POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

view:  full / summary

ANDRZEJKI 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 28, 2017 at 4:55 PM Comments comments (0)

W minioną sobotę 11/25/2016 na Polance bawiliśmy się andrzejokwo.....

DISCO i OGNISKO "DLA ANDRZEJA" to "andrzejkowa" dyskoteka a zarazem wieczór wróżb.

Właśnie...wieczór wróżb...Jak co roku zadbaliśmy o "duchową" strawę dla spragnionych dobrych przepowiedni... wróżki pracowały w pocie czoła .Było dużo zabawy i śmiechu przy laniu wosku i odczytywaniu przeznaczenia.Nie zabrakło również zabaw andrzejkowych takich jak choćby wyścigu bucików,rzutu monetą do wiadra z wodą czy "obgryzanie" jabłek zawieszonych na sznurkach :) bez pomocy rąk oczywiście.To wszystko zabawy na "spełnianie marzeń" a czegóż nie robi się aby marzenia się spełniły???Bawili się więc wszyscy.....młodsi i starsi...stali bywalcy Polanki i nowi goście .Wielu z nich zawitało do nas po raz pierwszy ale jak sami zapewniali.....nie ostatni

Andrzejkowe ognisko przyciągnęło do siebie żarem pięknego płomienia swych miłośników oraz zgromadziło wokół siebie wielbicieli kiełbaski "z patyka"

Kuchnia zadbała jak zwykle o nasze podniebienia ,bar pokrzepił a nasi DJ "dwa" czyli Marcin i Andrzej grali...i grali...do szalonego tańca.

100 lat zaśpiewaliśmy naszym wspaniałym solenizantom Andrzejom!!!

Zabawa była naprawdę pyszna i trwała jeszcze długo po półncy...kto był...wie...a wszystkich zapraszamy do galerii zdjęć.

Dziękujemy wszystkim za wspaniały wieczór i wspólną zabawę.Dziękujemy wszystkim organizatorom i obsłudze andrzejkowego spotkania.

Wszystkim Panom ANDRZEJOM jeszcze raz serdeczne życzenia

100 lat !!!! i samych pomyślności.

34 polonijny bal rocznicowy

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 28, 2017 at 4:55 PM Comments comments (0)

Kolejna rocznica...kolejny polonijny BAL....

W minioną sobotę 11/18/2017 uroczystym balem polonijnym uczcilismy 34 rocznicę założenia naszego Sowarzyszenia Polonii w Koronie !!!!

Odświętnie przygotowana sala parafialna przy polskim Kościele St.Mary`s w Koronie czekała na wyjątkowych gości .Wszyscy pojawili się punktualnie w pełnej gali a gośćmi honorowymi wieczoru byli członkowie naszej organizacji, dla których już po raz kolejny ,wstęp na bal rocznicowy był nieodpłatny.Pozostali goście swoją donacją wsparli działalność naszej Polonii.

Tym razem spotkanie rozpoczęliśmy od zaproszenia wszystkich do bufetu na pyszny obiad z przystawkami i deserem po czym rozpoczęliśmy część oficjalną naszej wyjątkowej uroczystości.

Głos zabrał Prezes Marcin Waszkiewicz .W wyjątkowym wystapieniu nie zabrakło elementu patriotyzmu i polskości,wartości nie zatracenia polskiej mowy i polskich tradycji ,właśnie tu na emigracji.Słowa te skierowane głównie do rodziców i dziadków z prośbą o zaangażowanie się w rozpowszechnianie polskości w swoich domach, rodzinach i wśród przyjaciół. Prezes mówił również o aktywnych członkach Polonii,o ich pracy,poświęceniu i zaangażowaniu.

Przyszła również pora na wyróżnienia za pełną pasji i aktywną pracę społeczną na rzecz Polonii.Wszyscy wyróżnieni otrzymali od Prezesa pamiątkowe dyplomy uznania oraz znaczki flagi polska-amerykańska.

Nie zapomnieliśmy również o wyróżnieniu i podziękowaniu za pracę dla naszego Prezesa Marcina .

Kolejnym punktem części oficjalnej było uhonorowanie za wieloletnią ,oddaną pracę na rzecz Organizacji .Dyplomy i tytuł CZŁONKA HONOROWEGO otrzymali:

Wlodzimierz Irena Krupinski,Janina Gomolka, Walter i Jane Ozierski,Anna Gackowski i pośmiertnie Roman Gackowski.Dziękujemy za Wasz trud i zaangażowanie w życie Polonia Society of Korona .

Niestety ,nie wszyscy mogli uczestniczyć w spotkaniu z różnych przyczyn.Zabrakło również naszego V-ce Prezesa Jerry Dubik a zarazem naszego DJ DU,który ze względów zdrowotnych nie dotarł na bal.

Przyszedł i czas na zabawę.W zastępstwie za DJ DU zagrali w "duecie" Marcin Waszkiewicz i Andrew Skalowski.Ciężko było im sprostać zadaniu DJ ale spisali się na medal i zabawa była pyszna .......Bufet i bar cały wieczór był"zapracowany".Muzyka grała nam prawie do pólnocy a wszyscy bawili sie do utraty tchu.To była naprawdę wspaniała zabawa.....zabawa polonijnej rodziny.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie imprezy,za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania a wszystkim ,którzy byli razem z nami tego wieczoru dziękujemy za wspólną zabawę.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach.

Halloween 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 29, 2017 at 5:55 PM Comments comments (0)

 

Kolejne,szalone Halloween Party 2017 za nami...... W sobotę 10/28/2017 późnym popołudniem na wystrojoną, "halloweenową Polankę" przyjechali wyjątkowi halloweenowi goście....oczywiście we wspaniałych strojach. Nasze piękne polonijne dzieci i ich super rodzice zmienili się nie do poznania.To był naprawdę świetny wieczór.Wszyscy wystrojeni ,poprzebierani.....w barwne,piekne....straszne...super stroje.Mielismy" fachowa "pomoc medyczna,piratow,szkotów,policjantów sędziego piłkarskiego z szalonym gwizdkiem i piłkarza do pary :),GANG rodzinny,pingwina,biedronki,pszczółki duże i małe :D i parę całkiem wyrośniętych bobasów w pampersach :D i ......no właśnie ...a wlasciwie to ...kogo tam nie bylo????

W stylu lat 20-tych zaprezentowała nam się K-Family Music czyli nasza polonijna śpiewająca rodzina Kaminskich,która zadabała o oprawę muzyczną tego wyjątkowego wieczoru. Super!!! Muzyka grała...dzieci rowniez w pieknych strojach drążyły swoje "dyniowe potworki" i dokazywaly miedzy straszydlami.W konkursie na najpiekniej wydrążoną dynię jury w skladzie:Beata,Marzena i Jadwiga nie miało najłatwiejszego zadania....hmmmm......wszystkie dynie były piękne i wyjątkowe ale.... jury wyłoniło zwycięzcę , a właściwie to dwie zwyciężczynie które samodzielnie...bez pomocy dorosłych wydrążyły super dyniowego potworka i w tym roku konkurs wygrały dwie siostry Amelia i Maya które to właśnie wygrały caly "dyniowy konkurs" i główną nagrodę .Pozostałe dzieci otrzymały nagrody pocieszenią -słodycze i lody.

W konkursie za najwspanialszy stroj halloweenowy w kategorii "stroj dzieciecy" zdobyly......WSZYSTKIE DZIECI,wszystkie bez wyjatku byly piekne....wszystkie dzieci zostaly nagrodzone slodkimi niespodziankami

Zabawa trwała dalej i nadszedł moment na konkurs na najlepszy strój wśród dorosłych....wszyscy "przebierańcy" przemaszerowali w rytm muzyki "szalonego szeryfa" czyli naszego DJDU a pozostali goście wieczoru "oceniali" brawami i okrzykami ich stroje i oryginalność.Decyzja nie była prosta....ale główna wygrana czyli czek na $50 powędrowała do przezabawnej pary wyrośniętych babasów w pampersach czyli Ania i Zbyszek z Orange Park ....gratulujemy pomysłu i wygranej!!!!

To była "pyszna" zabawa...wspaniała muzyka w wykonaniu K-Family Music i oczywiście naszego niezawodnego DJDU i

Wy wszyscy czyli wspaniali halloweenowi goście ,którzy tworzycie tą niesamowita ,cudną atmosferę.

Całości dopełnił bufet pełen obfitości,świeżutkich i pachnących kiełbasek,placków ziemniaczanych,pysznych ciast ..oraz wielu innych smakołyków.Bar też zadbał o spragnionych gości.

Dziekujemy wszystkim,ktorzy przygotowali Polanke na ten wyjatkowy wieczor.Dziekujemy wszystkim ktorzy:gotowali,piekli,sprzatali,dekorowali i caly wieczor pracowali przy obsludze pikniku.

Dziekujemy wszystkim za udzial w pikniku i wspolna zabawe.To byl wspanialy czas w wyjatkowym towarzystwie

Bike Octoberfest Korona White Eagle 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 22, 2017 at 8:45 PM Comments comments (0)

10/22/2017 Niedziela .....Dziś późnym popołudniem zakończyliśmy nową polonijną "przygodę" :) Tym razem był to czterodniowy wyjazd z polonijną kuchnią na Bike Octoberfest w Koronie przy Bike Bar White Eagle.Mimo ,że nasza Polonia już nie raz brała udział w imprezach wyjazdowych to tym razem było to dla nas całkiem nowe doświadczenie .Zupełnie inna klientela ale polskie jedzenie niezmiennie to samo,świeżutkie,domowej produkcji ,pachnące i roznoszące wspaniałe aromaty wokół.Chętnych na polskie smakołyki nie brakowało a nasza polska kiełbasa,pierogi i placki ziemnaczane szybko zdobyły serca przyjezdnych motocyklistów.Kapryśna ,deszczowa pogoda sprawiła psikusa nie tylko nam sprzedającym ale również pokrzyżowała wiele planów miłośnikom motocykli.Niemniej wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie a te cztery pracowite dni minęły nam we wspaniałej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach tej wyjazdowej imprezy,za codzienne dyżurowanie na stanowisku oraz wszystkim,którzy nas wspierali przez te wszystkie dni.Dziekujemy również za ogromną pomoc przy składaniu polonijnego stoiska i transport sprzętu na Polankę.Jesteście wspaniali.Dziękujemy.

HELIOSIS

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 22, 2017 at 7:45 PM Comments comments (0)

Zapowiadaliśmy na dzisiejsze niedzielne popołudnie nie lada gratkę dla koneserów pięknej muzyki i zapraszaliśmy na jedyny i wyjątkowy koncert młodzieżowej orkiestry z Krasnojarska z Syberii.

Dziś 10/15/2017 o godz 2:30 mieliśmy okazję uczestniczyć w niebywałym wydarzeniu muzycznym.HELIOSIS czyli młodzieżowa orkiestra z Syberii zagościła na naszej Polance.Ksiądz Tadeusz Szyjka z parafii z Krasnojarska a zarazem opiekun orkiestry ,przedstawił nam na początku w "telegraficznym" skrócie geneze założenia orkiestry oraz ich osiągnięcia i zamierzenia.Po czym na scenie pojawili się muzycy w pięknych strojach ze swoimi ukochanymi instrumentami i.....popłynęłą muzyka.....przepiękne dźwięki ...które zachwyciły wszystkich nas obecnych na Polance a przecudny śpiew solistki .. i piosenka Anny German "Tańczące Eurydyki" w jej wykonaniu wywołała wiele wspomnień i wzruszeń.

W drugiej części muzycy zaprezentowali nam kolejne, piękne rosyjskie stroje i kolejne wspaniałe znane szlagiery muzyczne w ich własnej aranżacji.Cały koncert był naprawdę jedyny i wyjątkowy.

Orkiestra przeznaczyła na fanty loteryjne swoje płyty oraz oryginalne rosyjskie lalki z fabryki lalek w Krasnojarsku.W przerwie koncertu sprzedaliśmy dla Heliosis dużo loteryjny bilecików a w losowaniu szczęście sprzyjało John Mincer,Pan Grzegorz (gość z Polski ),Bozena Rybski i Leszek Rybski , oraz Lidia Lea Mahrus ,która wygrała główną nagrode czyli lalkę i płytę.Gratulujemy .

A na zakończenie koncertu...na bis ...specjalnie dla nas ...raz jeszcze "Tańczące Eurydyki" ....przepięknie....a my w podzięce brawa i owacje "na stojąco".Dziękujemy Heliosis.

Nie byłoby tego cudownego koncertu bez.... naszej polonijnej fantastycznej widowni.Dziękujemy Wam w imieniu Heliosis i Polonii.Dziękujemy,że jesteście,że tworzycie tak nieprawdopodobnie przyjazną i rodzinna atmosferę.To już kolejni nasi goście ,którzy są tak zauroczeni naszym pięknym miejscem i widownią czyli po prostu Wami wszystkimi.

Dziękujemy również wszystkim,którzy pracowali przy przygotowaniach przed imprezą oraz obsłudze (kuchnia,bufet,bar oraz obsługa techniczna) w trakcie spotkania jak i po zakończeniu.

Mecz...pierogi i piwo 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 9, 2017 at 4:35 PM Comments comments (0)

Ech.....co to był za dzień....pełen wrażeń i emocji.....tyle sie dziś wydarzyło...ale po kolei....

Na dziś 10/08/2017 zaplanowaliśmy "podwójny" PIKNIK czyli odkładany dwukrotnie(ze względu na pogodę) VIII polonijny festiwal pierogów oraz VIII biesiadne spotkanie z kufelkiem czyli Octoberfest Piknik.....ale nasz polonijny dzień zaczęliśmy od wspólnego kibicowania naszej wspaniałej drużynie polskich piłkarzy .Nie obyło się bez przygód z naszym połączeniem telewizyjnym ale w czasie rozpoczęcia transmisji nasze TV z kanałem sportowym zadziałało :) Mecz był emocjonujący i chwilami zamieraliśmy ale wszystko skończyło się świetnym wynikiem i awansem naszych biało-czerwonych do Mundialu 2018 roku.Dziękujemy za piękny mecz i moc wrażeń.

Dziś na Polankę przyjechało bardzo dużo gości :) tych stałych bywalców ale i całkiem nowych zwabionych zapachami pierogów

Przyszedł czas na rozpoczęcie naszych polonijnych konkurencji..pierwsza to konkurs na najlepsze polonijne pierogi.W tym roku 9 Pań przygotowało pierogi z mięsem i każda według swojego "tajemnego" przepisu a oceniało je pięcio osobowe jury ( w tym roku same Panie :) )pod czujnym okiem przewodniczącego Tony Kurdziel.Takie sędziowanie to bardzo smaczne zajęcie ale i niebywale trudne bowiem wszystkie pierogi były przepysze o czym świadczyła dłuuuuuga kolejka do naszego polonijnego bufetu. Po podliczeniu wszystkich sędziowskich punktów przewodniczący Jury otworzył kopertę z nazwiskami uczestniczek konkursu i przypisanym każdej z nich numerom. I tak I miejsce ,$100 i tytuł Mistrza pierogów 2017 zdobyła Elżbieta Majewski,

II miejsce i $50 -Gina Cwalina i III- miejsce oraz $25 Anna Mucha.Te Panie zdobyły największą liczbę punktów ale walka była bardzo wyrównana .Wszystikm uczestnikom konkursu dziękujemy za pyszne pierożki i gratulujemy wygranych .

Kolejny punkt programu to nasze biesiadne spotkanie z kufelkiem.Jak zwykle przygotowaliśmy zabawne konkursy "piwne" .W pierwszym konkusie sześciu polonijnych piwoszy zmierzyło się z dużym kuflem piwa :) które należało wypić w jak najkrótszym czasie ale przez......bardzo pokręconą słomkę..... :) Zwyciężył Piotr Peter Piotr Rowicki W kolejnym konkursie udział wzięło pięciu "koneserów" złotego trunku. Panowie musieli odgadnąć jakie piwo wypijają w swoim kufelku :) Mistrz był tylko jeden :) i zwyciężył Krzysztof Swierczynski.

Gratulujemy wszystkim dzisiejszym zwycięzcom i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Nie zabrakło nam oczywiście czasu na szalone disco do muzyki DJ DU.Było bardzo gorąco ale wszyscy bawili się świetnie.

Dziś bardzo dużo pracy miał nasz bufet ,który przeżył prawdziwe oblężenie.....ale w kuchni nie został ani jeden pierożek...Bar również "uwijał się jak w ukropie"

Dziękujemy:

wsystkim,którzy w ten bardzo upalny i parny dzień przyjechali na Polankę i fantastycznie bawili się całe popołudnie.To dzieki Wam ta super atmosfera .

Dziękujemy wszystkim organizatorom imprezy i wszystkim ,którzy "w pocie czoła" pracowali przy przygotowaniach oraz obsłudze pikniku oraz pracach porzadkowych po zakończeniu spotkania.

BIESIADA 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 9, 2017 at 4:25 PM Comments comments (0)

09/30/2017 sobota...wieczorne deszczowe spotkanie na Polance...ale nie byle jakie spotkanie :) .

Tym razem to wspaniała BIESIADA w wykonaniu super grupy muzyków z Chicago.Agnieszka Topolska ,Tomasz Tom Ciastko  i Bart Zielinski 

Pogoda niestety nie dopisała ale najwierniejsi zwolennicy polonijnych spotkań stawili się w komplecie ....starsi i młodsi bez wyjątku.Od pierwszych chwil koncertu wytworzła się iście biesiadna atmosfera i wszyscy wspólnie śpiewaliśmy z artystami znane przeboje.Prowadząca biesiade a zarazem solistka Agnieszka Topolska rozpoczęła spotkanie starymi ,pięknymi szlagierami "Que Sera","Gdy mi Ciebie zabraknie"....czy Walcem z filmu "Noce i Dnie"...przeplatane przebojami zespołu "Skaldowie" w pięknym wykonaniu Bartka Zielinskiego .Tom Ciastko zauroczył nas wszystkich mistrzowską grą na gitarze wykonując szlagiery klasyki po własne kompozycje.Nie zabrakło również konkursów dla publiczności....trzeba było odgadnąć tytuł filmu z jakiego pochodzi utwór oraz nazwisko wykonawcy i tu mistrzyniami okazały sie Iwona Gubala i Krystyna Kristina otrzymując w nagrodę płyte Agnieszki a obie Panie oraz Alicja Pilarska wystąpiły na scenie razem z zespołem .Cóż to było za wykonanie

Zabawa trwała na całego,deszcz nieustannie padał ale...nie przeszkadzał nam w fantastycznym wieczorze.Po zakończonym koncercie otrzymaliśmy kolejną dawkę energii w postaci Disco "pod dyrekcją" super DJ Bartka Zielinskiego.To był naprawdę wyjątkowy,energetyczny wieczór.Nikomu nie spieszyło sie do domu a nasza zabawa zakończyła się dłuuuuugo po północy.

Artyści wspaniali ale tak naprawdę całą atmosferę stworzyła jak zwykle nasza polonijna publiczność.Jesteście niesamowici i tworzycie tak ciepłą rodzinna ,cudowną atmosferę ,że każda impreza jest niezapomniana a wszyscy występujący na naszej "estradzie" artyści nie chca sie z nami rozstawać i uwielbiają tu wracać.....za to bardzo Wam dziękujemy.

Podziękowania również dla wszystkich organizatorów i wszystkich tych,którzy pracowali przy przygotowaniach imprezy,jej obsłudze oraz po zakończeniu spotkania.

Polanka po Irmie

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 9, 2017 at 4:25 PM Comments comments (0)

Sobota 09/16/2017....bardzo pracowity dzień ...dzień spędzony na Polance....

Dziś robiliśmy wielkie porząki....wielkie sprzątanie po huraganie IRMA....a ta zostawiła po sobie naprawdę ogromy bałagan ...mnóstwo powalonych drzew,połamanych gałęzi ...

Zrobiliśmy dziś naprwdę baaaaardzo dużo ale to tylko dzięki temu ,że zebrała sie naprawdę fantastyczna ekipa .Wszyscy ruszyli do usuwania szkód i nikt na nikogo się nie oglądał ,każdy zakasał rękawy i do pracy.......w ruch poszły liny,piły,siekiery,grabie i oczywiście nasze ręce :)

Mike Stam od rana kosił trawę na Polance,Pawel Slusarz,Peter Piotr Rowicki,Sebastian Puchalski,Sam Przemek Lisowski,Andrew Skalowski i Edward Holik ruszyli ze swoimi piłami do cięcia powalonych konarów ,a te juz pocięte skrzętnie sprzątali Krzysztof Baj,Krzysztof Swierczynski,Tomasz Czecholiński,Andrzej Brudz,Ryszard Radwanski,Vito Proborszcz.Nie zabrakło również pań do tych lżejszych prac ale i one też zabrały się za "męską robotę " :) Lidia Lea Mahrus ze swoimi wspaniałymi synami Alanem i Natanem,Grace Brudz,Bozena Rybski,Alicja Kobylinska, Alina Radwanski .A i jeszcze ekipa "kuchenna" Wlodzimierz Irena Krupinski .

No tak i jeszcze zapomniałam o naszym Prezesie Marcinie Marcin Waszkiewicz,który nie tylko koordynował całą pracującą ekipę ale i sam w pocie czoła ciężko pracował od samego rana.

Jesteście naprawdę wspaniali i chylimy czoła w podzięce za dzisiejszy trud,pot i pracę w ten upalny dzień......fakt,że jeszcze troszkę pracy zostało ale to już jesteśmy umówieni za tydzień....

HAWAJE 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on July 30, 2017 at 7:45 PM Comments comments (0)

07/29/2017 godz.6:00 pm ...Upalne,sobotnie popołudnie i nasza Polanka,która tego wieczoru zamieniła się w hawajska plażę o zachodzie słońca........piękny widok...........

Tak to POLONIJNY WIECZÓR HAWAJSKI....

wszyscy goście przybyli w strojach i nastrojach hawajskich....zrelaksowani i gotowi do wysmienitej zabawy.Wesoło i gwarno jak zawsze a tego roku wyjątkowo gwarno bo ponad 200 osób przyjechało na nasz hawajski wieczór na Polance.

Muzyka DJ DU porywała do tańca.W naszym polonijnym bufecie tym razem królowały dania "po hawajsku" z dodatkiem ananasa.Nie zabrakło również tradycyjnych dań z naszego menu...oczywiście z...ananasem..... Bar serwował również egzotyczne hawajskie "napoje" .

Zabawy i konkursy...a mieliśmy ich kilka , to kolejne atrakcje wieczoru.... :D .Pierwsza konkurencja dla pięknych "hawajskich" dziewcząt to taniec„Hula” co znaczy rozpalać wewnętrzny ogień. Zmysłowe i piękne wykonanie tego tańca przez nasze tancerki zebrało grono widzów a Panowie w jury jednogłośnie wyłonili tą wyjątkową Lidia Lea Mahrus :) gratulacje .Kolejna konkurencja to hula-hop ale...wyjątkowe hula-hop ,ciężkie koło do ćwiczeń :) nasz ekspert Alina zademonstrowoła swój kunszt po czym kolejni śmiałkowie próbowali swoich sił...i tak wśród panów zwyciężył Andrzej Brudz a wśród pań bezkonkurencyjna okazała sie Jadwiga Desa .Ostanią konkurencją na którą wszyscy czekamy cały rok :D było oczywiście LIMBO dance....troszkę gimnastyki a ile śmiechu i radości.Limbo tańczyli młodzi i starsi...a i dzieci pokazały również jak pięknie potrafią się bawic.

Oj było wesoło a nasza zabawa trwała tym razem baaaardzo długo...ostatni "hawajscy" goście odjechali z Polanki o 1:00am !!!! to był wyjątkowy wieczór,roztańczony,roześmiany ze wspaniałym towarzystwem.

Dziękujemy Wam wszystkim za tą piękną hawajską noc,za wspólnie spędzony czas,za wspólną szaloną zabawę.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tego wieczoru,piekne dekoracje,pyszności w kuchni i orzeźwienie w barze i oczywiście naszemu DJ DU za super muzyke.

Teraz przerwa wakacyjna :) i kolejne spotkanie na Polance dopiero we wrześniu....na pikniku pierogowym.....

Wspaniałych wakacji życzymy wszystkim.

do zobaczenia na Polance

PIKNIK LATO Z POLONIA 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on July 3, 2017 at 2:45 PM Comments comments (0)

Kolejny piękny,słoneczny,upalny, florydzki dzień......może odrobinkę zbyt upalny acz ochłodzony lekkim ,letnim ,przelotnym deszczem...Kolejne polonijne spotkanie na Polance...tym razem PIKNIK "Lato z Polonią" .Głównym akcentem spotkania był 4th July czyli amerykańskie świeto niepodległości.Z tej tez okazji zagoscił na naszej "polankowej estradzie" lokalny zespół country The Blue Diamond Band,który świetnie bawił nas starymi i całkiem nowymi amerykańskimi szlagierami.Lary i Roxy (soliści zespołu) byli oczarowani naszą piękną Polanką, polską gościnnością i oczywiście super atmosferą.Zabawa trwała,wszyscy bawili sie wyśmienicie . Na dzieci czekał tradycyjnie juz duży wet slide na którym szleństwa nie było końca a upalny dzień kusił i dorosłych do skorzystania z chłodnej kąpieli :) Lody i kolorowe desry lodowe dla każdego dla ochłody znalazły wielu amatorów nie tylko wśród dzieci :D no i dały energię do zabawy :) A po skończonym koncercie naszych gości grał niezawodny DJ DU

Polonijny bufet i bar jak zwykle miał pełne ręce pracy

.Dziekujemy Wam wszystkim za wspólna zabawę,za wspólnie spędzone niedzielne popołudnie i....wieczór.Wszystkim,którzy przygotowali piknik i pracowali "w pocie czoła" przy jego obsłudze również gorące podziękowania

Z pewnością spotkamy się juz wkrótce na Polance...tym razem na wieczornym,sobotnim,szalonym WIECZORZE HAWAJSKIM Z POLONIĄ 07/29/2017...juz dziś zapraszamy.

Do zobaczenia


Rss_feed