Pierwszy polonijny BIWAK na Polance ⛺️ czyli "noc pod namiotami"⛺️....to już historia.....w miniony weekend bawiliśmy się fantastycznie.Przygotowania pochłonęły "trochę czasu "ale za to jaki super efekt 

 

Całą imprezę rozpoczęliśmy już w piątek 10/04/19 późnym popołudniem.Pierwsi "biwakowicze" rozbili swoje namioty ,rozpaliliśmy ognisko,bufet i bar w pełni zaopatrzone, i w gotowości .A DJ Andrzej przygotował muzyczne niespodzianki z video nauką tańca włącznie .Jak zwykle na Polance było tanecznie i wesoło.Oszczędzaliśmy jednak siły na kolejne biwakowe dni .

 

Sobota 10/05/19 rozpoczęliśmy zabawą integracyjną dla dzieci z POLSKIEJ SOBOTNIEJ SZKOŁY im M.Konopnickiej.Wszystkie dzieci otrzymały koszulki przygotowane specjalnie dla uczestników BIWAKU.Pomalutku zaczęli zjeżdżać się biwakowi goście i rozbijali swoje namioty.Na ten dzień przygotowaliśmy najwięcej atrakcji .Pierwsza z nich to wspólne przygotowanie posiłków.Wszystkie dzieci pomagały przygotowywać produkty na "kociołek" biwakowej zupy oczywiście pod czujnym okiem "mistrza kuchni" Waldka .Kolejne atrakcje to film edukacyjny o wężach żyjących na Florydzie  oraz praktyczne zajęcia z zasad pierwszej pomocy w nagłych wypadkach a to wszystko przygotowane przez Violę i Janusza .I tak dzieci bogatsze o nowe wiadomości mogły przystąpić do bardziej ekstremalnych wyczynów czyli toru przeszkód i gier sprawnościowych.Były rzuty do celu,strzały z łuku,tory przeszkód z zawiązanymi oczami,sztuka rozpalania ognia ,budowa szałasu...i wiele,wiele innych fantastycznych atrakcji przytgotowanych przez Staszka i Elę.

 

W końcu przyszła pora na konsumpcję przyrządzonej przez dzieci a ugotowanej przez Waldka biwakowej zupy....mniammm...ależ pychota a po takim wysiłku smakowała wyjątkowo.I chwila odpoczynku....po czym..kolejna, wyjatkowa wizyta....

 

Ogromną atrakcją dla dzieci okazała się wizyta zaprzyjaźnionego z naszą polonia przedstawiciela lokalnego plemienia indiańskiego."Niedźwiedzi pazur " opowiedział o tradycjach i obrzędach plemiennych,objaśnił znaczenie plemiennych smyboli,uczył śpiewu obrzędowych pieśni i wspólnie z dziećmi robił indiańskie "talizmany".Dzieci słuchały jak zaczarowane ......

 

Wszystkim tym poczynaniom z zaciekawieniem przyglądali się rodzice,którzy tego dnia również bawili się wyśmienicie a zwieńczeniem dnia było fantastyczne ognisko,gitara i wspólne śpiewanie.To był bardzo długi dzień,a dźwięki gitary i śpiew przy ognisku rozbrzmiewały jeszcze dłuuuuugo po północy.....A wraz ze świtem obudziła wszystkich niedziela,i zapach jajecznicy na boczku.....a po śniadaniu....polowa Msza Św. na Polance z O.oArturem ...i z żalem rozstawaliśmy się kończąc nasz 3-dniowy BIWAK.

 

To był bardzo intensywny weekend,pełen radości,śmiechu i ogromu atrakcji.......pozostały wspaniałe wspomnienia.....jednym słowem było FANTASTYCZNIE

 

Dziękujemy wszystkim,którzy pracowali przy przygotowaniach do biwaku,pracy i obsłudze w trakcie trwania imprezy oraz uporządkowaniu Polanki po zakończeniu. A wszystkim ,którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym wydarzeniu dziękujemy,że byliście...NIC BEZ WAS.....

 

do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach...juz wkrótce kolejny piknik,tym razem OCTOBERFEST PIKNIK z piwem������ w roli głównej...ZAPRASZAMY

10-TY festiwal pierogow na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 21, 2019 at 6:55 PM Comments comments (0)

cd.09/15/2019


...i kolejne wydarzenie dzisiejszego dnia....to oczywiście 10-ty jubileuszowy FESTIWAL PIEROGÓW .


Oczywiście i tu emocji nie zabrakło.W tym roku w konkursie brało udział osiem (8) Pań,które ulepiły piękne i smaczne pierogi z mięsem.Komisja pod przewodnictwem Ks.Sławka miała arcytrudne zadanie ....po pierwsze zjeść aż 8 pierogów i do tego wyłonić te najlepsze.....ale dali radę. Takie sędziowanie to bardzo smaczne zajęcie ale i niebywale trudne bowiem wszystkie pierogi były przepysze o czym świadczyła dłuuuuuga kolejka do naszego polonijnego bufetu. Po podliczeniu wszystkich sędziowskich punktów przewodniczący Jury otworzył kopertę z nazwiskami uczestników konkursu i przypisanym każdemu z nich numerom.I tak w tym roku

 

III miejsce i czek na $25 oraz nagrodę rzeczową zdobyła Mika Bilinski

 

II miejsce i czek na $50 oraz nagrody rzeczowe otrzymały ąz dwie panie Teresa Pokrywka oraz Alina Radwańska

 

I miejsce i czek na $100 oraz nagrodę rzeczową "wylepiła" sobie Beata Poprawa Beata

 

Te osoby zdobyły największą liczbę punktów ale walka była bardzo wyrównana .Wszystikm uczestnikom konkursu dziękujemy za pyszne pierożki , gratulujemy wygranych.i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

 

Nie zabrakło nam oczywiście czasu na szalone disco do muzyki DJ Andrzeja .Było bardzo gorąco ale wszyscy bawili się wysmienicie.

 

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci.Po dniu pełnym wrażeń związanych z" pasowaniem na ucznia",takie wodne szaleństwo to wspaniała zabawa.A WET SLIDE dzisiejszego dnia cieszył się ogromnym powodzeniem....nie tylko naszych milusińskich,bowiem niektórzy dorośli również skorzystali z orzeźwiającej kąpieli.Śmiechu było co niemiara....

 

Dziś bardzo dużo pracy miał nasz bufet ,który przeżył prawdziwe oblężenie.....ale w kuchni nie został ani jeden pierożek...ani jedna kiełbasa....Bar jak zwykle przezywał "oblężenie" bo nie ma to jak polskie piwo..... 

 

Dziękujemy:

 

wsystkim,którzy w ten upalny dzień przyjechali na Polankę i fantastycznie bawili się całe popołudnie.To dzieki Wam ta super atmosfera .

 

Dziękujemy wszystkim organizatorom imprezy i wszystkim ,którzy "w pocie czoła" pracowali przy przygotowaniach oraz obsłudze pikniku i pracach porzadkowych po zakończeniu spotkania.

 

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach....już wkrótce..


Rss_feed