POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

view:  full / summary

BAL WALENTYNKOWY 2019

Posted by Malgorzata Swierczynska on February 11, 2019 at 9:05 PM Comments comments (0)

Walentynki <3 <3 <3 ....... piękne święto ,pełne miłości i wzajemnej sympatii... A miłość <3 <3 <3 powinniśmy pielęgnować przez cały rok, bez czekania na pretekst do wypowiedzenia słowa "kocham" i skoro został oficjalnie ustanowiony dzień zakochanych, dlaczego by właściwie z niego nie skorzystać? I czyż to nie powód do szalonej zabawy????

Oczywiście nie mogliśmy ominąć takiej wspaniałej okazji .Tegoroczny polonijny bal walentynkowy spędziliśmy w gronie polonijnych przyjaciół i 02/09/2019 w pięknej,"serduszkowej" scenerii w romantycznych ,walentynkowych nastrojach bawiliśmy się do utraty tchu na naszej walentynkowej Polance..

A bawiliśmy się wyśmienicie......

Wszyscy stali bywalcy naszych polonijnych spotkań czekali na ten wyjątkowy wieczór Tak więc Polanka piękna,radosna i pełna eleganckich walentynkowych gości......wspaniała muzyka i szaleństwo na parkiecie od pierwszego utworu.By nie brakło sił do tańca zadbał komitet gospodarczy ,który przygotował przepyszny obiad oraz suto zastawiony bufet z wykwintnymi zimnymi przekąskami.Nie zabrakło oczywiście ciasteczka ...dla osłody .Bardzo dziękujemy.

W chwili wytchnienia od szalonej zabawy do „pracy” ruszyły nasze piękne kwiaciarki :) Grace &Grace oraz Krysia i Stenia....i w rytm romantycznych melodii rozpoczęły swoją "różaną rundę " ….bowiem przyszedł czas na purpurowe,walentynkowe róże ��������.

Panowie z gestem obdarowali pięknymi bukietami swoje urocze żony,partnerki,koleżanki....kobiety.To bardzo miły moment na naszych walentynkowych balach,W tym roku nagrodziliśmy upominkami indywidualnie Panie ,które otrzymały najwięcej róż ....i tu zwyciężczynią okazała się Beata Lysakowska ,która otrzymała aż 44 piękne pąsowe róże.W nagrodę otrzymała zestaw walentynkowych kubeczków oraz dodatkowy bukiecik róż !!! Drugie miejsca były aż trzy ponieważ aż trzy Panie otrzymały po 11 róż !!! Grace Brudz,Lucynka Bujalski i Stenia Skalowski w nagrodę otrzymały róże do swojego walentynkowego bukietu. Gratulujemy Paniom a wspaniałym Panom dziękujemy za hojność.

Coż ,po wszystkim pamiątkowe zdjęcia zwycięzców i....dalej ruszyliśmy do tańca....����Jak zwykle bylo barwnie,czerwono i serduszkowo......wszyscy razem przetańczyliśmy szaleńczo ten czas do super muzyki DJ Andrzeja.A żeby nasze ruchy były bardziej „płynne” zadbali nasi super BARMANI,którzy przez cały walentynkowy wieczór mieli pełne ręce pracy.

Dziękujemy Panowie za przemiłą i fachową obsługę.

I tak w wyśmienitych nastrojach dotańczyliśmy ….do północy ...no może troszkę dłużej....ale ten wieczór był wyjątkowy i nikomu nie śpieszyło się do domu....i ciężko było się rozstać ... Nie rozstajemy się na długo bo już wkrótce nasza zabawa ostatkowa z wyjątkowymi gośćmi bowiem wystąpią dla nas PIĘKNI i MŁODZI....

a dziś :Dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji wieczoru,piękne dekoracje,pyszne jedzenie i wspaniałą muzykę .

Wszystkim uroczym i wyjątkowym gościom dziękujemy za wspólną zabawę.Wspaniałą zabawę.

Home Show 2019

Posted by Malgorzata Swierczynska on February 1, 2019 at 7:10 PM Comments comments (0)

W dniach 26-27 stycznia 2019r nasza Polonia brała udział w dorocznym Home & Lifestyle Show ,który miał miejsce we Flagler Palm Coast High School .Zadbaliśmy o stronę gastronomiczną wydarzenia��‍����‍�� i tradycyjnie już zapraszaliśmy wszystkich na polskie domowe przysmaki. Nasze polonijne stoisko przezyło 2-dniowe "oblężenie" Aromaty świeżo przygotowywanych pierożków,kiełbasy czy placków ziemniacznych nie pozwoliły przejść obojętnie obok naszego stanowiska.A,że plotki szybko się roznoszą to i wieści o przepysznym polskim jedzeniu rozeszły sie "lotem błyskawicy" po całym Home Show więc i klientów nie zabrakło.����

Dwa weekendowe dni bardzo pracowite....ale bardzo owocne.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach,organizacji i obsłudze imprezy...... dziekujemy WSZYSTKIM ,którzy w tym roku “oddali swoje weekendowe godziny” i razem pracowali przy obsłudze imprezy.Wszyscy jesteście na MEDAL !!!����

DZIĘKUJEMY !!!!

 

Za rok kolejne Home Show …...a już dziś składaliśmy deklaracje udziału w kolejnym show..... za rok.....

bal karnawalowy 2019

Posted by Malgorzata Swierczynska on February 1, 2019 at 7:10 PM Comments comments (0)

W sobotę 01/19 /2019 bawiliśmy się na Polance na tradycyjnym BALU KARNAWAŁOWYM.....������ pięknie odmieniona Polanka,wspaniałe karnawałowe dekoracje i gra świateł wprowadzały w wyjątkowy nastrój ... ach....coż to był za bal.....ale po kolei...od poczatku...

Karnawałowi goście tłumnie zjechali na Polankę i nasze karnawałowe szaleństwo rozpoczęło się zgodnie z planem . W tym roku na polonijnym balu mieliśmy nie lada gości bowiem aż 3 osoby postanowiły uczcić swoje urodziny������ właśnie wśród polonijnych przyjaciół.Rozpoczęliśmy więc od pięknych życzeń urodzinowych dla naszych jubilatów oraz tradycyjnego�� “Sto lat “ odśpiewanego przez 130 osobowy chór.... po czym rozpoczęliśmy nasz szalony ,karnawałowy bal������ Muzyka nie dawała szans na odpoczynek bo nogi same rwały sie do tańca.Przez cały czas parkiet był zapełniony tym bardziej ,że wszystkie pary walczyły o doroczny tytuł Króla i Królowej ��parkietu a 3 osobowe jury miało nie lada zadanie do wypełnienia.Spośród tłumu tancerzy wyłoniliśmy zwycięską parę.Sędziowskie korale i kotyliony trafiły do wielu Pań ale najwięcej zebrała Janina Fijolek a wsród Panów Wojtek Szczechowicz został zauważony przez sędziów. Janina I Wojtek i to właśnie oni zostali jednogłośnie ukonorowani jako Król i Królowa balu karnawałowego 2019. Nagrodą dla zwycięzców były bilety wstępu na zaplanowany na 02/09/19 bal walentynkowy . Gratulujemy zwycięstwa "królewskiej parze !!!!������������

Szczęście uśmiechnęło się również tego wieczoru do Wojtka Fijolek i Romy Szczechowicz ,którzy zostali również wyróżnieni przez jurorów i w nagrodę otrzymali butelkę szampana.������Gratulujemy !!!! Wyjątkowe wyróżnienie i tytuł honorowego Króla Balu otrzymał Jessy Bilinski a ogłoszony werdykt , goście balu przyjęli z wielkim aplauzem.Brawo Jessy !!! ��

Wszyscy bawili się szampańsko a nowo mianowana "para królewska" czyli Wojtek i Janeczka zaprezentowała nam piękny taniec i zaprosiła wszystkich na parkiet.����

Było wesoło,tanecznie i bajecznie karnawałowo.W takiej super atmosferze dotańczyliśmy do północy.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w imprezie,za wspólną fantastyczną zabawę.Dziekujemy wszystkim ,którzy przygotowali całą imprezę czyli:

Komitetowi dekoracyjnemu,który zadbał o stronę estetyczną i piękny wystrój Polanki.

Komitetowi gospodarczemu,który zatroszczył się o nasze podniebienia i smakołykami uzupełniał energię do dalszych tańców przy muzyce DJ Andrzeja.

Wspaniałej,profesjonalnej obsłudze baru,która sprawiała,że nasze ruchy w tańcu były bardziej"płynne "

Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy za przygotowania i organizację całości spotkania.Pracy dużo ....ale....satysfakcja jest ogromna bo goście balu bawili się naprawdę wspaniale a największą nagrodą są zadowolone i uśmiechnięte twarze.

.Do zobaczenia już wkrótce tym razem na BALU WALENTYNKOWYM( 02/09/2019 na ,który już dziś zapraszamy.

SYLWESTER 2019

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 2, 2019 at 7:10 PM Comments comments (0)

Ech....cóż to był za bal .....długo będziemy wspominać tą wyjątkową,szaleńczo roztańczoną i rozśpiewaną sylwestrowo-noworoczną noc... Tak fantastycznie powitaliśmy Nowy 2019 Rok !!!! 

Przed nami kolejny rok....kolejny rok pełen nadziei i oczekiwań.....kolejna otwarta nowa księga ,którą dzień po dniu będziemy wspólnie zapełniać … i oby tylko radosnymi wiadomościami.

Pierwszą z nich zapełniamy już dziś wspomnieniem wczorajszego,szalonego...sylwestrowego wieczoru .......... ale po kolei.....

Witamy w ten pierwszy noworoczny dzień i życzymy wszystkim raz jeszcze samych szczęśliwych i pomyślnych dni w Nowym Roku w zdrowiu,radości i z przyjaciółmi wokół.Byśmy wszyscy tak pięknie i w tak wyjątkowych nastrojach jak cały wczorajszy bal sylwestrowy przeszli tanecznym krokiem przez cały rok.

A bal sylwestrowy 2018/2019..... ?????

No właśnie... każdy z naszych bali sylwestrowych jest wspaniały i niepowtarzalny a tegoroczny...no cóż ..oczywiście tegoroczny bal sylwestrowy był naprawdę wyjątkowy...takiego balu jeszcze nie było w historii naszej Polonii...będziemy dłuuugo wspominać tą szaloną,roztańczoną i rozśpiewaną sylwestrową noc.

Po raz kolejny zorganizowaliśmy naszą zabawę sylwestrową na POLANCE. Bilety na tegoroczny bal sprzedały się jak „swieże bułeczki” a nasza piknikowa "wiata" zamieniła się w cudowną i elegancką salę balową. Pięknie pokryte białymy obrusami stoły ,kolorowe serwety i przepiekne stroiki z żywych kwiatów,świetlne dekoracje całej wiaty,oraz główna sceniczna dekoracja zmieniły to miejsce nie do poznania W tym roku na naszym polonijnym balu bawiło się aż 178 wyjątkowych ,sylwestrowych gości i do tego jakch gości.....Bawiło u nas Chicago,New Jersey,Nowy York,Canada, cała grupa z South Carolina ,byli i goście z Polski no i ciut bliżej...Jacksonville,Orlando i nasza lokalna Polonia.

A bawił nas wszystkich super zespół muzyków z Chicago w składzie Tomasz Tom Ciastko ,Bart Zielinski i Agnieszka Topolska ,którzy od pierwszych chwil porwali całe sylwestrowe towarzystwo do tańca.

Tak...było gwarnie,radośnie i tanecznie.... a w przerwach po wyczerpującym tańcu....czekała na wszystkich nie lada uczta....wyśmienity obiad z deserem oraz obficie zaopatrzony bufet z zmnymi przekąskami oraz wspaniałym ciastem domowych wypieków.Bar i jego super obsługa (dziekujemy Panowie i Panie  )

mieli pełne ręce pracy ...Tradycyjnie już losowaliśmy „szczęśliwy numerek” spośród sprzedanych biletów ...w tym roku losowaliśmy aż trzech szczęśliwców i tak trzecią nagrode i szampana wylosował Slawomir Stalec,drugą czyli bizuterie ufundowana przez Hanna Charubin wylosował dla swojej ukochanej Piotr Krawiec a główna nagroda : 2 bilety wstępu na Polonijny Bal Karnawałowy (01/19/2019) trafiła do Janeczki Fijolek.Zwycięzcom gratulujemy szczęścia w losowaniu oraz wygranych.

Nasze wspaniałe TRIO bawiło nas całą noc nie dając chwili wytchnienia a w przerwach śpiewu na żywo szaleńczo grał DJ Bart  czyli Bart Zielinski i w wyśmienitych nastrojach z szampanem w ręku powitaliśmy owacjami Nowy Rok 2019 ...wzajemnym życzeniom nie było końca.....a zabawa trwała....wyjątkowa noc zamieniła się w noworoczny poranek .bowiem naszą sylwestrową zabawę zakończyliśmy....nad ranem..... a ostatni goście opuścili naszą Polankę daleko po 4:00 rano :)⌛️⏳ To była wspaniała noc....

Ale nie byłoby całego teo zgiełku bez pracy i zaangażowania wielu osób...

Dziekujemy wszystkim,którzy pracowali przy organizacji balu ....przez kilka dni przygotowując piękne dekoracje i wystrój sali, dziękujemy wszystkim za przygotowanie wspaniałego,wyśmienitego obiadu i suto zastawionego bufetu ,za te aromatyczne domowe wypieki....za waszą pracę i poświęcony czas ....za to ,że wszystko dopięte było na przsłowiowy „ostatni guzik” .Dziękujemy wszystkim za pracę przy obsłudze balu oraz sprzątanie po zakończeniu balu......

Dziękujemy również naszemu „wodzirejowi” DJ Bart Zielinski i całemu wspaniałemu TRIO z Chicago za wspaniałą oprawę muzyczną,za szalony taniec......i bolące dziś nogi  długo będziemy pamiętać ten wyjatkowy bal

Dziękujemy wszystkim,którzy byli z nami w tą niepowtarzalną noc.....

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach ...już wkrótce.... 01/19/2019 bal karnawałowy ,na który juz dziś serdecznie zapraszamy...

WIGILIA na Polance 2018

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 2, 2019 at 7:10 PM Comments comments (0)

Dziś na Polance spedziliśmy piekne ,przedświąteczne popołudnie .Co prawda Święta Bożego Narodzenia za tydzień ale na naszej Polance już dziś 12/16/18 rozbrzmiewały dźwięki kolęd oraz dzwoneczki MIKOŁAJOWEGO ZAPRZĘGU.Kolejna polonijna wigilia...polonijne świateczne kolędowanie....to najpiekniejszy czas w roku...pełen wybaczenia ,miłości,radości,oczekiwania....W gronie naszej polonijnej Rodziny spędziliśmy to niedzielne przedświąteczne popołudnie.Wspaniałe wigilijne potrawy przyniesione przez wszystkich tego dnia ,sprawiły ,że nasz wigilijny ,polonijny stół był bardzo bogato i suto zastawiony.W pięknej scenerii i wyjątkowej światecznej atmosferze dzieliliśmy się opłatkiem,życząc sobie wzajemnie spokoju,zdrowia , radości ..... i samych serdeczności.


Nasz "polonijno-świąteczny" chór wprowadził nas wszystkich w magiczną ,świąteczną atmosferę ,śpiewając przepiekne polskie kolędy. Wspólne kolędowanie to już tradycja na naszych polonijnych,wigilijnych spotkaniach.

Przyszedł i czas na spotkanie z Mikołajem....dzieci z niecierpliwością oczekiwały na wizytę tego wyjątkowego goscia, który " w pocie czoła" przyniósł worek prezentów dla naszych milusińskich. ....... Radości i śmiechu było co niemiara ,każde dziecko dostało od Mikoła paczkę świąteczną .Kilka wspólnych zdjęć z Mikołajem i jego dwoma Elfami i obietnica spotkania za rok.......na kolejnej polonijnej wigill...tak to było piękne niedzielne,świąteczne popołudnie.....pełne spokoju ,serdecznej rodzinnej atmosfery w gronie polonijnych przyjaciół


Dziękujemy za ten piękny czas.........a tym wszystkim,którzy nie mogli być dziś z nami na Polance życzymy Wesołych Świąt !!!!

PIOTR RUBIK i Moja Historia

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 26, 2018 at 10:00 PM Comments comments (0)

11/25/2018 r o godz. 4:30 pm na Polance rozpoczął się wyjątkowy spektakl ......

MOJA HISTORIA .... to tytuł koncertu ,z którym zespół muzyków i wspaniałych solistów pod dyrekcją PIOTRA RUBIKA wystapił przed naszą polonijną widownią...To już kolejne spotkanie ....po 3 latch ponownie mieliśmy zaszczyt i ogromną przyjemność gościć tak znakomitego kompozytora z jego zespołem

Tym razem ten wyjątkowy koncert odbył się na naszej Polance.....w naszej „leśnej operze” i było przepieknie.

Wielu Polaków i nie tylko ....z Palm Coast,St.Augustine,Jacksonville,Titusville oraz wielu okolicznych miast i miasteczek tłumnie przyjechało na tą "duchową ucztę".

Koncert rozpoczety...pełna sala i wyjatkowa atmosfera ... i po kolei witaliśmy brawami muzyków, solistów i samego mistrza ....z instrumentów popłynęła muzyka,która od pierwszego momentu oczarowała nas wszystkich.Do tonów płynących z instrumentów dołączyły przepiękne głosy solistów.....wspaniała..."zaczarowana uczta".

Tak było całe dwie koncertowe godziny ,które minęły jak chwila...owacjom i brawom nie było końca a utwory na "bis" śpiewaliśmy wszyscy razem.

Po zakończonym koncercie ,krótkie spotkanie z muzykami...zdjęcia...autografy i pożegnanie z obietnicą ponownego spotkania tutaj u nas...na Florydzie ...na Polance .

Dziekujemy za piękny koncert,który z pewnościa na zawsze zostanie w naszych sercach i pamięci.

WYBORY do Zarzadu Polonii 2018

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 19, 2018 at 8:10 PM Comments comments (0)

W minioną niedzielę 11/18/2018 r odbyły się WYBORY do Zarządu Polonia Society of Korona na kadencję 2019/2020.

Komisja wyborcza w składzie:Przewodnicząca- Alina Radwanski oraz członkowie komisji : Andrzej Charubin i Janusz Szymula czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania a po jego zakończeniu podliczyli oddane głosy.I tak decyzjąi wszystkich głosujących członków skład nowego Zarządu przedstawia się następująco:

Prezes - Marcin Waszkiewicz

V-ce Prezes - Grace Brudz

Księgowa- Bożena Rybski

Sekretarka finansowa- Mika Bilinski

Sekretarka - Małgorzata Holik

Chorąży - Włodzimierz Krupinski

Rewidenci: Elżbieta Majewski

Alicja Kobylinski

Andrzej Skalowski

Zmiany nastapiły jedynie na stanowisku V-ce Prezesa oraz jednego rewidenta .Pozostałe stanowiska bez zmian.

Z up. Zarządu

Sekretarka – Małgorzata Holik

 

 

35-lecie Polonia Society of Korona

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 19, 2018 at 7:15 PM Comments comments (0)

35-lecie Polonii w Koronie to najnowsze specjalne wydanie kroniki polonijnej uwiecznione na DVD.Projekcją tego filmu rozpoczęliśmy JUBILEUSZOWY BAL POLONIJNY z okazji 35 roczncy powstania naszej organizacji, który odbył się w sobotni wieczór 11/17/2018 .

Kolejna rocznica...kolejny polonijny BAL....Odświętnie przygotowana sala parafialna przy polskim Kościele St.Mary`s w Koronie czekała na wyjątkowych gości .Wszyscy pojawili się w pełnej gali a gośćmi honorowymi wieczoru byli członkowie naszej organizacji, dla których już po raz kolejny ,wstęp na bal rocznicowy był nieodpłatny.Pozostali goście swoją donacją wsparli działalność naszej Polonii.

Po wysmienitym obiedzie rozpoczęliśmy część oficjalną naszej wyjątkowej uroczystości.

Głos zabrał Prezes Marcin Waszkiewicz .W jego wystapieniu nie zabrakło elementu patriotyzmu i polskości,wartości nie zatracenia polskiej mowy i polskich tradycji ,właśnie tu na emigracji. Prezes mówił również o aktywnych członkach Polonii,o ich pracy,poświęceniu i zaangażowaniu.

Przyszła również pora na wyróżnienia za szczególne zaangażowanie i wkład pracy w realizację projektów Stowarzyszenia oraz krzewienie polskości i patriotyzmu wśród Polonii.Wszyscy wyróżnieni otrzymali od Prezesa pamiątkowe dyplomy uznania a każda z tych osób została nagrodzona gromkimi brawami od uczestników balu....to w geście podziękowania za pracę dla organizacji. Nie zapomnieliśmy również o wyróżnieniu i podziękowaniu za pracę dla naszego Prezesa Marcina .

Tego sobotniego wieczoru nie zabrakło wspomnień i łez wzruszenia...pięknym prezentem dla nas wszystkich ,Zarządu oraz uczestników balu była obecność naszego V-ce Prezesa Jerzego Dubika,który po długiej chorobie po raz pierwszy od ponad roku uczestniczył w polonijnym spotkaniu.Jerzy Dubik to bardzo istotna postać w historii naszej Polonii w Koronie.Wiele wspaniałych wydarzeń ,jak chociażby zakup naszej Polanki stało się dzięki jego pracy,staraniom i oddaniu dla organizacji.Dlatego też Zarząd oraz członkowie zadecydowali o nagrodzeniu Jerzego Dubika za jego oddaną pracę na rzecz Organizacji i nadać mu tytuł CZŁONKA HONOROWEGO Polonia Society of Korona .To był bardzo podniosły moment , a podczas wręczania Dyplomu cała sala na stojąco, z gromkimi owacjami dziekowała V-ce Prezesowi za jego lata pracy dla Polonii.

Niestety ,nie wszyscy mogli uczestniczyć w spotkaniu z różnych przyczyn.W tym roku zabrakło również naszej Księgowej Bozeny Rybskiej,która ze względów zdrowotnych nie dotarła na bal.

Przyszedł i czas na zabawę. Nasz DJ DU rozpoczął zabawę ale o całość oprawy muzycznej zadbał DJ Andrzej ... i zabawa była pyszna .......Bufet i bar cały wieczór był"zapracowany".Muzyka grała nam prawie do pólnocy a wszyscy bawili sie do utraty tchu.To była naprawdę wspaniała zabawa.....zabawa polonijnej rodziny.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie imprezy,za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania a wszystkim ,którzy byli razem z nami tego wieczoru dziękujemy za wspólną zabawę.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach.

100-lecie ODZYSAKNIA NIEPODLEGLOSCI na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 15, 2018 at 1:45 PM Comments comments (0)

To był długi dzień....ale jaki wyjatkowy...Dzisiaj bowiem świętowaliśmy razem ze wszystkimi Polakami ...tymi na obczyźnie i tymi w naszej Ojczyźnie.Dziś wielkie święto naszej ukochanej Polski .Wielkie historyczne wydarzenia dokładnie 100 lat temu zmieniły bieg historii. To właśnie dziś 11 listopada 2018 roku mija dokłanie 100 lat ,kiedy Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość.

Obchody jubileuszowe rozpoczęliśmy w naszym polskim kościele St.Mary’s ,uroczystą Mszą Św.,która wprowadziła nas wszystkich w ten wyjątkowy i podniosły nastrój ,po czym wszyscy pojechali na Polankę gdzie było dziś było bardzo gwarnie,bowiem przybyli goście wypenili naszą Polankę „po brzegi”.Pięknie królowała „biel i czerwień” nie tylko na flagach Polski ale większość z nas swoim strojem w barwach narodowych wyrażała swój patriotyzm dla Ojczyzny.Wiele Pań ,młodzież i dzieci pieknie prezentowało się w regionalnych ,polskich strojach ludowych.Gościliśmy dziś wielu wyjątkowych gości:Szeryfa Powiatu Flagler Pana Rick Staly, orkiestrę symfoniczną z Flagler Palm Coast High School wraz z dyrektorami orkiestry John Seth i Ryan Schultz,Panią Marie Wietrzynska –pianistkę,laureatkę wielu konkursów pianistycznych oraz naszych duszpasterzy Ks.Sławka,O.o Artura,Ks.Rafała,Ks.Kazimierza i Ks. Józefa –wieloletniego kapelana Polonii.

Był to również dzień dla promocji polskich biznesów.Można było zapoznać się z ofertami naszych wystawców.Były Panie,które „piszą” piekne ikony,Pani z reklamą swoich usług krawieckich,tapicerskich i renowacyjnych.Królowały stanowiska Real Estate a nasi polscy agenci nieruchomości mieli wiele ciekawostek w swoich ofertach.

Ale dziś najważniejszym akcentem spotkania na Polance były uroczyste obchody z okazji 100-lecia OZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI przez Państwo Polskie.

Obchodziliśmy dziś również amerykański Dzień Weterana.

Całą uroczystość rozpoczęliśmy powitaniem gości i wprowadzeniem sztandarów .Hymny narodowe amerykański i polski zagrała pięknie orkiestra symfoniczna z Palm Coast High School po czym rozpoczęliśmy uroczystą akademię przedstawiającą rys historyczny odzyskania niepodległości oraz przybliżyliśmy postacie najważniejszych działaczy,którzy zjednoczyli swe siły aby razem pracować na rzecz niepodległej i suwerennej Polski.Narracja prowadzących przeplatana cytatami z wypowiedzi wielkich działaczy w walce o niepodległość ,recytowane wiersze oraz piękna muzyka w wykonaniu pianistki sprawiły,że cała część oficjalna stała się wspaniałym spektaklem w hołdzie bohaterom .Na zakończenie „Rota” zagrana przez amerykańską orkiestre symfoniczną i zaśpiewana przez gości zgromadzonych na Polance .To był bardzo podniosły moment, a na wielu twarzach pojawiły się łzy wzruszenia i dumy....dumy z bycia Polakiem.

Po części oficjanej jeszcze krótki koncert młodzieży z orkiestry symfonicznej oraz piękny koncert pianistyczny Marii Wietrzynskiej.

Po tych wszystkich emocjach przyszedł czas na odrobine relaksu przy muzyce DJ Andrzeja ,który dziś grał spokojnie i romantycznie.....

Bufet przeżył dziś prawdziwe oblężenie a aromatyczny bigos,pyszne pierożki i chrupiące placki ziemniaczane były hitem dnia.Bar oczywiście zadbał o ugaszenie naszego pragnienia.

Dzieci całe popołudnie oblegały bounce house i slide no i bawiły sie wspaniale.

Cała uroczystość zakończyła się poźnym wieczorem w rytm piosenki „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”...... bo właśnie tak pięknie i rodzinnie dziś działo się na Polance.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w dzisiejszych uroczystościach,za to ,że tak licznie przyjechaliście świętować ten wyjątkowy jubileusz Polski.Dziekujemy za Wasze wsparcie i pomoc.Dziękujemy wszystkim,którzy pracowali przy przygotowaniach uroczystości i pikniku,tym,którzy pracowali w trakcie trwania spotkania przy obsłudze oraz po zakończeniu imprezy.

Do zobaczenia na kolenych polonijnych spotkaniach....już wkrótce...

HALLOWEEN 2018

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 28, 2018 at 7:55 PM Comments comments (0)

Kolejne Halloween Party 2018 za nami...... W sobotę 10/27/2018 późnym popołudniem na wystrojoną, "halloweenową Polankę" przyjechali wyjątkowi halloweenowi goście....oczywiście we wspaniałych strojach i to nie tylko nasze piękne polonijne dzieci ale i ich super rodzice zmienili się nie do poznania.To był naprawdę świetny wieczór.Wszyscy wystrojeni ,poprzebierani.....w wyjatkowe,barwne,piękne....straszne...super stroje.Mielismy" fachowa "pomoc medyczna",militarną Rodzinkę,Kena i Barbi, Top Gun z Dama Kier,Ninja,Wampira,Wiedźmę,Gang Kowboi,Wikinga w parze z tubką Musztardy :D ,Mnich,Hipisów,pszczółki duże i małe,.... no nie sposób wymienić wszystkich ......a wlasciwie to chyba łatwiej byłoby powiedzieć,kogo tam nie było ???Super!!! Dzieci również w pięknych strojach drążyły swoje "dyniowe potworki" i dokazywaly miedzy straszydlami.W konkursie na najpiekniej wydrążoną dynię ciężko było nam wyłonić zwycięzcę, bowiem ..........wszystkie prace były piękne i wyjątkowe i dlatego wszystkie dzieci dostały w nagrodę "woreczki słodkości" i wyśmienite desery lodowe .

 

W konkursie za najwspanialszy stroj halloweenowy w kategorii "stroj dzieciecy" zdobyly......WSZYSTKIE DZIECI,wszystkie bez wyjatku byly piekne....wszystkie dzieci zostaly nagrodzone slodkimi niespodziankami .

 

Zabawa trwała dalej i nadszedł moment na konkurs na najlepszy strój wśród dorosłych....wszyscy "przebierańcy" przemaszerowali w rytm muzyki "szalonego meksykanina" czyli naszego DJ Andrzeja a pozostali goście wieczoru "oceniali" brawami i okrzykami ich stroje i oryginalność.Decyzja nie była prosta....ale główna wygrana czyli bilet wstępu na koncert Piotra Rubika powędrowała do przepieknej pary Kena i Barbi <3 czyli Lidia Lea Mahrus i Tomasz Czecholiński.....gratulujemy wygranej!!!!

 

Dziekujemy wszystkim,ktorzy przygotowali Polanke na ten wyjatkowy wieczor.Dziekujemy wszystkim ktorzy:gotowali,piekli,sprzatali,dekorowali i caly wieczor pracowali przy obsludze pikniku.

 

Dziekujemy wszystkim za udzial w pikniku i wspolna zabawe.To byl wspanialy czas w wyjatkowym towarzystwie.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach na Polance


Rss_feed