37 LAT POLONII W KORONIE

Doroczny BAL POLONIJNY z okazji 37 rocznicy powstania naszej organizacji, odbył się w sobotni wieczór 11/07/2020.

Kolejna rocznica…kolejny polonijny BAL….Odświętnie przygotowana Polanka czekała na wyjątkowych gości .Wszyscy pojawili się w pełnej gali a gośćmi honorowymi wieczoru byli członkowie naszej organizacji, dla których już po raz kolejny ,wstęp na bal rocznicowy był nieodpłatny. Pozostali goście swoją donacją wsparli działalność naszej Polonii.

Uroczystość rozpoczęliśmy w tym roku akademią z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości a przygotowaną przez uczniów POLSKIEJ SOBOTNIEJ SZKOŁY im.Marii Konopnickiej na Polance.

Recytatorzy w pięknych wierszach, słowami poetów opowiedzieli obecnym gościom o radościach nadziejach i porażkach Polski oraz o patriotyzmie i miłości do ojczyzny a wiersz “Polak mały” to była “zbiorowa” recytacja, bowiem wszyscy obecni odpowiadali chóralnie na pytania recytatorów… Kto Ty jesteś?… Polak mały…. Jaki znak Twój?… Orzeł Biały….. itd…. I tak pięknie , radośnie i wyjątkowo zabrzmiał ten wiersz….Dziękujemy.. “Rota” to pieśń ,która nigdy i nigdzie nie opuszcza nas Polaków a szczególnie tych na obczyźnie i nie mogło jej zabraknąć w programie akademii. Na zakończenie piosenka ”Niepodległość” …..oraz wielkie brawa dla występujących dzieci. Dziękujemy naszym wspaniałym dzieciom za piękną akademię, za te chwile wzruszeń i niejedną ukradkiem otartą łzę…a wszystkim rodzicom dziękujemy za pomoc i przygotowanie dzieci do występu.

Po chwili przerwy głos zabrał Prezes Marcin Waszkiewicz .Na wstępie podziękował dzieciom ,nauczycielom i rodzicom za przygotowaną akademię. Wspomniał o aktywnej działalności polskiej sobotniej szkoły im.Marii Konopnickiej. Prezes mówił również o aktywnych członkach Polonii, o ich pracy,poświęceniu i zaangażowaniu.

Przyszła również pora na wyróżnienia za szczególne zaangażowanie i wkład pracy w realizację projektów Stowarzyszenia oraz krzewienie polskości ,a każda z wyróżnionych osób została nagrodzona gromkimi brawami od uczestników balu….to w geście podziękowania za pracę dla organizacji. Świetnie, że grono tych ludzi powiększa się z roku na rok…dziękujemy. Polonijny Bal to również okazja aby oficjalnie uhonorować wieloletnich, aktywnych i zasłużonych dla organizacji członków stowarzyszenia, poprzez nadanie tytułu CZŁONKA HONOROWEGO .W tym roku Zarząd zadecydował o nadanie tego tytułu czterem osobom. Państwu Jadwidze i Ryszardowi Skladzien oraz Państwu Marii i Zbigniewowi Gbryszewskim. Dziekujemy i gratulujemy .

Nie zapomnieliśmy również o wyróżnieniu i podziękowaniu za pracę dla naszego Prezesa Marcina .

Po wyśmienitym obiedzie rozpoczęliśmy naszą zabawę a o oprawę muzyczną zadbał jak zwykle DJ Andrzej … i zabawa była pyszna …….Bufet i bar cały wieczór był”zapracowany”.Muzyka grała nam bardzo długo a wszyscy bawili sie do utraty tchu.To była naprawdę wspaniała zabawa…..zabawa polonijnej rodziny.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie imprezy ,za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania a wszystkim ,którzy byli razem z nami tego wieczoru dziękujemy za wspólną zabawę.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach.