POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

view:  full / summary

octoberfest 2020

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 11, 2020 at 10:15 PM Comments comments (0)

Dziś "święto piwa" na Polance.To już po raz 11-ty spotkaliśmy się na tradycyjnym OCTOBERFEST piknik .��������

11 października 2020, niedziela. Piękne,słoneczne popołudnie zachęcało do wspólnej zabawy i na naszą Polankę tłumnie zjechali piknikowi goście. Polanka była dziś pełna fantastycznych gości ,takich którzy przyjechali do nas po raz pierwszy oraz tych stałych bywalców ... gościliśmy również przedstawicieli niemiecko-amerykańskiego klubu z Palm Coast .

Nasi piknikowi goście bawili się fantastycznie w rytm tradycyjnej bawarskiej, biesiadnej muzyki przeplatanej zabawnymi grami i konkursami z piwem w roli głównej.

Pierwszy konkurs wyłonił nam prawdziwego smakosza i znawcę polskiego piwa ... W tym konkursie pieciu znawców złotego trunku miało za zadnie rozpoznać rodzaj piwa w szklance.Każdy z Panów otrzymał inne piwo do skosztowania a zwycięzca był tylko jeden i bezkonkurencyjny okazał się Sam Przemek Lisowski .Gratulujemy����

Kolejny konkurs dał nam "powrót do przeszłości" czyli ....Trzej śmiałkowie zostali "nakarmieni" przez swoje partnerki ,oczywiście piwem,lecz...z małej butelki ze smoczkiem ������Nie było łatwo ale dali radę i w tym konkursie zwyciężył Jarek Lisowski����

Kolejny konkurs,również piwny polegał na piciu piwa przez dłuuuuuuugi wężyk i oczywiście odgadnięciu nazwy pitego piwa .Tym razem nagrodę główną wygrał Jessy Bilinski .Nie dość ,że jako pierwszy wypił zawartść butelki to jeszcze bezbłędnie odgadł gatunek pitego trunku.����

Nagrodą główną we wszystkich konkursach był zestaw upominkowy: koszulka, szklanka i torba Żywiec a wszyscy pozostali uczestnicy konkursów otrzymali nagrody pocieszenia :szklanki Żywiec.

Kolejna zabawa to wyścig „narciarzy” ⛷��.Dwie 4-osobowe drużyny kobiety i mężczyźni mieli za zadanie „poszusować” po trawie, drużynowo na „polonijnych nartach” ze szklanką piwa w ręku. Śmiechu było co niemiara. Zwyciężyli panowie ale i Panie walczyły z ogromnym poświęceniem.

I już ostatnia zabawa to parada „bawarskich przebierańców”.Wszyscy, którzy założyli swoje stroje OCTOBERFEST wyglądali fantastycznie ale zwycięzcami okazali się Lusia i Bogdan Homa czyli nasi goście z niemiecko-amerykańskiego klubu .

Cały czas do tańca grał jak zwykle DJ Andrzej a grał aż nogi same tańczyły�������� Bufet też dziś nie odpoczywał a wręcz przeżył prawdziwe oblężenie a domowe pierogi ,polska kiełbasa z kapustą czy precle���� schodziły szybciej niż przysłowiowe "świeże bułeczki".O ugaszenie naszego pragnienia zadbali nasi super barmani....ech....cóż za dzień...

Dziękujemy Wam wszystkim ,za tak liczne przybycie i wspólna zabawę. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali w pocie czoła przy przygotowaniach imprezy,obsługi w trakcie trwania oraz uprzątnięcie Polanki po zakończeniu pikniku.

do zobaczenia na kolejnych polonijnych imprezach.....już wkrótce HALLOWEEN piknik 10/31/2020 a i tu niespodzianek nie zabraknie a do tańca grać nam będzie nasza śpiewająca Rodzina Kamińskich

Zapraszamy

HAWAJSKIE DISCO 2020

Posted by Malgorzata Swierczynska on September 20, 2020 at 4:45 PM Comments comments (1)

I tradycji stało się zadość....mimo przeciwności spowodowanych pandemią udało nam się zorganizować doroczny WIECZÓR HAWAJSKI...����������

Dziś 09/19/2020 na Polance bawiliśmy się w rytm hawajskich melodii.Co prawda deszczowa pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu ale i tak zebrała się całkiem spora grupa “hawajskich gości”.

W tym roku nasza Polanka zmieniła się w hawajską dziką dżunglę...troszkę egzotyki a jaki piękny widok....����������

Wszyscy goście przyjechali w strojach i nastrojach hawajskich....zrelaksowani i gotowi do wyśmienitej zabawy.....a muzyka grała..nie tylko hawajskie rytmy

W naszym polonijnym bufecie tym razem królowały dania "po hawajsku" z dodatkiem ananasa .Nie zabrakło również tradycyjnych dań z naszego menu...oczywiście z...ananasem..... Bar w pocie czoła serwował również egzotyczne hawajskie "napoje" .����

Zabawy i konkursy..., to kolejne atrakcje wieczoru....

Pierwsza konkurencja, dla pięknych "hawajskich" dziewcząt to taniec „Hulu” co znaczy rozpalać wewnętrzny ogień. Zmysłowe i piękne wykonanie tego tańca przez nasze tancerki zebrało grono widzów .Wszystkie Panie biorące udział w tym konkursie były wspaniałe

Kolejna konkurencja na którą wszyscy czekamy cały rok to oczywiście LIMBO dance....troszkę gimnastyki a ile śmiechu i radości. Limbo tańczyli młodzi i starsi...a i dzieci pokazały również jak pięknie potrafią się bawić.

Oj było wesoło a nasza zabawa trwała tradycyjnie baaaardzo długo...! to był wyjątkowy wieczór, roztańczony ,roześmiany ze wspaniałym towarzystwem.

Dziękujemy Wam wszystkim za tą piękną hawajską noc ,za wspólnie spędzony czas, za wspólną szaloną zabawę.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tego wieczoru ,piękne dekoracje, pyszności w kuchni i orzeźwienie w barze i oczywiście naszemu DJ Andrzejowi za super muzykę.

XI POLONIJNY FESTIWAL PIEROGOW

Posted by Malgorzata Swierczynska on September 6, 2020 at 8:40 PM Comments comments (0)

Dziś na naszej Polance po długiej przerwie ,w tym trudnym “pandemicznym “ czasie odbył się pierwszy w tym sezonie polonijny piknik. Była to podwójna okazja do spotkania ,jednak relację rozpoczniemy od wyjątkowego wydarzenia .Dziś uczniowie naszej Polskiej Sobotniej Szkoły im.Marii Konopnickiej otrzymały dyplomy ukończenia pierwszego roku nauki ��‍����‍��.Były również podziękowania i kwiaty dla kadry nauczycielskiej. Za chwilkę nasi uczniowie rozpoczną kolejny rok nauki w polskiej szkole ��‍����‍�� i miejmy nadzieję,że wirus już nie pokrzyżuje nam wszystkim żadnych planów.

Na zakończenie “szkolnej” części spotkania wystąpił przed wszystkimi jeden z uczniów ,utalentowany muzycznie Adrian Piotrowicz ,który wspaniale i bardzo profesjonalnie zaśpiewał nam trzy utwory. Całości wydarzenia przyglądał się dzisiejszy gość -redaktor z pisma Plam Coast OBSERVER. Adrianowi gratulujemy talentu I kibicujemy w całych sił.

Wszystkim nauczycielom,rodzicom i uczniom dziękujemy za udział w dzisiejszej uroczystości I życzymy Wam wszystkim wspaniałego i owocnego nowego roku szkolnego..

…....i kolejne wydarzenie dzisiejszego dnia....to oczywiście 11-ty POLONIJNY FESTIWAL PIEROGÓW .

Oczywiście i tu emocji nie zabrakło.W tym roku w konkursie brało udział osiem aż 11 Pań ( jak na 11-tą edycję przystało), które ulepiły piękne,zgrabne i smaczne pierogi z mięsem.Komisja pod przewodnictwem gościa z NJ smakosza pierogów o imieniu Krzysztof miała arcytrudne zadanie ....po pierwsze zjeść aż 11 pierogów i do tego wyłonić te najlepsze.....ale dali radę. Takie sędziowanie to bardzo smaczne zajęcie ale i niebywale trudne bowiem wszystkie pierogi były przepysze o czym świadczyła dłuuuuuga kolejka do naszego polonijnego bufetu. Po podliczeniu wszystkich sędziowskich punktów przewodniczący Jury otworzył kopertę z nazwiskami uczestników konkursu i przypisanym każdemu z nich numerom.I tak w tym roku

III miejsce i czek na $25 oraz czapkę “super kucharza”zdobyła Mika Bilinski��‍����

II miejsce i czek na $50 oraz czapkę “super kucharza”otrzymała Hanna Crown��‍����

I miejsce i czek na $100 oraz czapkę “ przesuper kucharza” "wylepiła" sobie po raz drugi Poprawa Beata��‍����

Te osoby zdobyły największą liczbę punktów ale walka była bardzo wyrównana . Pozostałe uczestniczki konkursu jako nagrody pocieszenia dostały czapki kucharskie ��‍����‍����‍����‍����‍����‍����‍����‍��Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za pyszne pierożki , gratulujemy wygranych.i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Nie zabrakło nam oczywiście czasu na disco do muzyki DJ Andrzeja .Było bardzo gorąco ale wszyscy bawili się wyśmienicie.

Dziś bardzo dużo pracy miał nasz bufet ,który przeżył prawdziwe oblężenie.....ale w kuchni nie został ani jeden pierożek...ani jedna kiełbasa....Bar jak zwykle przezywał "oblężenie" bo nie ma to jak polskie piwo.....

Dziękujemy:

wszystkim,którzy w ten upalny dzień przyjechali na Polankę i fantastycznie bawili się całe popołudnie.To dzięki Wam ta super atmosfera .

Dziękujemy wszystkim organizatorom imprezy i wszystkim ,którzy "w pocie czoła" pracowali przy przygotowaniach oraz obsłudze pikniku i pracach porządkowych po zakończeniu spotkania.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach....już wkrótce.... na WIECZORZE HAWAJSKIM 09/19/2020

DZIEN KOBIET

Posted by Malgorzata Swierczynska on September 6, 2020 at 7:05 PM Comments comments (0)

03/08/20 CÓŻ TO BYŁ ZA DZIEŃ ��������

Po raz pierwszy na naszej Polance tak hucznie obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET.

TROSZKE HISTORII– CZYLI JAK ZRODZIŁA SIE TRADYCJA ŚWIĘTA KOBIET

Dzień Kobiet, to coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało w 1910 r., a więc 103 lata temu. Ruchy robotnicze w Europie oraz Ameryce Północnej stanowią korzenie Międzynarodowego Dnia Kobiet. Pierwszy raz święto obchodzono 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Współcześnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w kilkudziesięciu krajach świata, Tak wtedy, jak i dziś jest to dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami, słodyczami oraz innymi podarunkami.

A i w dniu dzisiejszym na Polance na nasze Panie czekały same przyjemności.

Po pierwsze darmowy wstęp na recital KRZYSZTOFA SREBRAKOWSKIEGO ,pyszny obiad oraz tradycyjny kwiatek����������.A recital naszego gościa to prawdziwa uczta dla duszy.To już drugie polonijne spotkanie z tym wspaniałym pianistą i kompozytorem.Wszyscy,którzy słyszeli wcześniej piękne aranżacje i kompozycje Krzysztofa czekali na to spotkanie i dziś bardzo licznie( ponad 100 osób!!) przybyli na Polankę.....

Popołudnie minęło jak chwila .Wspaniałe towarzystwo....cudowna muzyka......i wszyscy zrelaksowani i super nastrojach żegnaliśmy się do następnego polonijnego spotkania na Polance.

Dziekujemy wszystkim ,którzy gotowali,sprzątali i pracowali przy przygotowaniu imprezy, za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania.Wszystkim ,którzy dziś byli z nami na Polance serdeczne podziękowania za udział w spotkaniu.

Teraz Marzec.....czas przerwy wiosennej na Polance a następne spotkanie dopiero 04/05/20 na NIEDZIELI Z PISANKĄ....do zobaczenia

BAL WALENTYNKOWY

Posted by Malgorzata Swierczynska on September 6, 2020 at 7:00 PM Comments comments (0)

Walentynki ❤️❤️❤️ ....... piękne święto ,pełne miłości i wzajemnej sympatii... Miłość ❤️❤️❤️„pielęgnujemy” przez cały rok, i nie czekamy na pretekst by powiedzieć słowo "kocham", lecz skoro został oficjalnie ustanowiony dzień zakochanych, dlaczego by właściwie z niego nie skorzystać? I to kolejny powód do polonijnego spotkania i szalonej zabawy.

Oczywiście nie mogliśmy ominąć takiej wspaniałej okazji .

Tegoroczny polonijny bal walentynkowy zaplanowaliśmy na 02/15/2020 czyli dzień po kalendarzowych WALENTYNKACH.��������

Jak zwykle nasza Polanka wyglądała wspaniale na tak piękną uroczystość.W pięknej,"serduszkowej" scenerii w romantycznych ,walentynkowych nastrojach rozpoczęliśmy święto miłości.❤️❤️❤️❤️

Bawiliśmy się wybornie w rytm wspaniałej muzyki na żywo w wykonaniu naszej polonijnej śpiewającej Rodziny Kamińskich czyli K-Family Music oraz DJ Andrzeja

Walentynkowi goście rozpoczęli szaleństwo na parkiecie od pierwszego utworu.By nie brakło sił do tańca zadbał komitet gospodarczy ,który przygotował przepyszny obiad oraz suto zastawiony bufet z wykwintnymi zimnymi przekąskami.Nie zabrakło oczywiście ciasteczka ...dla osłody .Bardzo dziękujemy.

Losowaliśmy również „szczęśliwy numer” z biletów zakupionych na bal.Tym razem szczęście uśmiechnęło się do gościa z Polski i nagrodę w postaci kompletu biżuterii otrzymała Pani Grażyna.Gratulujemy!!!

Po krótkiej przerwie znów rozbrzmiała romantyczna muzyka zapraszając gości na parkiet a nasze piękne kwiaciarki���� Grace &Grace oraz Krysia & Ania... rozpoczęły swoją "różaną rundę " ….bowiem przyszedł czas na czerwone,walentynkowe róże ������������

Panowie z gestem obdarowali pięknymi bukietami swoje urocze żony,partnerki,koleżanki....kobiety.To bardzo miły moment na naszych walentynkowych balach,W tym roku nagrodziliśmy upominkami indywidualnie Panie ,które otrzymały najwięcej róż ....i tu zwyciężczynią okazała się Stenia ,która otrzymała 14 pięknych czerwonych róż.W nagrodę otrzymała zestaw biżuterii oraz butelke szampana !!! Drugie miejsce i róż 13 „uzbierała” Grażyna(nasz gość z Polski) a 3 miejsce i 10 róż zajęła Iza !!! Obie Panie otrzymały w nagrodę słodkie ,walentynkowe serca oraz bizuterie (kolczyki) .Gratulujemy Paniom a wspaniałym Panom dziękujemy za hojność.

Wszystkie nagrody w postaci biżuterii zostały ufundowane przez Hanna Charubin.Dziękujemy !!!

Coż ,po wszystkim pamiątkowe zdjęcia zwycięzców i....dalej ruszyliśmy do tańca....����❤️��Jak zwykle bylo barwnie,czerwono i serduszkowo......wszyscy razem przetańczyliśmy szaleńczo ten czas do super muzyki DJ Andrzeja oraz K- Family Music.

A żeby nasze ruchy były bardziej „płynne” zadbali nasi super BARMANI,którzy przez cały walentynkowy wieczór mieli pełne ręce pracy.

Dziękujemy Panowie i Panie za przemiłą i fachową obsługę.

I tak w wyśmienitych nastrojach dotańczyliśmy ….do północy ...no może troszkę dłużej....ale ten wieczór był wyjątkowy i nikomu nie śpieszyło się do domu....i ciężko było się rozstać ...

Dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji wieczoru,piękne dekoracje,pyszne jedzenie i wspaniałą muzykę a wszystkim uroczym i wyjątkowym gościom dziękujemy za wspólną zabawę.Wspaniałą zabawę.

KARNAWAL 2020

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 19, 2020 at 9:20 AM Comments comments (1)

W sobotę 01/18 /2020 bawiliśmy się na Polance na tradycyjnym BALU KARNAWAŁOWYM....������ pięknie odmieniona Polanka,wspaniałe karnawałowe dekoracje i gra świateł wprowadziły nas w wyjątkowy nastrój ...

 

Tegoroczni ,karnawałowi goście przybywali na Polankę w pięknych kreacjach oraz szampańskich nastrojach a nasz bal rozpoczął się zgodnie z planem zaraz po uroczystym powitaniu wszystkich karnawałowych gości przez Grace Brudz–V-ce Prezes naszej organizacji .Na tegorocznym balu nie było tak dużej frekwencji jak rok temu ale za to wszyscy wspaniale bawili się w rytm muzyki DJ Andrzeja.

 

Była i urodzinowa niespodzianka bowiem dokładnie w dniu naszego balu swoje urodziny świętowały az 3 osoby :Jessy Bilinski, JadziaandDominick Desa oraz Urszula Ursula Kisiel����������. Rozpoczęliśmy więc od pięknych życzeń urodzinowych dla naszych jubilatów oraz tradycyjnego“Sto lat “.... po czym rozpoczęliśmy nasz karnawałowy bal����������Muzyka nie dawała szans na odpoczynek bo nogi same rwały sie do tańca.Przez cały czas parkiet był zapełniony tym bardziej ,że wszystkie pary walczyły o doroczny tytuł Króla i Królowej parkietu a jury miało nie lada zadanie do wypełnienia.Spośród tłumu tancerzy wyłoniliśmy zwycięską parę.Sędziowskie punkty trafiły jednogłośnie do Sylwia Kicinska ���� i Marcin Paszkiewicz ����To właśnie oni zostali jednogłośnie ukonorowani jako Król i Królowa balu karnawałowego 2020. Nagrodą dla zwycięzców były bilety wstępu na zaplanowany na 02/15/20 bal walentynkowy oraz tradycyjna butelka szampana. Gratulujemy zwycięstwa "królewskiej parze !!!!������������

 

Wszyscy bawili się szampańsko a nowo mianowana "para królewska" czyli Sylwia i Marcin zaprezentowała nam piękny taniec i zaprosiła wszystkich na parkiet.

 

Było wesoło,tanecznie i bajecznie karnawałowo.W takiej super atmosferze dotańczyliśmy prawie do północy.

 

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w imprezie,za wspólną fantastyczną zabawę.Dziekujemy wszystkim ,którzy przygotowali całą imprezę czyli:

 

Komitetowi dekoracyjnemu,który zadbał o stronę estetyczną i piękny wystrój Polanki.

 

Komitetowi gospodarczemu,który zatroszczył się o nasze podniebienia i smakołykami uzupełniał energię do dalszych tańców przy muzyce DJ Andrzeja.

 

Wspaniałej,profesjonalnej obsłudze baru,która sprawiała,że nasze ruchy w tańcu były bardziej"płynne "

 

Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy za przygotowania i organizację całości spotkania.Pracy dużo ....ale....satysfakcja jest ogromna bo goście balu bawili się naprawdę wspaniale a największą nagrodą są zadowolone i uśmiechnięte twarze.

 

.Do zobaczenia już wkrótce tym razem na BALU WALENTYNKOWYM( 02/15/2020) na ,który już dziś zapraszamy.

SYLWESTER 2019/2020 na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 4, 2020 at 3:35 PM Comments comments (1)

BAL SYLWESTROWY 2019/2020......����������

 

Kolejny bal sylwestrowy na naszej pięknej Polance.

 

Kolejna wspaniała,szaleńcza,roztańczona i rozśpiewana sylwestrowo-noworoczna noc,którą dłuuuugo będziemy wspominać ..... Tak fantastycznie żegnaliśmy STARY Rok 2019 i powitaliśmy Nowy 2020 Rok !!!!������

 

Przed nami kolejny rok....kolejny rok pełen nadziei i oczekiwań.....kolejna otwarta nowa księga ,którą dzień po dniu będziemy wspólnie zapełniać .Pierwszą kartę tej nowej księgi zapełniamy już dziś wspomnieniem wczorajszego,szalonego...sylwestrowego wieczoru .......... ale po kolei.....

 

Witamy w ten pierwszy noworoczny dzień i życzymy wszystkim raz jeszcze samych szczęśliwych i pomyślnych dni w Nowym Roku w zdrowiu,radości i z przyjaciółmi wokół.Byśmy wszyscy tak pięknie i w tak wyjątkowych nastrojach jak cały wczorajszy bal sylwestrowy przeszli tanecznym krokiem przez cały rok.

 

A bal sylwestrowy 2019/2020..... ?????

 

No właśnie... każdy z naszych bali sylwestrowych jest wspaniały i niepowtarzalny a tegoroczny...no cóż ..oczywiście był naprawdę wyjątkowy...takiego balu jeszcze nie było w historii naszej Polonii... Po raz kolejny zorganizowaliśmy naszą zabawę sylwestrową na POLANCE. Bilety na tegoroczny bal sprzedały się jak „swieże bułeczki” a nasza piknikowa "wiata" zamieniła się w bajecznie elegancką salę balową. Pięknie pokryte białymy obrusami stoły ,kolorowe serwety i przepiekne stroiki z żywych kwiatów,świetlne dekoracje całej wiaty,oraz główna sceniczna dekoracja zmieniły to miejsce nie do poznania W tym roku na naszym polonijnym balu bawiło się 170 wyjątkowych ,sylwestrowych gości i do tego jakch gości.....Bawiło u nas Chicago,New Jersey,Nowy York, cała grupa z South Carolina ,byli i goście z Polski no i ciut bliżej...Jacksonville,Orlando i nasza lokalna Polonia.

 

A bawił nas wszystkich już po raz kolejny, zespół muzyków z Chicago w składzie Tomasz Tom Ciastko ,Bart Zielinski i Agnieszka Topolska ,którzy od pierwszych chwil porwali całe sylwestrowe towarzystwo do tańca.����������

 

Tak...było gwarnie,radośnie i tanecznie.... a w przerwach po wyczerpującym tańcu....czekała na wszystkich nie lada uczta....wyśmienity obiad z deserem oraz obficie zaopatrzony bufet z zmnymi przekąskami oraz wspaniałym ciastem domowych wypieków.Bar i jego super obsługa (dziekujemy Panowie i Panie )

 

mieli pełne ręce pracy ...Tradycyjnie już losowaliśmy „szczęśliwy numerek” spośród sprzedanych biletów ...w tym roku losowaliśmy aż trzech szczęśliwców i tak trzecią nagrode i butelkę wina wylosował Wesley Staff,drugą czyli bizuterie i butelkę szampana wylosowała Sylwia Kicinska a główna nagroda czyli 2 bilety wstępu na Polonijny Bal Karnawałowy (01/18/2020 ) oraz gigantyczna butla szampana trafiła do Rodziny Haliny Prokop.Zwycięzcom gratulujemy szczęścia w losowaniu oraz wygranych.

 

Nasze wspaniałe TRIO bawiło nas całą noc nie dając chwili wytchnienia a w przerwach śpiewu na żywo szaleńczo grał DJ Bart czyli Bart Zielinski i w wyśmienitych nastrojach z szampanem w ręku�������� powitaliśmy owacjami Nowy Rok 2020 ...wzajemnym życzeniom nie było końca.....a zabawa trwała....wyjątkowa noc zamieniła się w noworoczny poranek .bowiem naszą sylwestrową zabawę zakończyliśmy jak zwykle ....nad ranem..... To była wspaniała noc....

 

Ale nie byłoby całego tego zgiełku bez pracy i zaangażowania wielu osób...

 

Dziekujemy wszystkim,którzy pracowali przy organizacji balu ....przez kilka dni przygotowując piękne dekoracje i wystrój sali, dziękujemy wszystkim za przygotowanie wspaniałego,wyśmienitego obiadu i suto zastawionego bufetu za waszą pracę i poświęcony czas ....za to ,że wszystko dopięte było na przsłowiowy „ostatni guzik” .Dziękujemy wszystkim za pracę przy obsłudze balu oraz sprzątanie po zakończeniu balu......��������

 

Dziękujemy również naszemu „wodzirejowi” DJ Bart Zielinski i całemu TRIO z Chicago za wspaniałą oprawę muzyczną,za szalony taniec......i bolące dziś nogi ....oj długo będziemy pamiętać ten wyjatkowy bal

 

Dziękujemy wszystkim,którzy byli z nami w tą niepowtarzalną noc.....

 

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach ...już wkrótce.... 01/18/2020 bal karnawałowy ,na który juz dziś serdecznie zapraszamy...

WIGILIA z Polonia

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 4, 2020 at 3:35 PM Comments comments (1)

Dziś na Polance spedziliśmy piekne ,przedświąteczne popołudnie . Święta Bożego Narodzenia za kilka dni ale na naszej Polance już dziś 12/22/19 rozbrzmiewały dźwięki kolęd oraz dzwoneczki MIKOŁAJOWEGO ZAPRZĘGU.

 

Dziś popołudnie pełne wzruszeń a to z powodu naszych wspaniałych dzieci z POLSKIEJ SOBOTNIEJ SZKOŁY na Polance.Grupa naszych uczniów wraz z nauczycielami i rodzicami przygotowała piekne kolędy i zaprezentowała się wspaniale w strojach aniołków i pastuszków ,byli też trzej królowie i Maryja z Józefem. To był pierwszy świąteczny występ dzieci i bardzo im dziękujemy za tak piękne rozpoczęcie naszego polonijnego,wigilijnego spotkania i za wprowadzenie nas w ten świateczny nastrój.

 

Kolejna polonijna wigilia...polonijne świateczne kolędowanie....to najpiekniejszy czas w roku...pełen wybaczenia ,miłości,radości,oczekiwania....W gronie naszej polonijnej Rodziny spędziliśmy to niedzielne przedświąteczne popołudnie.Wspaniałe wigilijne potrawy przyniesione przez wszystkich tego dnia ,sprawiły ,że nasz wigilijny ,polonijny stół był bardzo bogato i suto zastawiony.W pięknej scenerii i wyjątkowej światecznej atmosferze dzieliliśmy się opłatkiem,życząc sobie wzajemnie spokoju,zdrowia , radości ..... i samych serdeczności.

 

Nasz "polonijno-świąteczny" chór wprowadził nas wszystkich w magiczną ,świąteczną atmosferę ,śpiewając przepiekne polskie kolędy. Wspólne kolędowanie to już tradycja na naszych polonijnych,wigilijnych spotkaniach.

 

Przyszedł i czas na spotkanie z Mikołajem....dzieci z niecierpliwością oczekiwały na wizytę tego wyjątkowego goscia, który " w pocie czoła" przyniósł worek prezentów dla naszych milusińskich. ....... Radości i śmiechu było co niemiara ,każde dziecko dostało od Mikoła paczkę świąteczną .Kilka wspólnych zdjęć z Mikołajem i obietnica spotkania za rok.......na kolejnej polonijnej wigili...tak to było piękne niedzielne,świąteczne popołudnie.....pełne spokoju ,serdecznej rodzinnej atmosfery w gronie polonijnych przyjaciół

 

Dziękujemy za ten piękny czas.........a tym wszystkim,którzy nie mogli być dziś z nami na Polance życzymy Wesołych Świąt !!!!

SPOTKANIE ZE SZTUKA na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 4, 2020 at 3:35 PM Comments comments (0)

12/08/2019 r...to dzień ,kiedy po raz pierwszy na Polance zagościła sztuka.Polonijne SPOTKANIE ZE SZTUKA to dla nas wszystkich zupełnie nowe doświadczenie ale jak na pierwszy tego rodzaju event było wspaniale.

Całośc wydarzenia pochłonęła kilka miesięcy przygotowań,negocjacji z artystami oraz dopinania przedsięwzięcia do ostaniego momentu, na przyslowiowy "ostatni guzik".Efekt był dziś fantastyczny.

17-tu artystów ,profesjonalistów i amatorów, przyjechało pokazać nam swoje pasje,uzdolnienia oraz zaprezentowali nam swoje prace z dziedzin różnych...

malarstwa,fotografiki,rękodzieła,szydełkowania,produkcji biżuterii,poezji,muzyki......to dla ducha.... a swe zdolności w produkcji zdrowej żywności oraz masarstwa zdecydował się zaprezentować jeden wystawca.

Przez całe popołudnie można było podziwiać prace naszych artystów,zakupić ich dzieła bądź zamówić usługi,które oferowali a to wszystko przy wspaniałej oprawie muzycznej w wykonaniu profesjonalnych muzyków Krzysztofa Srebrakowskiego oraz Wojtka Szymanskiego,którzy grali,śpiewali ,bawili nas,wzruszali oraz na koniec wspólnie biesiadowali.

Na zakończenie spotkania oczywiście AUKCJA podarowanych przez artystów prac..... i prawie wszystkie dzieła znalazły nabywcyców ...dziękujemy

Tak to był wyjątkowy dzień pełen magii i sztuki .Pierwsze takie spotkanie ale....z pewnością nie ostatnie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym artystom za udział w dzisiejszym SPOTKANIU ZE SZTUKĄ .

Wszystkim pracującym przy przygotowaniu i obsłudze spotkania dziękujęmy za poświęcony czas i Waszą pracę .

Wszystkim ,którzy byli tego dnia na Polance i swoim udziałem wsparli działalnośc naszych artystów oraz naszej organizacji serdeczne podziękowania.

Nic bez Was....

do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach...

ARTUR GOTZ na Polance "Mezczyzna prawie idealny"

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 4, 2020 at 3:30 PM Comments comments (0)

Dzisiaj 1-go grudnia na naszej polankowej estradzie pojawił się wyjątkowy gość z Polski.

Artur Gotz,bo o nim mowa to aktor teatralny,filmowy a także wokalista.

Do nas przyjechał z “Mężczyzną prawie idealnym” hmmm.....to bardzo intrygujący�� tytuł koncertu, ale.... okazało się ,że nie tyle intrygujący ,co bardzo ciekawy , zabawny i wyjątkowy.Artur Gotz w pieknych utworach przedstawił nam perypetie i rozterki zakochanych��, naiwnych��‍♂️, nawróconych, nienasyconych, zdradzających, bogatych, nieśmiałych��‍♂️ i tych bardzo śmiałych przedstawicieli płci męskiej.A jak pięknie wyśpiewał ….o słabościach,nałogach,alergiach i wielu innych niedomaganiach i wątpliwościach współczesnych mężczyzn.Nie był to jednak koncert tylko i wyłącznie o mężczyznach ...o nie !!! Kobiety też miały w nim swoje wyjątkowe miejsce ❤️❤️❤️

Cały koncert oprawiony zabawnym komentarzem,który bawił zebraną publicznośc do przysłowiowych „Łez”. Było wspólne śpiewanie,konkurs „Jaka to melodia?” i fantastyczna zabawa przez ponad 1,5 godz.Szkoda tylko,że nie było nas zbyt wiele osób na widowni.No cóż może następnym razem... a na relację video zapraszamy wkrótce na profilu „Wydarzeń z Florydy” ...zapraszamy do oglądania.

A dziś ...dziękujemy naszemu wspaniałemu gościowi Arturowi Gotz za piekny i pouczajacy koncert,za procję wyśmienitego humoru i cudowną atmosferę.Wszystkim ,którzy dziś byli na Polance dziękujemy za wspólną zabawę.


Rss_feed