POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

Niedziela z Pisanka 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on April 9, 2017 at 11:25 PM

Witam !!!

No to teraz jesteśmy juz gotowi na powitanie Świąt Wielkanocnych.Palmy wielkanocne poświęcone a.. nasze wspaniałe polonijne dzieci wymalowały mnóstwo przepieknych,barwnych pisanek....tak dzis odbyła się tradycyjna polonijna NIEDZIELA Z PISANKĄ,która rozpoczęła wiosenny sezon piknikowy na Polance.

Piękna ,słoneczna pogoda sprawiła,że całe rodziny przybyły na spotkanie z ZAJĄCAMI i wszyscy znależli coś wyjątkowego dla siebie .

Polonijny sklepik z pamiątkami cieszył się ogromnym powodzeniem,kuchnia serwowała pyszności z polonijnego menu.W tym roku mieliśmy również wyjatkowych "gości" :) przepiękny biały króliczek i kurka ze swoimi kurczętami...można było dotknąć i pogłaskac a ich właściciele opiwiedzieli nam jak należy opiekować się takimi zwierzątkami.Kurka zniosła nam świeżutkie jajko :) a Pani Ewa przeczytała nam swój autorski wierszyk o kurce.Dziękujemy..

W końcu pojawiły się wyczekiwane przez dzieci ZAJĄCE....radości było co nie miara ...a zajęczy kosz był pełen smakołyków i łakoci.........po gorących powitaniach dzieci pod czujną opieką zajęczych pomocnic czyli Marty ,Ewy i Bożenki rozpoczęły malowanie,zdobienie jajek.Metody różne ale królowały farby i pędzelek.Tak..dzis był czas dla dzieci....

barwne kraszanki ,pisanki,wyklejanki rodziły się w zdolnych rączkach "małych artystów". A wszystkie piękne i kolorowe....Rodzice dopingowali swoje "pociechy" w ich artystycznych poczynaniach .Zające tradycyjnie podpytywały dzieci "co to będzie"...i tak troszke psociły i przeszkadzały ale za to wynagrodziły swoje psikusy ,przekupując dzieci pysznymi łakociami......a jakie dzieła powstawały będzie można pooglądać na zdjęciach.Konkurs na najpiekniejsze pisanki po wielu debatach jurorów został rozstrzygnięty a zwycięzcy otrzymali swoje nagrody .Kolejny konkurs to szukanie jajek niespodzianek na terenie Polanki.Oczywiście psotnik zając a właściwie pomocnice zająca porozrzucały mnóstwo kolorowych jajek a zadaniem dzieci było odnalezienie jak największej ilości tych kolorowych cudów.W tym roku zwycięzca znalazł aż 52 jajka.

Zwycięzcy otrzymali swoje nagrody (maskotki,karty iTunes,słodycze) a pozostałe dzieci słodkie niespodzianki o ...nie tylko dzieci :D...Babcie,Dziadkowie,Rodzice,Ciocie,Wujkowie....wszyscy dostali cos słodkiego..Śmiechu i radości było co niemiara....ale przyszedł czas pożegnania z zającami......do zobaczenia za rok......dziękujemy za wspólną zabawę...... i życzymy Wesołych Świąt

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments