POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

view:  full / summary

Mecz...pierogi i piwo 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 9, 2017 at 4:35 PM Comments comments (0)

Ech.....co to był za dzień....pełen wrażeń i emocji.....tyle sie dziś wydarzyło...ale po kolei....

Na dziś 10/08/2017 zaplanowaliśmy "podwójny" PIKNIK czyli odkładany dwukrotnie(ze względu na pogodę) VIII polonijny festiwal pierogów oraz VIII biesiadne spotkanie z kufelkiem czyli Octoberfest Piknik.....ale nasz polonijny dzień zaczęliśmy od wspólnego kibicowania naszej wspaniałej drużynie polskich piłkarzy .Nie obyło się bez przygód z naszym połączeniem telewizyjnym ale w czasie rozpoczęcia transmisji nasze TV z kanałem sportowym zadziałało :) Mecz był emocjonujący i chwilami zamieraliśmy ale wszystko skończyło się świetnym wynikiem i awansem naszych biało-czerwonych do Mundialu 2018 roku.Dziękujemy za piękny mecz i moc wrażeń.

Dziś na Polankę przyjechało bardzo dużo gości :) tych stałych bywalców ale i całkiem nowych zwabionych zapachami pierogów

Przyszedł czas na rozpoczęcie naszych polonijnych konkurencji..pierwsza to konkurs na najlepsze polonijne pierogi.W tym roku 9 Pań przygotowało pierogi z mięsem i każda według swojego "tajemnego" przepisu a oceniało je pięcio osobowe jury ( w tym roku same Panie :) )pod czujnym okiem przewodniczącego Tony Kurdziel.Takie sędziowanie to bardzo smaczne zajęcie ale i niebywale trudne bowiem wszystkie pierogi były przepysze o czym świadczyła dłuuuuuga kolejka do naszego polonijnego bufetu. Po podliczeniu wszystkich sędziowskich punktów przewodniczący Jury otworzył kopertę z nazwiskami uczestniczek konkursu i przypisanym każdej z nich numerom. I tak I miejsce ,$100 i tytuł Mistrza pierogów 2017 zdobyła Elżbieta Majewski,

II miejsce i $50 -Gina Cwalina i III- miejsce oraz $25 Anna Mucha.Te Panie zdobyły największą liczbę punktów ale walka była bardzo wyrównana .Wszystikm uczestnikom konkursu dziękujemy za pyszne pierożki i gratulujemy wygranych .

Kolejny punkt programu to nasze biesiadne spotkanie z kufelkiem.Jak zwykle przygotowaliśmy zabawne konkursy "piwne" .W pierwszym konkusie sześciu polonijnych piwoszy zmierzyło się z dużym kuflem piwa :) które należało wypić w jak najkrótszym czasie ale przez......bardzo pokręconą słomkę..... :) Zwyciężył Piotr Peter Piotr Rowicki W kolejnym konkursie udział wzięło pięciu "koneserów" złotego trunku. Panowie musieli odgadnąć jakie piwo wypijają w swoim kufelku :) Mistrz był tylko jeden :) i zwyciężył Krzysztof Swierczynski.

Gratulujemy wszystkim dzisiejszym zwycięzcom i dziękujemy za udział we wspólnej zabawie.

Nie zabrakło nam oczywiście czasu na szalone disco do muzyki DJ DU.Było bardzo gorąco ale wszyscy bawili się świetnie.

Dziś bardzo dużo pracy miał nasz bufet ,który przeżył prawdziwe oblężenie.....ale w kuchni nie został ani jeden pierożek...Bar również "uwijał się jak w ukropie"

Dziękujemy:

wsystkim,którzy w ten bardzo upalny i parny dzień przyjechali na Polankę i fantastycznie bawili się całe popołudnie.To dzieki Wam ta super atmosfera .

Dziękujemy wszystkim organizatorom imprezy i wszystkim ,którzy "w pocie czoła" pracowali przy przygotowaniach oraz obsłudze pikniku oraz pracach porzadkowych po zakończeniu spotkania.

BIESIADA 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 9, 2017 at 4:25 PM Comments comments (0)

09/30/2017 sobota...wieczorne deszczowe spotkanie na Polance...ale nie byle jakie spotkanie :) .

Tym razem to wspaniała BIESIADA w wykonaniu super grupy muzyków z Chicago.Agnieszka Topolska ,Tomasz Tom Ciastko  i Bart Zielinski 

Pogoda niestety nie dopisała ale najwierniejsi zwolennicy polonijnych spotkań stawili się w komplecie ....starsi i młodsi bez wyjątku.Od pierwszych chwil koncertu wytworzła się iście biesiadna atmosfera i wszyscy wspólnie śpiewaliśmy z artystami znane przeboje.Prowadząca biesiade a zarazem solistka Agnieszka Topolska rozpoczęła spotkanie starymi ,pięknymi szlagierami "Que Sera","Gdy mi Ciebie zabraknie"....czy Walcem z filmu "Noce i Dnie"...przeplatane przebojami zespołu "Skaldowie" w pięknym wykonaniu Bartka Zielinskiego .Tom Ciastko zauroczył nas wszystkich mistrzowską grą na gitarze wykonując szlagiery klasyki po własne kompozycje.Nie zabrakło również konkursów dla publiczności....trzeba było odgadnąć tytuł filmu z jakiego pochodzi utwór oraz nazwisko wykonawcy i tu mistrzyniami okazały sie Iwona Gubala i Krystyna Kristina otrzymując w nagrodę płyte Agnieszki a obie Panie oraz Alicja Pilarska wystąpiły na scenie razem z zespołem .Cóż to było za wykonanie

Zabawa trwała na całego,deszcz nieustannie padał ale...nie przeszkadzał nam w fantastycznym wieczorze.Po zakończonym koncercie otrzymaliśmy kolejną dawkę energii w postaci Disco "pod dyrekcją" super DJ Bartka Zielinskiego.To był naprawdę wyjątkowy,energetyczny wieczór.Nikomu nie spieszyło sie do domu a nasza zabawa zakończyła się dłuuuuugo po północy.

Artyści wspaniali ale tak naprawdę całą atmosferę stworzyła jak zwykle nasza polonijna publiczność.Jesteście niesamowici i tworzycie tak ciepłą rodzinna ,cudowną atmosferę ,że każda impreza jest niezapomniana a wszyscy występujący na naszej "estradzie" artyści nie chca sie z nami rozstawać i uwielbiają tu wracać.....za to bardzo Wam dziękujemy.

Podziękowania również dla wszystkich organizatorów i wszystkich tych,którzy pracowali przy przygotowaniach imprezy,jej obsłudze oraz po zakończeniu spotkania.

Polanka po Irmie

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 9, 2017 at 4:25 PM Comments comments (0)

Sobota 09/16/2017....bardzo pracowity dzień ...dzień spędzony na Polance....

Dziś robiliśmy wielkie porząki....wielkie sprzątanie po huraganie IRMA....a ta zostawiła po sobie naprawdę ogromy bałagan ...mnóstwo powalonych drzew,połamanych gałęzi ...

Zrobiliśmy dziś naprwdę baaaaardzo dużo ale to tylko dzięki temu ,że zebrała sie naprawdę fantastyczna ekipa .Wszyscy ruszyli do usuwania szkód i nikt na nikogo się nie oglądał ,każdy zakasał rękawy i do pracy.......w ruch poszły liny,piły,siekiery,grabie i oczywiście nasze ręce :)

Mike Stam od rana kosił trawę na Polance,Pawel Slusarz,Peter Piotr Rowicki,Sebastian Puchalski,Sam Przemek Lisowski,Andrew Skalowski i Edward Holik ruszyli ze swoimi piłami do cięcia powalonych konarów ,a te juz pocięte skrzętnie sprzątali Krzysztof Baj,Krzysztof Swierczynski,Tomasz Czecholiński,Andrzej Brudz,Ryszard Radwanski,Vito Proborszcz.Nie zabrakło również pań do tych lżejszych prac ale i one też zabrały się za "męską robotę " :) Lidia Lea Mahrus ze swoimi wspaniałymi synami Alanem i Natanem,Grace Brudz,Bozena Rybski,Alicja Kobylinska, Alina Radwanski .A i jeszcze ekipa "kuchenna" Wlodzimierz Irena Krupinski .

No tak i jeszcze zapomniałam o naszym Prezesie Marcinie Marcin Waszkiewicz,który nie tylko koordynował całą pracującą ekipę ale i sam w pocie czoła ciężko pracował od samego rana.

Jesteście naprawdę wspaniali i chylimy czoła w podzięce za dzisiejszy trud,pot i pracę w ten upalny dzień......fakt,że jeszcze troszkę pracy zostało ale to już jesteśmy umówieni za tydzień....

HAWAJE 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on July 30, 2017 at 7:45 PM Comments comments (0)

07/29/2017 godz.6:00 pm ...Upalne,sobotnie popołudnie i nasza Polanka,która tego wieczoru zamieniła się w hawajska plażę o zachodzie słońca........piękny widok...........

Tak to POLONIJNY WIECZÓR HAWAJSKI....

wszyscy goście przybyli w strojach i nastrojach hawajskich....zrelaksowani i gotowi do wysmienitej zabawy.Wesoło i gwarno jak zawsze a tego roku wyjątkowo gwarno bo ponad 200 osób przyjechało na nasz hawajski wieczór na Polance.

Muzyka DJ DU porywała do tańca.W naszym polonijnym bufecie tym razem królowały dania "po hawajsku" z dodatkiem ananasa.Nie zabrakło również tradycyjnych dań z naszego menu...oczywiście z...ananasem..... Bar serwował również egzotyczne hawajskie "napoje" .

Zabawy i konkursy...a mieliśmy ich kilka , to kolejne atrakcje wieczoru.... :D .Pierwsza konkurencja dla pięknych "hawajskich" dziewcząt to taniec„Hula” co znaczy rozpalać wewnętrzny ogień. Zmysłowe i piękne wykonanie tego tańca przez nasze tancerki zebrało grono widzów a Panowie w jury jednogłośnie wyłonili tą wyjątkową Lidia Lea Mahrus :) gratulacje .Kolejna konkurencja to hula-hop ale...wyjątkowe hula-hop ,ciężkie koło do ćwiczeń :) nasz ekspert Alina zademonstrowoła swój kunszt po czym kolejni śmiałkowie próbowali swoich sił...i tak wśród panów zwyciężył Andrzej Brudz a wśród pań bezkonkurencyjna okazała sie Jadwiga Desa .Ostanią konkurencją na którą wszyscy czekamy cały rok :D było oczywiście LIMBO dance....troszkę gimnastyki a ile śmiechu i radości.Limbo tańczyli młodzi i starsi...a i dzieci pokazały również jak pięknie potrafią się bawic.

Oj było wesoło a nasza zabawa trwała tym razem baaaardzo długo...ostatni "hawajscy" goście odjechali z Polanki o 1:00am !!!! to był wyjątkowy wieczór,roztańczony,roześmiany ze wspaniałym towarzystwem.

Dziękujemy Wam wszystkim za tą piękną hawajską noc,za wspólnie spędzony czas,za wspólną szaloną zabawę.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tego wieczoru,piekne dekoracje,pyszności w kuchni i orzeźwienie w barze i oczywiście naszemu DJ DU za super muzyke.

Teraz przerwa wakacyjna :) i kolejne spotkanie na Polance dopiero we wrześniu....na pikniku pierogowym.....

Wspaniałych wakacji życzymy wszystkim.

do zobaczenia na Polance

PIKNIK LATO Z POLONIA 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on July 3, 2017 at 2:45 PM Comments comments (0)

Kolejny piękny,słoneczny,upalny, florydzki dzień......może odrobinkę zbyt upalny acz ochłodzony lekkim ,letnim ,przelotnym deszczem...Kolejne polonijne spotkanie na Polance...tym razem PIKNIK "Lato z Polonią" .Głównym akcentem spotkania był 4th July czyli amerykańskie świeto niepodległości.Z tej tez okazji zagoscił na naszej "polankowej estradzie" lokalny zespół country The Blue Diamond Band,który świetnie bawił nas starymi i całkiem nowymi amerykańskimi szlagierami.Lary i Roxy (soliści zespołu) byli oczarowani naszą piękną Polanką, polską gościnnością i oczywiście super atmosferą.Zabawa trwała,wszyscy bawili sie wyśmienicie . Na dzieci czekał tradycyjnie juz duży wet slide na którym szleństwa nie było końca a upalny dzień kusił i dorosłych do skorzystania z chłodnej kąpieli :) Lody i kolorowe desry lodowe dla każdego dla ochłody znalazły wielu amatorów nie tylko wśród dzieci :D no i dały energię do zabawy :) A po skończonym koncercie naszych gości grał niezawodny DJ DU

Polonijny bufet i bar jak zwykle miał pełne ręce pracy

.Dziekujemy Wam wszystkim za wspólna zabawę,za wspólnie spędzone niedzielne popołudnie i....wieczór.Wszystkim,którzy przygotowali piknik i pracowali "w pocie czoła" przy jego obsłudze również gorące podziękowania

Z pewnością spotkamy się juz wkrótce na Polance...tym razem na wieczornym,sobotnim,szalonym WIECZORZE HAWAJSKIM Z POLONIĄ 07/29/2017...juz dziś zapraszamy.

Do zobaczenia

PIKNIK RODZINNY 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on June 9, 2017 at 9:40 PM Comments comments (0)

PIKNIK RODZINNY już na stałe wpisał się w nasze polonijne kalendarium.Tym razem spotkaliśmy się na Polance w upalne,niedzielne popołudnie 06/04/2017 i świętowaliśmy "potrójnie".... :) miniony polski Dzień Matki (26 maj),oraz nadchodzący Dzień Ojca.

Życzenia składaliśmy również wszystkim DZIECIOM...tym małym i tym całkiem dużym z okazji minionego kilka dni temu Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Rodzinne świętowanie to wspaniała zabawa,której i u nas nie zabrakło.Dzieci miały ogroną frajdę na gigantycznych rozmiarów wodnej zjeżdżalni ....a że pogoda dopisała i "żar lał się z nieba" to i dorośli zebrali się wokół by choć odrobinkę poczuć krople orzeźwiającej wodnej mgiełki.��

Kolejna atrakcja to konkurs.... wspaniały widok dzieci karmiących swoich rodziców �� ale nie tak całkiem zwyczajnie...bowiem...zarówno dzieci jak i rodzice mieli zasłonięte oczy�� śmiechu było przy tym co niemiara .Niekwestionowanymi zwycięzcami konkursu została Maja z Tatusiem Krzysztof Swierczynski,którzy nie dość,że "zgubili" najmniej galaretki to ukończyli konkurencje jako pierwsi i w nagrode otrzymali polskie koszuli.Gratulujemy zwycięstwa.

Nie zabrakło lodowych atrakcji :D nasze wspaniałe Panie serwowały super lody i desery lodowe....kolorowe,słodkie i bajeczne....a kolejka ustawiała się bez końca.....

Całe popołudnie pracowała również smaczna i aromatyczna polonijna kuchnia oraz bar z orzeźwiającymi napojami ��O oprawę muzyczną zadbał nasz DJDU.

Jednak to Wy wszyscy...którzy tego dnia byliście na Polance i bawiliście się pięknie...to właśnie Wy dajecie życie naszej Polonii.Wspólna zabawa ,gwar,śmiech dzieci i te rodzinne spotkania to powód do kolenych polonijnych zabaw i pikników.Za te super atmosferę i wspólną zabawę pięknie dziekujemy.

Dziękujemy również wszystkim tym, którzy pracowali przy przygotowaniach , obsłudze w trakcie imprezy i porzadkowaniu Polanki po spotkaniu.

Zapraszamy na kolejne polonijne spotkania na Polance ....a tych z pewnościa nie zabraknie...juz wkrótce.....

 

Piknik 3-cio majowy

Posted by Malgorzata Swierczynska on June 9, 2017 at 9:40 PM Comments comments (0)

W minioną niedzielę 05/07/2017 r na Polance odbył się Piknik 3-cio Majowy.Piękna pogoda zachęciła do spędzenia tego popołudnia w gronie polonijnych przyjaciół i na pierwszy w tym roku piknik przyjechało liczne grono Polaków....i nie tylko.

Zaczęliśmy jednak bardziej oficjalnie....

Tradycyjnie już uczciliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstutucji 3-go Maja.Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandarów oraz odegrania hymnów USA oraz Polski po czym w rytm dźwięków "Mazurka 3-ciego Maja" na naszą polankową scenę weszli uczestnicy uroczystej akademii.Fragment wstepu do Konstytucji rozpoczął historyczny rys narratora po czym recytatorzy w pięknych wierszach,słowami poetów opowiedzieli obecnym na Polance gościom o radościach,nadziejach i porażkach Polski z tego okresu oraz o patriotyźmie do ukochanej ojczyzny.Na zakończenie "Rota" zaśpiewana przez wszystkich zebranych tego dnia na Polance .....brawa dla wystepujących i podziękowania za ta krótką lekcję historii......

Po części oficjalnej rozpoczął się "regularny" piknik.DJ DU oczywiście spisał się na medal i grał ,że "nogi same tańczyły",bufet jak zwykle z pełnym piknikowym menu wabił aromatem grilowych potraw orach świeżutkich pierogów z kapustą i grzybami.Bar przeżywał oblężenie ,każdy chciał "coś dla ochłody" :)....a dzieci...jak zwykle radośnie i beztrosko biegały i korzystały z "wet slide".

Wspaniałe ,niedzielne popołudnie.......sezon piknikowy rozpoczęty....już dzis zapraszamy na kolejne pikniki tematyczne ale...wcześniej bo 05/20/2017 zapraszamy na Polankę na DISCO i Majówkę przy ognisku :)

 

Niedziela z Pisanka 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on April 9, 2017 at 11:25 PM Comments comments (0)

Witam !!!

No to teraz jesteśmy juz gotowi na powitanie Świąt Wielkanocnych.Palmy wielkanocne poświęcone a.. nasze wspaniałe polonijne dzieci wymalowały mnóstwo przepieknych,barwnych pisanek....tak dzis odbyła się tradycyjna polonijna NIEDZIELA Z PISANKĄ,która rozpoczęła wiosenny sezon piknikowy na Polance.

Piękna ,słoneczna pogoda sprawiła,że całe rodziny przybyły na spotkanie z ZAJĄCAMI i wszyscy znależli coś wyjątkowego dla siebie .

Polonijny sklepik z pamiątkami cieszył się ogromnym powodzeniem,kuchnia serwowała pyszności z polonijnego menu.W tym roku mieliśmy również wyjatkowych "gości" :) przepiękny biały króliczek i kurka ze swoimi kurczętami...można było dotknąć i pogłaskac a ich właściciele opiwiedzieli nam jak należy opiekować się takimi zwierzątkami.Kurka zniosła nam świeżutkie jajko :) a Pani Ewa przeczytała nam swój autorski wierszyk o kurce.Dziękujemy..

W końcu pojawiły się wyczekiwane przez dzieci ZAJĄCE....radości było co nie miara ...a zajęczy kosz był pełen smakołyków i łakoci.........po gorących powitaniach dzieci pod czujną opieką zajęczych pomocnic czyli Marty ,Ewy i Bożenki rozpoczęły malowanie,zdobienie jajek.Metody różne ale królowały farby i pędzelek.Tak..dzis był czas dla dzieci....

barwne kraszanki ,pisanki,wyklejanki rodziły się w zdolnych rączkach "małych artystów". A wszystkie piękne i kolorowe....Rodzice dopingowali swoje "pociechy" w ich artystycznych poczynaniach .Zające tradycyjnie podpytywały dzieci "co to będzie"...i tak troszke psociły i przeszkadzały ale za to wynagrodziły swoje psikusy ,przekupując dzieci pysznymi łakociami......a jakie dzieła powstawały będzie można pooglądać na zdjęciach.Konkurs na najpiekniejsze pisanki po wielu debatach jurorów został rozstrzygnięty a zwycięzcy otrzymali swoje nagrody .Kolejny konkurs to szukanie jajek niespodzianek na terenie Polanki.Oczywiście psotnik zając a właściwie pomocnice zająca porozrzucały mnóstwo kolorowych jajek a zadaniem dzieci było odnalezienie jak największej ilości tych kolorowych cudów.W tym roku zwycięzca znalazł aż 52 jajka.

Zwycięzcy otrzymali swoje nagrody (maskotki,karty iTunes,słodycze) a pozostałe dzieci słodkie niespodzianki o ...nie tylko dzieci :D...Babcie,Dziadkowie,Rodzice,Ciocie,Wujkowie....wszyscy dostali cos słodkiego..Śmiechu i radości było co niemiara....ale przyszedł czas pożegnania z zającami......do zobaczenia za rok......dziękujemy za wspólną zabawę...... i życzymy Wesołych Świąt

Ach Panie,Panowe.....czyli Stanislaw Gorka na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on March 29, 2017 at 4:50 PM Comments comments (0)

W minioną niedzielę 03/26/2017odbyło się na Polance wyjątkowe spotkanie......bowiem gościliśmy na naszej polonijnej ,polankowej scenie niezwykłą postać, człowieka wielu talentów, aktora, muzyka i profesora – Stanisław Górka, niezapomnianego Zbyszka z „Plebanii”.

....ale zanim umieścimy realcję z wydarzenia ”o strawie dla duszy” opowiemy o „strawie dla ciała” ....a jest o czym pisać.

Tej niedzieli na Polance królowały wspaniałe ,świeżutkie i pachnące ...pyzy z mięsem...mniammmm...oczywiście pyzy Irenki Worneckiej.Nie zabrakło również innych dań obiadowych.Do wyboru wszyscy mieliśmy gołąbki,kurczaki,wołowinkę i wiele innych przysmaków oraz wyśmienite ciasto domowych wypieków.Za te wszystkie pyszności dziękujemy naszym sponsorom Irenie Woronieckiej oraz Państwu Irenie i Wlodzimierz Krupinski.DZIĘKUJEMY.

Posileni takimi smakołykami mogliśmy rozpocząc kolejny punkt dnia czyli „strawę dla duszy”i wyjątkowe spotkanie....

Z Panem Stanisław Górka spotkaliśmy się już po raz drugi ..... dwa lata minęły od naszego pierwszego spotkania .... Ale ...ale....tak naprawdę to wszystko zaczęło sie „od Górki”....bowiem właśnie dwa lata temu to Pan Stanisław Górka był naszym pierwszym gościem z polskiego świata artystycznego....a później to już było tylko „z górki” :) i przez ten okres odwiedziło nas na Polance wielu znakomitych artystów i piosenkarzy....i znowu czas zatoczył koło i....wróciliśmy „do Górki” :).To było piękne powitanie ...jak „starzy znajomi” i Pan Stanisław czuł się jak w domu..... Tym razem przyjechał do nas ze spektaklem„Ach Panie,Panowie....” a w swym recitalu połączył słowa i muzykę. Opowieść o życiu przeplatała się z piosenkami.W lirycznym recitalu wykonał utwory z kilku swoich spektakli, inspirowanych takimi mistrzami jak Maran Hemar, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Bułat Okudżawa. Spektakl rozpoczęła piosenka, motyw przewodni serialu „Plebania” – „Pośrodku świata” a już dalej płynęły opowieści o dzieciństwie i młodości o tym dlaczego został aktorem ,opowiadał o swoim dziadku, życiu na wsi, inspiracjach i ludziach, którzy pojawili się w jego życiu i oczywiście to wszystko przeplatane dźwiękiem gitary i pięknymi piosenkami. 1,5 godzinny spektakl minął jak chwila i oczywiście nie obyło się bez wspólnego śpiewania i wielokrotnych bisów.Po zakończeniu spektaklu nasz gość otrzymał od naszej Polonii pamiątkową płytę „Polonijną Kronikę Wydarzeń” z nagraniem fragmentów spektaklu z poprzedniego pobytu w 2015 roku ,koszulkę z logo Palm Coast oraz specjalnie grawerowany na tę okazję wazon-puchar z logiem naszej organizacji.Później już tylko płyty,autografy,wspólne zdjęcia i zapewnienia o ponownym spotkaniu już wkrótce...za rok

Panie Profesorze Górka!!!! Panie Stanisławie!!! Dziękujemy za ten piękny ,niedzielny czas,za ten balsam dla duszy....za piękne opowieści i pieśni...za ten zastrzyk polskiej kultury i patriotyzmu.Do zobaczenia......na kolejnym spotkaniu....

Wszystkim ,którzy pracowali przy przygotowaniach i obsłudze spotkania bardzo dziękujemy za pracę

5K -2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on March 29, 2017 at 4:50 PM Comments comments (0)

Pracowita sobota za nami :) Piękny ,słoneczny poranek...

Tym razem reprezentacja naszej Polonii od wczesnego ranka" zameldowała się" na Flagler B......na FPC 1 st Annual Band on the RUN 5K .....tym razem byliśmy jednym ze sponsorów ....ale nie tylko.

Kilkoro z nas wzięło udział w biegu/marszu na 5 km ....i wcale nie poszło nam najgorzej :)

Pozostała ekipa zajęła się naszym poloijnym stoiskiem z polskimi pamiątkami a i kupujących też nie brakowało....

Miły poranek i aktywnie rozpoczęty weekend dodał nam energii do dalszej pracy....a tego weekendu mieliśmy jej troszke...ale ...to juz w kolejnej relacji.....

za chwilę krótka fotorelacja


Rss_feed