POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

view:  full / summary

SYLWESTER 2021

Posted by Malgorzata Holik on January 5, 2021 at 7:45 PM Comments comments (1928)

BAL SYLWESTROWY 2020/2021������

Kolejny bal sylwestrowy na naszej pięknej Polance.

Kolejna wspaniała ,szaleńcza, roztańczona i rozśpiewana sylwestrowo-noworoczna noc, którą dłuuuugo będziemy wspominać ..... Tak fantastycznie żegnaliśmy STARY Rok 2020 i powitaliśmy Nowy 2021 Rok !!!!

Przed nami kolejny rok.... z nadzieją wkraczamy w ten Nowy 2021 , z nadzieją na zmiany na lepsze...z oczekiwaniem co dobrego da nam w darze..... więc już dziś otwieramy całkiem nową księgę , którą dzień po dniu będziemy wspólnie zapełniać .Pierwszą kartę zapełniamy już dziś wspomnieniem wczorajszego ,szalonego...sylwestrowego wieczoru .......... ale po kolei.....

Witamy w ten pierwszy noworoczny dzień i życzymy wszystkim raz jeszcze samych szczęśliwych i pomyślnych dni w Nowym Roku w zdrowiu, radości i z przyjaciółmi wokół. Byśmy wszyscy tak pięknie i w tak wyjątkowych nastrojach jak cały wczorajszy bal sylwestrowy przeszli tanecznym krokiem przez cały rok.

A bal sylwestrowy 2020/2021..... ?????

No właśnie... każdy z naszych bali sylwestrowych jest wspaniały i niepowtarzalny a tegoroczny...no cóż ..oczywiście był naprawdę wyjątkowy...wyjątkowy ze względu na okoliczności.....ze względu na wspomnienia jakie zostawił po sobie mijający rok .Tak...bez żalu żegnaliśmy 2020 ale z radością i w szampańskich nastrojach spędziliśmy ostatnie jego godziny .Takiego balu jeszcze nie było w historii naszej Polonii... Po raz kolejny zorganizowaliśmy naszą zabawę sylwestrową na POLANCE. Po raz kolejny nasza piknikowa "wiata" zamieniła się w bajecznie elegancką salę balową. Pięknie pokryte białymi obrusami stoły ,kolorowe serwety i przepiękne stroiki z żywych kwiatów, świetlne dekoracje całej wiaty,oraz dekoracja zmieniły to miejsce nie do poznania W tym roku na naszym polonijnym balu bawiło się 100 wyjątkowych ,sylwestrowych gości i do tego jakch gości.....Bawiło u nas Chicago, New York, cała grupa z South Carolina , no i ciut bliżej...Jacksonville, Port Orange, St.Augustine i nasza lokalna Polonia.

A bawił nas wszystkich w tym roku wspaniały DJ Konrad z Buffalo wraz ze wspaniałą śpiewającą Rodziną Kaminskich czyli K-Family Music ,którzy od pierwszych chwil porwali całe sylwestrowe towarzystwo do tańca.

Tak...było gwarnie, radośnie i tanecznie.... a w przerwach po wyczerpującym tańcu....czekała na wszystkich nie lada uczta....wyśmienity obiad z deserem oraz obficie zaopatrzony bufet z zmnymi przekąskami oraz wspaniałym ciastem domowych wypieków.Bar i jego super obsługa (dziekujemy Panowie i Panie )

mieli pełne ręce pracy ...Tradycyjnie już losowaliśmy „szczęśliwy numerek” spośród sprzedanych biletów ...w tym roku losowaliśmy aż trzech szczęśliwców i tak trzecią nagrodę i butelkę szampana wylosowała Gina Cwalina,drugą czyli piękny wazon wylosowała Renata Kang a główna nagroda czyli gift certyfikat na $100 do Studia Figura wylosowała Emilia Majewski .

Była i nagroda dodatkowa w postaci butelki dobrego alkoholu a wylosował ją polonijny „szczęściarz” Leszek Ptak. Zwycięzcom gratulujemy szczęścia w losowaniu oraz wygranych a głównemu sponsorowi nagród STUDIO FIGURA dziękujemy za ufundowanie tych wspaniałych nagród.

Nasza wspaniała K- Family bawiło nas całą noc nie dając chwili wytchnienia a w przerwach śpiewu na żywo szaleńczo grał DJ Konrad i w wyśmienitych nastrojach z szampanem w ręku powitaliśmy owacjami Nowy Rok 2021 ...wzajemnym życzeniom nie było końca.....a zabawa trwała....wyjątkowa noc zamieniła się w noworoczny poranek .bowiem naszą sylwestrową zabawę zakończyliśmy jak zwykle ....nad ranem..... To była wspaniała noc....

Ale nie byłoby całego tego zgiełku bez pracy i zaangażowania wielu osób...

Dziękujemy wszystkim,którzy pracowali przy organizacji balu ....przez kilka dni przygotowując piękne dekoracje i wystrój sali, dziękujemy wszystkim za przygotowanie wspaniałego,wyśmienitego obiadu i suto zastawionego bufetu za waszą pracę i poświęcony czas ....za to ,że wszystko dopięte było na przsłowiowy „ostatni guzik” .Dziękujemy wszystkim za pracę przy obsłudze balu oraz sprzątanie po zakończeniu balu......

Dziękujemy również naszemu DJ Konradowi oraz K-Family za wspaniałą oprawę muzyczną ,za szalony taniec......i bolące dziś nogi ....oj długo będziemy pamiętać ten wyjątkowy bal

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tą niepowtarzalną noc.....

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach ...już wkrótce....

WIGILIA 2020

Posted by Malgorzata Holik on December 20, 2020 at 7:05 PM Comments comments (38)

Dziś na Polance spędziliśmy piękne ,przedświąteczne popołudnie . Święta Bożego Narodzenia za kilka dni ale na naszej Polance już dziś 12/20/20 rozbrzmiewały dźwięki kolęd oraz dzwoneczki MIKOŁAJOWEGO ZAPRZĘGU.������������

Dziś popołudnie pełne wzruszeń a to z powodu naszych wspaniałych dzieci z POLSKIEJ SOBOTNIEJ SZKOŁY na Polance. Grupa naszych uczniów wraz z nauczycielami i rodzicami po raz kolejny przygotowała piękne JASEŁKA .Głośno i pieknie brzmiały polskie kolędy śpiewane przez dzieci .Nasi młodzi „aktorzy” zaprezentowali się wspaniale w strojach aniołków i pastuszków ,byli też trzej królowie i Maryja z Józefem. W tym roku to drugi JASEŁKOWY występ naszych uczniów. Było pięknie i bardzo dziękujemy małym „artystom” za tak wspaniałe rozpoczęcie naszego polonijnego, wigilijnego spotkania i za wprowadzenie nas w ten świąteczny nastrój.

To już kolejna polonijna wigilia...polonijne świąteczne kolędowanie....to najpiękniejszy czas w roku...pełen wybaczenia ,miłości, radości, oczekiwania....

Choć to trudny dla wszystkich czas ....czas pandemii, ograniczeń i trudnych wyborów .... a wielu z nas spędzi zbliżające się Święta Bożego Narodzenia z dala od swoich Rodzin .... więc dzisiejsze popołudnie spędzone w gronie naszej polonijnej Rodziny było dla wielu z nas prawdziwym świętem...

Wspaniałe wigilijne potrawy przyniesione przez wszystkich tego dnia ,sprawiły ,że nasz wigilijny ,polonijny stół był bardzo bogato i suto zastawiony. W pięknej scenerii i wyjątkowej świątecznej atmosferze życzyliśmy sobie wzajemnie spokoju ,zdrowia , radości ..... i samych serdeczności.

Niestety, ze względu na ograniczenia w tym roku nie dzieliliśmy się opłatkiem ale wyjątkowy nastrój , wzajemna serdecznośc i życzliwość oraz możliwość bycia wśród przyjaciół ....to dziś było najważniejsze.

Przyszedł i czas na spotkanie z Mikołajem ��������....dzieci z niecierpliwością oczekiwały na wizytę tego wyjątkowego goscia, który " w pocie czoła" przyniósł worek prezentów ������ dla naszych milusińskich. ....... Radości i śmiechu było co niemiara ,każde dziecko dostało od Mikołaja paczkę świąteczną i jeszcze tylko kilka wspólnych zdjęć z Mikołajem i obietnica spotkania za rok.......na kolejnej polonijnej wigilii

W tym roku nasz "polonijno-świąteczny" chór nie wystąpił ale....mieliśmy fantastyczne „trio” Zbyszek, Tadeusz i Stenia ,którzy rozpoczęli kolędowanie z karaoke. Zrobiło się magicznie i świątecznie.....a polskie kolędy są takie piękne.

Pomalutku wigilijni goście rozjeżdżali się do swoich domów, dziękując za wspaniały czas za piękne niedzielne, świąteczne popołudnie.....pełne spokoju ,serdecznej rodzinnej atmosfery w gronie polonijnych przyjaciół.

Dziękujemy Wam wszystkim za ten piękny czas......... a tym, którzy nie mogli być dziś z nami na Polance życzymy Wesołych Świąt !!!!

DZIEN POLSKIEGO BIZNESU 2020

Posted by Malgorzata Holik on December 6, 2020 at 9:00 PM Comments comments (21)

Dzisiaj 12/06/201 , w piękne niedzielne popołudnie na Polance spotkaliśmy się na DNIU POLSKIEGO BIZNESU.

Aż 21 wystawców reprezentujących różne dziedziny artyzmu i biznesu zgłosiło swój udział w spotkaniu. Tego dnia promowaliśmy polskich artystów oraz polskie biznesy działające w naszym regionie.

Całość wydarzenia sponsorowana była przez firmę GOLDEN FOX HOMES Sam P. Lisowski zajmująca się miedzy innymi remontami wewnątrz i zewnątrz budynków oraz budową nowych domów.

Wielu wystawców to prężnie działające firmy takie jak :A-Z Granite, JMD Quality Construction (budowy, remonty, montaż rynien), Studio Figura –globalna koncepcja kształtowania sylwetki, Elite Dance &Travel- szkoła tańca ,Exit –oferujący usługi w zakresie kupna, sprzedaży, najmu budynków biznesowych i mieszkalnych, Raypath- eco technologia nano silver, Teresa Szymczyk –malarstwo ,Alina Barron –malarstwo i bizuteria, Ewa Salapa-Dawdo –rękodzieło i poezja, Eleonora Ziemlinski- ręcznie robione kartki okolicznościowe, Kenny Fasnacht –fotografia artystyczna.

Swoje talenty muzyczne pokazali nam również Angela i Adam Waszkiewicz, Adrian Piotrowicz oraz zespół „TRIO” ,który zadbał o oprawę muzyczną całego wydarzenia.

Wszyscy uczestnicy ,po kolei, w krótkiej prezentacji przedstawili nam dziedziny swojej działalności i opowiedzieli nam o swoich firmach, o swoich pasjach i uzdolnieniach .

Przez całe popołudnie można było podziwiać prace naszych wystawców, zakupić ich dzieła bądź zamówić usługi, które oferowali..... a odwiedzających i kupujących było tego dnia bardzo wielu.

Ogromnym powodzeniem cieszyło się stoisko Polskiej Sobotniej Szkoły na Polance a wyjątkowe ozdoby choinkowe ,wykonane przez uczniów szkoły, szybko znalazły swoich nabywców.

Na zakończenie spotkania oczywiście AUKCJA podarowanych przez wystawców prac oraz przygotowanych przez nich świątecznych zestawów prezentowych..... i wszystkie fanty znalazły nabywców ...dziękujemy

Tak to był wyjątkowy dzień ....Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym wystawcom za udział w dzisiejszym Dniu Polskiego Biznesu .

Mamy nadzieję na kolejne tego typu spotkania na Polance.

Wszystkim ,którzy byli tego dnia na Polance i swoim udziałem wsparli działalność naszych wystawców oraz naszej organizacji serdeczne podziękowania.

Nic bez Was....

Wszystkim pracującym przy przygotowaniu i obsłudze spotkania dziękujemy za poświęcony czas i Waszą pracę .

do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach...

ANDRZEJKI2020

Posted by Malgorzata Holik on December 6, 2020 at 8:55 PM Comments comments (17)

Wczorajszy, sobotni wieczór 11/28/2020 wielu z nas spędziło na Polance gdzie bawiliśmy się andrzejkwo .....������

„Andrzejkowa" dyskoteka a zarazem wieczór wróżb.����‍♀️

Właśnie...wieczór wróżb...

Jak co roku zadbaliśmy o "duchową" strawę dla spragnionych dobrych przepowiedni... wróżki pracowały w pocie czoła .Było dużo zabawy i śmiechu przy laniu wosku i odczytywaniu przeznaczenia. Nie zabrakło również zabaw andrzejkowych takich jak choćby wyścigu bucików ��������������,rzutu monetą do wiadra z wodą �� czy "obgryzanie" jabłek zawieszonych na sznurkach �������� bez pomocy rąk oczywiście.

To wszystko zabawy na "spełnianie marzeń" a czegóż nie robi się aby marzenia się spełniły???

Bawili się więc wszyscy.....młodsi i starsi...stali bywalcy Polanki i nowi goście .

Wielu z nich zawitało do nas po raz pierwszy ale jak sami zapewniali.....nie ostatni

Andrzejkowe ognisko przyciągnęło do siebie żarem pięknego płomienia swych miłośników oraz zgromadziło wokół siebie wielbicieli kiełbaski "z patyka"

Kuchnia zadbała jak zwykle o nasze podniebienia a specjałem dnia był wyśmienity „BIGOS LICHA „ (dziękujemy Sam Przemek Lisowski) . Barmani i ich napoje sprawili,że nasze ruchy w tańcu były bardziej „płynne” a DJ Andy grał...i grał...do szalonego tańca.����

Po raz pierwszy na naszej Polance wystapiła młoda solistka OLA ,która zaprezentowała swoje zdolności wokalne ��‍�� i oczywiście podbiła nasze serca .Dziękujemy Ola.

Zabawa była naprawdę pyszna i trwała jeszcze długo po półncy... kto był...wie...a wszystkich zapraszamy do galerii zdjęć.

Dziękujemy wszystkim za wspaniały wieczór i wspólną zabawę. Dziękujemy wszystkim organizatorom i obsłudze andrzejkowego spotkania.

Wszystkim Panom ANDRZEJOM serdeczne życzenia

100 lat !!!! i samych pomyślności.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach…już wkrótce 12/6/2020 DZIEŃ POLSKIEGO BIZNESU na Polance. ZAPRASZAMY

37 LATPOLONII W KORONIE

Posted by Malgorzata Holik on November 8, 2020 at 8:30 AM Comments comments (21)

Doroczny BAL POLONIJNY z okazji 37 rocznicy powstania naszej organizacji, odbył się w sobotni wieczór 11/07/2020.������������

Kolejna rocznica...kolejny polonijny BAL....Odświętnie przygotowana Polanka czekała na wyjątkowych gości .Wszyscy pojawili się w pełnej gali a gośćmi honorowymi wieczoru byli członkowie naszej organizacji, dla których już po raz kolejny ,wstęp na bal rocznicowy był nieodpłatny. Pozostali goście swoją donacją wsparli działalność naszej Polonii.

Uroczystość rozpoczęliśmy w tym roku akademią z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości a przygotowaną przez uczniów POLSKIEJ SOBOTNIEJ SZKOŁY im.Marii Konopnickiej na Polance.

Recytatorzy w pięknych wierszach, słowami poetów opowiedzieli obecnym gościom o radościach nadziejach i porażkach Polski oraz o patriotyzmie i miłości do ojczyzny a wiersz “Polak mały” to była “zbiorowa” recytacja, bowiem wszyscy obecni odpowiadali chóralnie na pytania recytatorów... Kto Ty jesteś?... Polak mały.... Jaki znak Twój?... Orzeł Biały..... itd.... I tak pięknie , radośnie i wyjątkowo zabrzmiał ten wiersz....Dziękujemy.. "Rota" to pieśń ,która nigdy i nigdzie nie opuszcza nas Polaków a szczególnie tych na obczyźnie i nie mogło jej zabraknąć w programie akademii. Na zakończenie piosenka ”Niepodległość” .....oraz wielkie brawa dla występujących dzieci. Dziękujemy naszym wspaniałym dzieciom za piękną akademię, za te chwile wzruszeń i niejedną ukradkiem otartą łzę...a wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc i przygotowanie dzieci do występu.

Po chwili przerwy głos zabrał Prezes Marcin Waszkiewicz .Na wstępie podziękował dzieciom ,nauczycielom i rodzicom za przygotowaną akademię. Wspomniał o aktywnej działalności polskiej sobotniej szkoły im.Marii Konopnickiej. Prezes mówił również o aktywnych członkach Polonii, o ich pracy,poświęceniu i zaangażowaniu.

Przyszła również pora na wyróżnienia za szczególne zaangażowanie i wkład pracy w realizację projektów Stowarzyszenia oraz krzewienie polskości ,a każda z wyróżnionych osób została nagrodzona gromkimi brawami od uczestników balu....to w geście podziękowania za pracę dla organizacji. Świetnie, że grono tych ludzi powiększa się z roku na rok...dziękujemy. Polonijny Bal to również okazja aby oficjalnie uhonorować wieloletnich, aktywnych i zasłużonych dla organizacji członków stowarzyszenia, poprzez nadanie tytułu CZŁONKA HONOROWEGO .W tym roku Zarząd zadecydował o nadanie tego tytułu czterem osobom. Państwu Jadwidze i Ryszardowi Skladzien oraz Państwu Marii i Zbigniewowi Gbryszewskim. Dziekujemy i gratulujemy .

Nie zapomnieliśmy również o wyróżnieniu i podziękowaniu za pracę dla naszego Prezesa Marcina .

Po wyśmienitym obiedzie rozpoczęliśmy naszą zabawę a o oprawę muzyczną zadbał jak zwykle DJ Andrzej ... i zabawa była pyszna .......Bufet i bar cały wieczór był"zapracowany".Muzyka grała nam bardzo długo a wszyscy bawili sie do utraty tchu.To była naprawdę wspaniała zabawa.....zabawa polonijnej rodziny.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie imprezy ,za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania a wszystkim ,którzy byli razem z nami tego wieczoru dziękujemy za wspólną zabawę.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach.������������

HALLOWEEN 2020

Posted by Malgorzata Holik on November 1, 2020 at 6:20 PM Comments comments (21)

Kolejne, szalone Halloween Party 2020 za nami...... ����‍♀️����‍����‍♀️����‍♂️��‍♀️��‍♂️��‍♀️��‍♂️��‍♀️����W sobotę 10/31/2020 późnym popołudniem, na wystrojoną, "halloweenową Polankę" przyjechali wyjątkowi halloweenowi goście....oczywiście we wspaniałych halloweenowych strojach .

W tym roku nie było tak tłoczno jak zwykle....niestety czas pandemii wielu z nas zmusza do pozostania w domach. Mozemy mieć tylko nadzieję, że już wkrótce spotkamy się wszyscy i beztrosko będziemy mogli bawić się na naszej Polance. Tymczasem wszystkich nieobecnych na naszym HALLOWEEN serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy na relację z zabawy.

Jak co roku nasze piękne polonijne dzieci i ich super rodzice zmienili się nie do poznania. To był naprawdę świetny wieczór. Wszyscy wystrojeni ,poprzebierani.....w barwne ,piekne....straszne...super stroje. Mielismy fantastyczną ,barwną parę meksykanów, kilka zadziornych piratek, szaloną grupę „dzieci kwiatów” -hipisów szaloną policjantkę, czarnego i białego anioła, roztańczonye kowbojki ,czerwonego kapturka, Jockera ,wiedźmy, diablice,kocice ,pszczółki duże i małe i różnego rodzaju i kalibru straszydła i dziwadła i ......no właśnie ...a wlasciwie to ...kogo tam nie bylo????������‍♀️��‍♂️��‍♀️��‍♂️��‍♀️��‍♂️��

W barwnych halloweenowych strojach zaprezentowała nam się K-Family Music czyli nasza polonijna śpiewająca rodzina Kaminskich ,która zadabała o oprawę muzyczną tego wyjątkowego wieczoru. Super!!! A jak śpiewali ....Regina Kaminski,Adriana Rouzier i Kazimierz Kaminski już dawno podbili nasze serca .Dziękujemy Wam za piękną muzykę .Tradycji stało się zadość bowiem K-Family dba o oprawę muzyczną halloweenowego wieczoru od wielu lat i jak co rok robią to nieodpłatnie, wspomagając w ten sposób działalność Polonii.

DZIĘKUJEMY !!!

W barwnych halloweenowych strojach ,w rytm grającej muzyki nasze polonijne dzieci drążyły swoje "dyniowe potworki i duszki ��������i dokazywaly miedzy straszydlami.W konkursie na najpiekniej wydrążoną dynię jury w skladzie: JadziaandDominick Desa ,Alicja Kobylinska i Hania Dubik nie miało najłatwiejszego zadania....hmmmm......wszystkie dynie były piękne i wyjątkowe.Wszystkie dzieci dostały w nagrodę słodkie niespodzianki.Ale Jury wyłoniło jednego zwycięzcę. Został nim FRANEK ����������, który z zapałem od początku do końca samodzielnie wydrążył fantastycznego dyniowego potworka ....mało tego....pomagał dziewczynkom, które nie mogły sobie same poradzić w pracy z dnią. Franek gratulujemy zwycięstwa a rodzicowm gratulujemy wspaniałego syna.

Natomiast w konkursie za najwspanialszy stroj halloweenowy w kategorii "stroj dzieciecy"po prezentacji w rytm muzyki nikt nie był w stanie wyłowić zwycięzcy,więc wygranymi były......WSZYSTKIE DZIECI,wszystkie bez wyjatku byly piekne....wszystkie zostaly nagrodzone słodyczami i pysznymi lodami.

Zabawa trwała dalej i nadszedł moment na konkurs na najlepszy strój wśród dorosłych....wszyscy "przebierańcy" przemaszerowali w rytm muzyki "DJ Andrzeja a pozostali goście wieczoru pomagali Jury w skladzie:Kazimierz Kaminski,Monika Niewiadomska i Malgorzata Holik i"oceniali" brawami i okrzykami ich stroje i oryginalność.

Decyzja nie była prosta....z całej grupy wyłonione zostało 9 osób do finałowej rozgrywki i tak

III –miejsce i szampana wygrała para Cezar i rzymianka Grace Brudz i Andrew Brudz

II-miejsce i słodycze–barwna para meksykańska Adriana Rouzier i Patrick Rouzier a główna wygrana

I-miejsce i 2 bilety wstępu na KARNAWAŁOWE LATINO NIGHT powędrowały do przezabawnej PSZCZELEJ RODZINKI czyli pszczelarza i jego pszczółek Magdalena Piekarz i Anthony Fabrizio......gratulujemy pomysłu i wygranej!!!! ����������������

To była "pyszna" zabawa...wspaniała muzyka w wykonaniu K-Family Music i DJ Andrzeja i Wy wszyscy, czyli wspaniali halloweenowi goście ,którzy tworzycie tą niesamowita ,cudną atmosferę.

Całości dopełnił bufet pełen obfitości, świeżutkich i pachnących kiełbasek, pierożków,pysznych ciast.....oraz wielu innych smakołyków. Bar też zadbał o spragnionych gości.

Dziekujemy wszystkim, ktorzy przygotowali Polankę na ten wyjatkowy wieczór.Dziekujemy wszystkim którzy:gotowali,piekli,sprzatali,dekorowali i cały wieczór pracowali przy obsłudze pikniku.

Dziękujemy wszystkim za udział w pikniku i wspólną zabawę.To był wspaniały czas w wyjatkowym towarzystwie.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach....a już za tydzień 11/07/2020 godz.6:00 pm na Polance doroczny BAL POLONIJNY....to już 37 lat....ZAPRASZAMY

octoberfest 2020

Posted by Malgorzata Holik on October 11, 2020 at 10:15 PM Comments comments (19)

Dziś "święto piwa" na Polance.To już po raz 11-ty spotkaliśmy się na tradycyjnym OCTOBERFEST piknik .��������

11 października 2020, niedziela. Piękne,słoneczne popołudnie zachęcało do wspólnej zabawy i na naszą Polankę tłumnie zjechali piknikowi goście. Polanka była dziś pełna fantastycznych gości ,takich którzy przyjechali do nas po raz pierwszy oraz tych stałych bywalców ... gościliśmy również przedstawicieli niemiecko-amerykańskiego klubu z Palm Coast .

Nasi piknikowi goście bawili się fantastycznie w rytm tradycyjnej bawarskiej, biesiadnej muzyki przeplatanej zabawnymi grami i konkursami z piwem w roli głównej.

Pierwszy konkurs wyłonił nam prawdziwego smakosza i znawcę polskiego piwa ... W tym konkursie pieciu znawców złotego trunku miało za zadnie rozpoznać rodzaj piwa w szklance.Każdy z Panów otrzymał inne piwo do skosztowania a zwycięzca był tylko jeden i bezkonkurencyjny okazał się Sam Przemek Lisowski .Gratulujemy����

Kolejny konkurs dał nam "powrót do przeszłości" czyli ....Trzej śmiałkowie zostali "nakarmieni" przez swoje partnerki ,oczywiście piwem,lecz...z małej butelki ze smoczkiem ������Nie było łatwo ale dali radę i w tym konkursie zwyciężył Jarek Lisowski����

Kolejny konkurs,również piwny polegał na piciu piwa przez dłuuuuuuugi wężyk i oczywiście odgadnięciu nazwy pitego piwa .Tym razem nagrodę główną wygrał Jessy Bilinski .Nie dość ,że jako pierwszy wypił zawartść butelki to jeszcze bezbłędnie odgadł gatunek pitego trunku.����

Nagrodą główną we wszystkich konkursach był zestaw upominkowy: koszulka, szklanka i torba Żywiec a wszyscy pozostali uczestnicy konkursów otrzymali nagrody pocieszenia :szklanki Żywiec.

Kolejna zabawa to wyścig „narciarzy” ⛷��.Dwie 4-osobowe drużyny kobiety i mężczyźni mieli za zadanie „poszusować” po trawie, drużynowo na „polonijnych nartach” ze szklanką piwa w ręku. Śmiechu było co niemiara. Zwyciężyli panowie ale i Panie walczyły z ogromnym poświęceniem.

I już ostatnia zabawa to parada „bawarskich przebierańców”.Wszyscy, którzy założyli swoje stroje OCTOBERFEST wyglądali fantastycznie ale zwycięzcami okazali się Lusia i Bogdan Homa czyli nasi goście z niemiecko-amerykańskiego klubu .

Cały czas do tańca grał jak zwykle DJ Andrzej a grał aż nogi same tańczyły�������� Bufet też dziś nie odpoczywał a wręcz przeżył prawdziwe oblężenie a domowe pierogi ,polska kiełbasa z kapustą czy precle���� schodziły szybciej niż przysłowiowe "świeże bułeczki".O ugaszenie naszego pragnienia zadbali nasi super barmani....ech....cóż za dzień...

Dziękujemy Wam wszystkim ,za tak liczne przybycie i wspólna zabawę. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali w pocie czoła przy przygotowaniach imprezy,obsługi w trakcie trwania oraz uprzątnięcie Polanki po zakończeniu pikniku.

do zobaczenia na kolejnych polonijnych imprezach.....już wkrótce HALLOWEEN piknik 10/31/2020 a i tu niespodzianek nie zabraknie a do tańca grać nam będzie nasza śpiewająca Rodzina Kamińskich

Zapraszamy

HAWAJSKIE DISCO 2020

Posted by Malgorzata Holik on September 20, 2020 at 4:45 PM Comments comments (53)

I tradycji stało się zadość....mimo przeciwności spowodowanych pandemią udało nam się zorganizować doroczny WIECZÓR HAWAJSKI...����������

Dziś 09/19/2020 na Polance bawiliśmy się w rytm hawajskich melodii.Co prawda deszczowa pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu ale i tak zebrała się całkiem spora grupa “hawajskich gości”.

W tym roku nasza Polanka zmieniła się w hawajską dziką dżunglę...troszkę egzotyki a jaki piękny widok....����������

Wszyscy goście przyjechali w strojach i nastrojach hawajskich....zrelaksowani i gotowi do wyśmienitej zabawy.....a muzyka grała..nie tylko hawajskie rytmy

W naszym polonijnym bufecie tym razem królowały dania "po hawajsku" z dodatkiem ananasa .Nie zabrakło również tradycyjnych dań z naszego menu...oczywiście z...ananasem..... Bar w pocie czoła serwował również egzotyczne hawajskie "napoje" .����

Zabawy i konkursy..., to kolejne atrakcje wieczoru....

Pierwsza konkurencja, dla pięknych "hawajskich" dziewcząt to taniec „Hulu” co znaczy rozpalać wewnętrzny ogień. Zmysłowe i piękne wykonanie tego tańca przez nasze tancerki zebrało grono widzów .Wszystkie Panie biorące udział w tym konkursie były wspaniałe

Kolejna konkurencja na którą wszyscy czekamy cały rok to oczywiście LIMBO dance....troszkę gimnastyki a ile śmiechu i radości. Limbo tańczyli młodzi i starsi...a i dzieci pokazały również jak pięknie potrafią się bawić.

Oj było wesoło a nasza zabawa trwała tradycyjnie baaaardzo długo...! to był wyjątkowy wieczór, roztańczony ,roześmiany ze wspaniałym towarzystwem.

Dziękujemy Wam wszystkim za tą piękną hawajską noc ,za wspólnie spędzony czas, za wspólną szaloną zabawę.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tego wieczoru ,piękne dekoracje, pyszności w kuchni i orzeźwienie w barze i oczywiście naszemu DJ Andrzejowi za super muzykę.

XI POLONIJNY FESTIWAL PIEROGOW

Posted by Malgorzata Holik on September 6, 2020 at 8:40 PM Comments comments (45)

Dziś na naszej Polance po długiej przerwie ,w tym trudnym “pandemicznym “ czasie odbył się pierwszy w tym sezonie polonijny piknik. Była to podwójna okazja do spotkania ,jednak relację rozpoczniemy od wyjątkowego wydarzenia .Dziś uczniowie naszej Polskiej Sobotniej Szkoły im.Marii Konopnickiej otrzymały dyplomy ukończenia pierwszego roku nauki ��‍����‍��.Były również podziękowania i kwiaty dla kadry nauczycielskiej. Za chwilkę nasi uczniowie rozpoczną kolejny rok nauki w polskiej szkole ��‍����‍�� i miejmy nadzieję,że wirus już nie pokrzyżuje nam wszystkim żadnych planów.

Na zakończenie “szkolnej” części spotkania wystąpił przed wszystkimi jeden z uczniów ,utalentowany muzycznie Adrian Piotrowicz ,który wspaniale i bardzo profesjonalnie zaśpiewał nam trzy utwory. Całości wydarzenia przyglądał się dzisiejszy gość -redaktor z pisma Plam Coast OBSERVER. Adrianowi gratulujemy talentu I kibicujemy w całych sił.

Wszystkim nauczycielom,rodzicom i uczniom dziękujemy za udział w dzisiejszej uroczystości I życzymy Wam wszystkim wspaniałego i owocnego nowego roku szkolnego..

…....i kolejne wydarzenie dzisiejszego dnia....to oczywiście 11-ty POLONIJNY FESTIWAL PIEROGÓW .

Oczywiście i tu emocji nie zabrakło.W tym roku w konkursie brało udział osiem aż 11 Pań ( jak na 11-tą edycję przystało), które ulepiły piękne,zgrabne i smaczne pierogi z mięsem.Komisja pod przewodnictwem gościa z NJ smakosza pierogów o imieniu Krzysztof miała arcytrudne zadanie ....po pierwsze zjeść aż 11 pierogów i do tego wyłonić te najlepsze.....ale dali radę. Takie sędziowanie to bardzo smaczne zajęcie ale i niebywale trudne bowiem wszystkie pierogi były przepysze o czym świadczyła dłuuuuuga kolejka do naszego polonijnego bufetu. Po podliczeniu wszystkich sędziowskich punktów przewodniczący Jury otworzył kopertę z nazwiskami uczestników konkursu i przypisanym każdemu z nich numerom.I tak w tym roku

III miejsce i czek na $25 oraz czapkę “super kucharza”zdobyła Mika Bilinski��‍����

II miejsce i czek na $50 oraz czapkę “super kucharza”otrzymała Hanna Crown��‍����

I miejsce i czek na $100 oraz czapkę “ przesuper kucharza” "wylepiła" sobie po raz drugi Poprawa Beata��‍����

Te osoby zdobyły największą liczbę punktów ale walka była bardzo wyrównana . Pozostałe uczestniczki konkursu jako nagrody pocieszenia dostały czapki kucharskie ��‍����‍����‍����‍����‍����‍����‍����‍��Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za pyszne pierożki , gratulujemy wygranych.i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Nie zabrakło nam oczywiście czasu na disco do muzyki DJ Andrzeja .Było bardzo gorąco ale wszyscy bawili się wyśmienicie.

Dziś bardzo dużo pracy miał nasz bufet ,który przeżył prawdziwe oblężenie.....ale w kuchni nie został ani jeden pierożek...ani jedna kiełbasa....Bar jak zwykle przezywał "oblężenie" bo nie ma to jak polskie piwo.....

Dziękujemy:

wszystkim,którzy w ten upalny dzień przyjechali na Polankę i fantastycznie bawili się całe popołudnie.To dzięki Wam ta super atmosfera .

Dziękujemy wszystkim organizatorom imprezy i wszystkim ,którzy "w pocie czoła" pracowali przy przygotowaniach oraz obsłudze pikniku i pracach porządkowych po zakończeniu spotkania.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach....już wkrótce.... na WIECZORZE HAWAJSKIM 09/19/2020

DZIEN KOBIET

Posted by Malgorzata Holik on September 6, 2020 at 7:05 PM Comments comments (22)

03/08/20 CÓŻ TO BYŁ ZA DZIEŃ ��������

Po raz pierwszy na naszej Polance tak hucznie obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET.

TROSZKE HISTORII– CZYLI JAK ZRODZIŁA SIE TRADYCJA ŚWIĘTA KOBIET

Dzień Kobiet, to coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało w 1910 r., a więc 103 lata temu. Ruchy robotnicze w Europie oraz Ameryce Północnej stanowią korzenie Międzynarodowego Dnia Kobiet. Pierwszy raz święto obchodzono 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Współcześnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w kilkudziesięciu krajach świata, Tak wtedy, jak i dziś jest to dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami, słodyczami oraz innymi podarunkami.

A i w dniu dzisiejszym na Polance na nasze Panie czekały same przyjemności.

Po pierwsze darmowy wstęp na recital KRZYSZTOFA SREBRAKOWSKIEGO ,pyszny obiad oraz tradycyjny kwiatek����������.A recital naszego gościa to prawdziwa uczta dla duszy.To już drugie polonijne spotkanie z tym wspaniałym pianistą i kompozytorem.Wszyscy,którzy słyszeli wcześniej piękne aranżacje i kompozycje Krzysztofa czekali na to spotkanie i dziś bardzo licznie( ponad 100 osób!!) przybyli na Polankę.....

Popołudnie minęło jak chwila .Wspaniałe towarzystwo....cudowna muzyka......i wszyscy zrelaksowani i super nastrojach żegnaliśmy się do następnego polonijnego spotkania na Polance.

Dziekujemy wszystkim ,którzy gotowali,sprzątali i pracowali przy przygotowaniu imprezy, za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania.Wszystkim ,którzy dziś byli z nami na Polance serdeczne podziękowania za udział w spotkaniu.

Teraz Marzec.....czas przerwy wiosennej na Polance a następne spotkanie dopiero 04/05/20 na NIEDZIELI Z PISANKĄ....do zobaczenia


Rss_feed