POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

view:  full / summary

BAL SYLWESTROWY 2017/2018

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 2, 2018 at 8:25 PM Comments comments (2)

Nowy Rok !!! Nowy 2018 Rok !!!! kolejny rok pełen nadziei i oczekiwań.....następna otwarta nowa księga ,którą dzień po dniu będziemy wspólnie zapełniać ...oby tylko wspaniałymi i radosnymi wiadomościami.

Pierwszą z nich zapełniamy już dziś wspomnieniem wczorajszego,szalonego...sylwestrowego wieczoru .......... ale po kolei.....

Witamy w ten pierwszy noworoczny dzień i życzymy wszystkim raz jeszcze samych szczęśliwych i pomyślnych dni w Nowym Roku w zdrowiu,radości i z przyjaciółmi wokół.Byśmy wszyscy tak pięknie i w tak wyjątkowych nastrojach jak cały wczorajszy bal sylwestrowy przeszli tanecznym krokiem przez cały rok.

A bal sylwestrowy 2017/2018..... ?????

No właśnie...tegoroczny bal sylwestrowy był naprawdę wyjątkowy...takiego balu jeszcze nie było w historii naszej Polonii...będziemy dłuuugo wspominać tą szaloną,roztańczoną i rozśpiewaną sylwestrową noc.

Po raz drugi zorganizowaliśmy naszą zabawę sylwestrową na POLANCE.Nasza piknikowa "wiata" zamieniła się w cudowną i elegancką salę balową. Pięknie pokryte białymy obrusami stoły ,kolorowe serwety i przepiekne stroiki z żywych kwiatów,świetlne dekoracje całej wiaty,oraz główna sceniczna dekoracja zmieniły to miejsce nie do poznania W tym roku na naszym polonijnym balu bawiło się aż 175 wyjątkowych ,sylwestrowych gości i do tego jakch gości.....Bawiło u nas Chicago,New Jersey,Nowy York,Canada,byli i goście z Polski no i ciut bliżej...Jacksonville,Orlando i nasza lokalna Polonia.

A bawił nas wszystkich nie byle jaki gość ....prosto z Polski....z muzyką na żywo....rozśpiewany i roztańczony Marcin Siegieńczuk ,który od pierwszych chwil porwał całe sylwestrowe towarzystwo do szalonego tańca.

Tak...było gwarnie,radośnie i tanecznie.... a w przerwach po wyczerpującym tańcu....czekała na wszystkich nie lada uczta....wyśmienity obiad z deserem oraz obficie zaopatrzony bufet z zminymi przekąskami oraz wspaniałym ciastem domowych wypieków.Bar i jego super obsługa (dziekujemy Panowie  ) mieli pełne ręce pracy ...Tradycyjnie już losowaliśmy „szczęśliwy numerek” spośród sprzedanych biletów ...w tym roku losowaliśmy aż trzech szczęśliwców i tak trzecią nagrode i szampana wylosowała Marlena Lapinska ,drugą czyli szampana i słodkości :Kasia Galemba a główna nagroda :szampan i 2 bilety wstępu na Polonijny Bal Karnawałowy (01/20/2018) trafiła do Ireny i Dimy .Zwycięzcom gratulujemy szczęścia w losowaniu oraz wygranych.

Nasz główny gość wieczoru Marcin Siegieńczuk bawił nas całą noc nie dając chwili wytchnienia i w wyśmienitych nastrojach z szampanem w ręku powitaliśmy owacjami Nowy Rok 2018 ...wzajemnym życzeniom nie było końca.....a zabawa trwała....wyjątkowa noc zamieniła się w noworoczny poranek  bowiem

naszą szaloną sylwestrową zabawę zakończyliśmy....wczesnym rankiem.....

Dziekujemy wszystkim,którzy pracowali przy organizacji balu ....przez kilka dni przygotowując piękne dekoracje i wystrój sali, dziękujemy wszystkim za przygotowanie wspaniałego,wyśmienitego obiadu i suto zastawionego bufetu ,za te aromatyczne domowe wypieki....za waszą pracę i poświęcony czas ....za to ,że wszystko dopięte było na przsłowiowy „ostatni guzik” .Dziękujemy wszystkim za pracę przy obsłudze balu oraz sprzątanie po zakończeniu balu......

Dziękujemy również naszemu „wodzirejowi” Marcin Siegieńczuk za wspaniałą oprawę muzyczną,za szalony taniec......i bolące dziś nogi�� długo będziemy pamiętać ten wyjatkowy bal

Dziękujemy wszystkim,którzy byli z nami w tą niepowtarzalną noc.....

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach ...juz wkrótce.... bal karnawałowy na który juz dziś serdecznie zapraszamy....

 

WIGILIA 2017 na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 2, 2018 at 8:25 PM Comments comments (0)

Kolejna polonijna wigilia...polonijne świateczne kolędowanie....to najpiekniejszy czas w roku...pełen miłości,radości,oczekiwania....Święta Bożego Narodzenia za tydzień ale na naszej Polance już dziś 12/17/2017 rozbrzmiewały dźwięki kolęd oraz dzwoneczki Mikołajowych "zaprzegów".W gronie naszej polonijnej Rodziny spędziliśmy to niedzielne świąteczne popołudnie.Wspaniałe wigilijne potrawy przyniesione przez wszystkich tego dnia sprawiły ,że nasz świąteczny ,polonijny stół był bardzo bogato i suto zastawiony.W pięknej scenerii i wyjątkowej światecznej atmosferze dzieliliśmy się opłatkiem,życząc sobie wzajemnie spokoju,zdrowia , radości ..... i samych serdeczności.

Nasz "polonijno-świąteczny" chór wprowadził nas wszystkich w magiczną ,świąteczną atmosferę ,śpiewając przepiekne polskie kolędy. Wspólne kolędowanie to już tradycja na naszych polonijnych,wigilijnych spotkaniach.

Przyszedł i czas na spotkanie z Mikołajem....dzieci z niecierpliwością oczekiwały na tą wizytę ......Mikołajów było dwóch......jeden prosto z Laponii a drugi Święty Mikołaj" prosto z nieba" jak sam powiedział. Radości i śmiechu było co niemiara ,każde dziecko dostało od Mikołajów paczkę świąteczną .Kilka wspólnych zdjęć z Mikołajami i obietnica spotkania za rok.......tak to było piękne niedzielne,świąteczne popołudnie.....pełne spokoju ,serdecznej rodzinnej atmosfery w gronie polonijnych przyjaciół

 

Dziękujemy za ten piękny czas.........a tym wszystkim,którzy nie mogli być dziś z nami na Polance życzymy Wesołych Świąt !!!!

ANDRZEJKI 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 28, 2017 at 4:55 PM Comments comments (0)

W minioną sobotę 11/25/2016 na Polance bawiliśmy się andrzejokwo.....

DISCO i OGNISKO "DLA ANDRZEJA" to "andrzejkowa" dyskoteka a zarazem wieczór wróżb.

Właśnie...wieczór wróżb...Jak co roku zadbaliśmy o "duchową" strawę dla spragnionych dobrych przepowiedni... wróżki pracowały w pocie czoła .Było dużo zabawy i śmiechu przy laniu wosku i odczytywaniu przeznaczenia.Nie zabrakło również zabaw andrzejkowych takich jak choćby wyścigu bucików,rzutu monetą do wiadra z wodą czy "obgryzanie" jabłek zawieszonych na sznurkach :) bez pomocy rąk oczywiście.To wszystko zabawy na "spełnianie marzeń" a czegóż nie robi się aby marzenia się spełniły???Bawili się więc wszyscy.....młodsi i starsi...stali bywalcy Polanki i nowi goście .Wielu z nich zawitało do nas po raz pierwszy ale jak sami zapewniali.....nie ostatni

Andrzejkowe ognisko przyciągnęło do siebie żarem pięknego płomienia swych miłośników oraz zgromadziło wokół siebie wielbicieli kiełbaski "z patyka"

Kuchnia zadbała jak zwykle o nasze podniebienia ,bar pokrzepił a nasi DJ "dwa" czyli Marcin i Andrzej grali...i grali...do szalonego tańca.

100 lat zaśpiewaliśmy naszym wspaniałym solenizantom Andrzejom!!!

Zabawa była naprawdę pyszna i trwała jeszcze długo po półncy...kto był...wie...a wszystkich zapraszamy do galerii zdjęć.

Dziękujemy wszystkim za wspaniały wieczór i wspólną zabawę.Dziękujemy wszystkim organizatorom i obsłudze andrzejkowego spotkania.

Wszystkim Panom ANDRZEJOM jeszcze raz serdeczne życzenia

100 lat !!!! i samych pomyślności.

34 polonijny bal rocznicowy

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 28, 2017 at 4:55 PM Comments comments (0)

Kolejna rocznica...kolejny polonijny BAL....

W minioną sobotę 11/18/2017 uroczystym balem polonijnym uczcilismy 34 rocznicę założenia naszego Sowarzyszenia Polonii w Koronie !!!!

Odświętnie przygotowana sala parafialna przy polskim Kościele St.Mary`s w Koronie czekała na wyjątkowych gości .Wszyscy pojawili się punktualnie w pełnej gali a gośćmi honorowymi wieczoru byli członkowie naszej organizacji, dla których już po raz kolejny ,wstęp na bal rocznicowy był nieodpłatny.Pozostali goście swoją donacją wsparli działalność naszej Polonii.

Tym razem spotkanie rozpoczęliśmy od zaproszenia wszystkich do bufetu na pyszny obiad z przystawkami i deserem po czym rozpoczęliśmy część oficjalną naszej wyjątkowej uroczystości.

Głos zabrał Prezes Marcin Waszkiewicz .W wyjątkowym wystapieniu nie zabrakło elementu patriotyzmu i polskości,wartości nie zatracenia polskiej mowy i polskich tradycji ,właśnie tu na emigracji.Słowa te skierowane głównie do rodziców i dziadków z prośbą o zaangażowanie się w rozpowszechnianie polskości w swoich domach, rodzinach i wśród przyjaciół. Prezes mówił również o aktywnych członkach Polonii,o ich pracy,poświęceniu i zaangażowaniu.

Przyszła również pora na wyróżnienia za pełną pasji i aktywną pracę społeczną na rzecz Polonii.Wszyscy wyróżnieni otrzymali od Prezesa pamiątkowe dyplomy uznania oraz znaczki flagi polska-amerykańska.

Nie zapomnieliśmy również o wyróżnieniu i podziękowaniu za pracę dla naszego Prezesa Marcina .

Kolejnym punktem części oficjalnej było uhonorowanie za wieloletnią ,oddaną pracę na rzecz Organizacji .Dyplomy i tytuł CZŁONKA HONOROWEGO otrzymali:

Wlodzimierz Irena Krupinski,Janina Gomolka, Walter i Jane Ozierski,Anna Gackowski i pośmiertnie Roman Gackowski.Dziękujemy za Wasz trud i zaangażowanie w życie Polonia Society of Korona .

Niestety ,nie wszyscy mogli uczestniczyć w spotkaniu z różnych przyczyn.Zabrakło również naszego V-ce Prezesa Jerry Dubik a zarazem naszego DJ DU,który ze względów zdrowotnych nie dotarł na bal.

Przyszedł i czas na zabawę.W zastępstwie za DJ DU zagrali w "duecie" Marcin Waszkiewicz i Andrew Skalowski.Ciężko było im sprostać zadaniu DJ ale spisali się na medal i zabawa była pyszna .......Bufet i bar cały wieczór był"zapracowany".Muzyka grała nam prawie do pólnocy a wszyscy bawili sie do utraty tchu.To była naprawdę wspaniała zabawa.....zabawa polonijnej rodziny.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie imprezy,za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania a wszystkim ,którzy byli razem z nami tego wieczoru dziękujemy za wspólną zabawę.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach.

Halloween 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 29, 2017 at 5:55 PM Comments comments (0)

 

Kolejne,szalone Halloween Party 2017 za nami...... W sobotę 10/28/2017 późnym popołudniem na wystrojoną, "halloweenową Polankę" przyjechali wyjątkowi halloweenowi goście....oczywiście we wspaniałych strojach. Nasze piękne polonijne dzieci i ich super rodzice zmienili się nie do poznania.To był naprawdę świetny wieczór.Wszyscy wystrojeni ,poprzebierani.....w barwne,piekne....straszne...super stroje.Mielismy" fachowa "pomoc medyczna,piratow,szkotów,policjantów sędziego piłkarskiego z szalonym gwizdkiem i piłkarza do pary :),GANG rodzinny,pingwina,biedronki,pszczółki duże i małe :D i parę całkiem wyrośniętych bobasów w pampersach :D i ......no właśnie ...a wlasciwie to ...kogo tam nie bylo????

W stylu lat 20-tych zaprezentowała nam się K-Family Music czyli nasza polonijna śpiewająca rodzina Kaminskich,która zadabała o oprawę muzyczną tego wyjątkowego wieczoru. Super!!! Muzyka grała...dzieci rowniez w pieknych strojach drążyły swoje "dyniowe potworki" i dokazywaly miedzy straszydlami.W konkursie na najpiekniej wydrążoną dynię jury w skladzie:Beata,Marzena i Jadwiga nie miało najłatwiejszego zadania....hmmmm......wszystkie dynie były piękne i wyjątkowe ale.... jury wyłoniło zwycięzcę , a właściwie to dwie zwyciężczynie które samodzielnie...bez pomocy dorosłych wydrążyły super dyniowego potworka i w tym roku konkurs wygrały dwie siostry Amelia i Maya które to właśnie wygrały caly "dyniowy konkurs" i główną nagrodę .Pozostałe dzieci otrzymały nagrody pocieszenią -słodycze i lody.

W konkursie za najwspanialszy stroj halloweenowy w kategorii "stroj dzieciecy" zdobyly......WSZYSTKIE DZIECI,wszystkie bez wyjatku byly piekne....wszystkie dzieci zostaly nagrodzone slodkimi niespodziankami

Zabawa trwała dalej i nadszedł moment na konkurs na najlepszy strój wśród dorosłych....wszyscy "przebierańcy" przemaszerowali w rytm muzyki "szalonego szeryfa" czyli naszego DJDU a pozostali goście wieczoru "oceniali" brawami i okrzykami ich stroje i oryginalność.Decyzja nie była prosta....ale główna wygrana czyli czek na $50 powędrowała do przezabawnej pary wyrośniętych babasów w pampersach czyli Ania i Zbyszek z Orange Park ....gratulujemy pomysłu i wygranej!!!!

To była "pyszna" zabawa...wspaniała muzyka w wykonaniu K-Family Music i oczywiście naszego niezawodnego DJDU i

Wy wszyscy czyli wspaniali halloweenowi goście ,którzy tworzycie tą niesamowita ,cudną atmosferę.

Całości dopełnił bufet pełen obfitości,świeżutkich i pachnących kiełbasek,placków ziemniaczanych,pysznych ciast ..oraz wielu innych smakołyków.Bar też zadbał o spragnionych gości.

Dziekujemy wszystkim,ktorzy przygotowali Polanke na ten wyjatkowy wieczor.Dziekujemy wszystkim ktorzy:gotowali,piekli,sprzatali,dekorowali i caly wieczor pracowali przy obsludze pikniku.

Dziekujemy wszystkim za udzial w pikniku i wspolna zabawe.To byl wspanialy czas w wyjatkowym towarzystwie

Bike Octoberfest Korona White Eagle 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 22, 2017 at 8:45 PM Comments comments (0)

10/22/2017 Niedziela .....Dziś późnym popołudniem zakończyliśmy nową polonijną "przygodę" :) Tym razem był to czterodniowy wyjazd z polonijną kuchnią na Bike Octoberfest w Koronie przy Bike Bar White Eagle.Mimo ,że nasza Polonia już nie raz brała udział w imprezach wyjazdowych to tym razem było to dla nas całkiem nowe doświadczenie .Zupełnie inna klientela ale polskie jedzenie niezmiennie to samo,świeżutkie,domowej produkcji ,pachnące i roznoszące wspaniałe aromaty wokół.Chętnych na polskie smakołyki nie brakowało a nasza polska kiełbasa,pierogi i placki ziemnaczane szybko zdobyły serca przyjezdnych motocyklistów.Kapryśna ,deszczowa pogoda sprawiła psikusa nie tylko nam sprzedającym ale również pokrzyżowała wiele planów miłośnikom motocykli.Niemniej wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie a te cztery pracowite dni minęły nam we wspaniałej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach tej wyjazdowej imprezy,za codzienne dyżurowanie na stanowisku oraz wszystkim,którzy nas wspierali przez te wszystkie dni.Dziekujemy również za ogromną pomoc przy składaniu polonijnego stoiska i transport sprzętu na Polankę.Jesteście wspaniali.Dziękujemy.

HELIOSIS

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 22, 2017 at 7:45 PM Comments comments (0)

Zapowiadaliśmy na dzisiejsze niedzielne popołudnie nie lada gratkę dla koneserów pięknej muzyki i zapraszaliśmy na jedyny i wyjątkowy koncert młodzieżowej orkiestry z Krasnojarska z Syberii.

Dziś 10/15/2017 o godz 2:30 mieliśmy okazję uczestniczyć w niebywałym wydarzeniu muzycznym.HELIOSIS czyli młodzieżowa orkiestra z Syberii zagościła na naszej Polance.Ksiądz Tadeusz Szyjka z parafii z Krasnojarska a zarazem opiekun orkiestry ,przedstawił nam na początku w "telegraficznym" skrócie geneze założenia orkiestry oraz ich osiągnięcia i zamierzenia.Po czym na scenie pojawili się muzycy w pięknych strojach ze swoimi ukochanymi instrumentami i.....popłynęłą muzyka.....przepiękne dźwięki ...które zachwyciły wszystkich nas obecnych na Polance a przecudny śpiew solistki .. i piosenka Anny German "Tańczące Eurydyki" w jej wykonaniu wywołała wiele wspomnień i wzruszeń.

W drugiej części muzycy zaprezentowali nam kolejne, piękne rosyjskie stroje i kolejne wspaniałe znane szlagiery muzyczne w ich własnej aranżacji.Cały koncert był naprawdę jedyny i wyjątkowy.

Orkiestra przeznaczyła na fanty loteryjne swoje płyty oraz oryginalne rosyjskie lalki z fabryki lalek w Krasnojarsku.W przerwie koncertu sprzedaliśmy dla Heliosis dużo loteryjny bilecików a w losowaniu szczęście sprzyjało John Mincer,Pan Grzegorz (gość z Polski ),Bozena Rybski i Leszek Rybski , oraz Lidia Lea Mahrus ,która wygrała główną nagrode czyli lalkę i płytę.Gratulujemy .

A na zakończenie koncertu...na bis ...specjalnie dla nas ...raz jeszcze "Tańczące Eurydyki" ....przepięknie....a my w podzięce brawa i owacje "na stojąco".Dziękujemy Heliosis.

Nie byłoby tego cudownego koncertu bez.... naszej polonijnej fantastycznej widowni.Dziękujemy Wam w imieniu Heliosis i Polonii.Dziękujemy,że jesteście,że tworzycie tak nieprawdopodobnie przyjazną i rodzinna atmosferę.To już kolejni nasi goście ,którzy są tak zauroczeni naszym pięknym miejscem i widownią czyli po prostu Wami wszystkimi.

Dziękujemy również wszystkim,którzy pracowali przy przygotowaniach przed imprezą oraz obsłudze (kuchnia,bufet,bar oraz obsługa techniczna) w trakcie spotkania jak i po zakończeniu.

Mecz...pierogi i piwo 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 9, 2017 at 4:35 PM Comments comments (0)

Ech.....co to był za dzień....pełen wrażeń i emocji.....tyle sie dziś wydarzyło...ale po kolei....

Na dziś 10/08/2017 zaplanowaliśmy "podwójny" PIKNIK czyli odkładany dwukrotnie(ze względu na pogodę) VIII polonijny festiwal pierogów oraz VIII biesiadne spotkanie z kufelkiem czyli Octoberfest Piknik.....ale nasz polonijny dzień zaczęliśmy od wspólnego kibicowania naszej wspaniałej drużynie polskich piłkarzy .Nie obyło się bez przygód z naszym połączeniem telewizyjnym ale w czasie rozpoczęcia transmisji nasze TV z kanałem sportowym zadziałało :) Mecz był emocjonujący i chwilami zamieraliśmy ale wszystko skończyło się świetnym wynikiem i awansem naszych biało-czerwonych do Mundialu 2018 roku.Dziękujemy za piękny mecz i moc wrażeń.

Dziś na Polankę przyjechało bardzo dużo gości :) tych stałych bywalców ale i całkiem nowych zwabionych zapachami pierogów

Przyszedł czas na rozpoczęcie naszych polonijnych konkurencji..pierwsza to konkurs na najlepsze polonijne pierogi.W tym roku 9 Pań przygotowało pierogi z mięsem i każda według swojego "tajemnego" przepisu a oceniało je pięcio osobowe jury ( w tym roku same Panie :) )pod czujnym okiem przewodniczącego Tony Kurdziel.Takie sędziowanie to bardzo smaczne zajęcie ale i niebywale trudne bowiem wszystkie pierogi były przepysze o czym świadczyła dłuuuuuga kolejka do naszego polonijnego bufetu. Po podliczeniu wszystkich sędziowskich punktów przewodniczący Jury otworzył kopertę z nazwiskami uczestniczek konkursu i przypisanym każdej z nich numerom. I tak I miejsce ,$100 i tytuł Mistrza pierogów 2017 zdobyła Elżbieta Majewski,

II miejsce i $50 -Gina Cwalina i III- miejsce oraz $25 Anna Mucha.Te Panie zdobyły największą liczbę punktów ale walka była bardzo wyrównana .Wszystikm uczestnikom konkursu dziękujemy za pyszne pierożki i gratulujemy wygranych .

Kolejny punkt programu to nasze biesiadne spotkanie z kufelkiem.Jak zwykle przygotowaliśmy zabawne konkursy "piwne" .W pierwszym konkusie sześciu polonijnych piwoszy zmierzyło się z dużym kuflem piwa :) które należało wypić w jak najkrótszym czasie ale przez......bardzo pokręconą słomkę..... :) Zwyciężył Piotr Peter Piotr Rowicki W kolejnym konkursie udział wzięło pięciu "koneserów" złotego trunku. Panowie musieli odgadnąć jakie piwo wypijają w swoim kufelku :) Mistrz był tylko jeden :) i zwyciężył Krzysztof Swierczynski.

Gratulujemy wszystkim dzisiejszym zwycięzcom i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Nie zabrakło nam oczywiście czasu na szalone disco do muzyki DJ DU.Było bardzo gorąco ale wszyscy bawili się świetnie.

Dziś bardzo dużo pracy miał nasz bufet ,który przeżył prawdziwe oblężenie.....ale w kuchni nie został ani jeden pierożek...Bar również "uwijał się jak w ukropie"

Dziękujemy:

wsystkim,którzy w ten bardzo upalny i parny dzień przyjechali na Polankę i fantastycznie bawili się całe popołudnie.To dzieki Wam ta super atmosfera .

Dziękujemy wszystkim organizatorom imprezy i wszystkim ,którzy "w pocie czoła" pracowali przy przygotowaniach oraz obsłudze pikniku oraz pracach porzadkowych po zakończeniu spotkania.

BIESIADA 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 9, 2017 at 4:25 PM Comments comments (0)

09/30/2017 sobota...wieczorne deszczowe spotkanie na Polance...ale nie byle jakie spotkanie :) .

Tym razem to wspaniała BIESIADA w wykonaniu super grupy muzyków z Chicago.Agnieszka Topolska ,Tomasz Tom Ciastko  i Bart Zielinski 

Pogoda niestety nie dopisała ale najwierniejsi zwolennicy polonijnych spotkań stawili się w komplecie ....starsi i młodsi bez wyjątku.Od pierwszych chwil koncertu wytworzła się iście biesiadna atmosfera i wszyscy wspólnie śpiewaliśmy z artystami znane przeboje.Prowadząca biesiade a zarazem solistka Agnieszka Topolska rozpoczęła spotkanie starymi ,pięknymi szlagierami "Que Sera","Gdy mi Ciebie zabraknie"....czy Walcem z filmu "Noce i Dnie"...przeplatane przebojami zespołu "Skaldowie" w pięknym wykonaniu Bartka Zielinskiego .Tom Ciastko zauroczył nas wszystkich mistrzowską grą na gitarze wykonując szlagiery klasyki po własne kompozycje.Nie zabrakło również konkursów dla publiczności....trzeba było odgadnąć tytuł filmu z jakiego pochodzi utwór oraz nazwisko wykonawcy i tu mistrzyniami okazały sie Iwona Gubala i Krystyna Kristina otrzymując w nagrodę płyte Agnieszki a obie Panie oraz Alicja Pilarska wystąpiły na scenie razem z zespołem .Cóż to było za wykonanie

Zabawa trwała na całego,deszcz nieustannie padał ale...nie przeszkadzał nam w fantastycznym wieczorze.Po zakończonym koncercie otrzymaliśmy kolejną dawkę energii w postaci Disco "pod dyrekcją" super DJ Bartka Zielinskiego.To był naprawdę wyjątkowy,energetyczny wieczór.Nikomu nie spieszyło sie do domu a nasza zabawa zakończyła się dłuuuuugo po północy.

Artyści wspaniali ale tak naprawdę całą atmosferę stworzyła jak zwykle nasza polonijna publiczność.Jesteście niesamowici i tworzycie tak ciepłą rodzinna ,cudowną atmosferę ,że każda impreza jest niezapomniana a wszyscy występujący na naszej "estradzie" artyści nie chca sie z nami rozstawać i uwielbiają tu wracać.....za to bardzo Wam dziękujemy.

Podziękowania również dla wszystkich organizatorów i wszystkich tych,którzy pracowali przy przygotowaniach imprezy,jej obsłudze oraz po zakończeniu spotkania.

Polanka po Irmie

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 9, 2017 at 4:25 PM Comments comments (0)

Sobota 09/16/2017....bardzo pracowity dzień ...dzień spędzony na Polance....

Dziś robiliśmy wielkie porząki....wielkie sprzątanie po huraganie IRMA....a ta zostawiła po sobie naprawdę ogromy bałagan ...mnóstwo powalonych drzew,połamanych gałęzi ...

Zrobiliśmy dziś naprwdę baaaaardzo dużo ale to tylko dzięki temu ,że zebrała sie naprawdę fantastyczna ekipa .Wszyscy ruszyli do usuwania szkód i nikt na nikogo się nie oglądał ,każdy zakasał rękawy i do pracy.......w ruch poszły liny,piły,siekiery,grabie i oczywiście nasze ręce :)

Mike Stam od rana kosił trawę na Polance,Pawel Slusarz,Peter Piotr Rowicki,Sebastian Puchalski,Sam Przemek Lisowski,Andrew Skalowski i Edward Holik ruszyli ze swoimi piłami do cięcia powalonych konarów ,a te juz pocięte skrzętnie sprzątali Krzysztof Baj,Krzysztof Swierczynski,Tomasz Czecholiński,Andrzej Brudz,Ryszard Radwanski,Vito Proborszcz.Nie zabrakło również pań do tych lżejszych prac ale i one też zabrały się za "męską robotę " :) Lidia Lea Mahrus ze swoimi wspaniałymi synami Alanem i Natanem,Grace Brudz,Bozena Rybski,Alicja Kobylinska, Alina Radwanski .A i jeszcze ekipa "kuchenna" Wlodzimierz Irena Krupinski .

No tak i jeszcze zapomniałam o naszym Prezesie Marcinie Marcin Waszkiewicz,który nie tylko koordynował całą pracującą ekipę ale i sam w pocie czoła ciężko pracował od samego rana.

Jesteście naprawdę wspaniali i chylimy czoła w podzięce za dzisiejszy trud,pot i pracę w ten upalny dzień......fakt,że jeszcze troszkę pracy zostało ale to już jesteśmy umówieni za tydzień....


Rss_feed