POLONIA SOCIETY OF KORONA

Subtitle

News

view:  full / summary

Czerwone Gitary na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on April 25, 2018 at 9:45 PM Comments comments (0)

Tak...koncert CZERWONYCH GITAR za nami..... tak relacja na gorąco....jeszcze w uszach brzmią tony wspaniałej muzyki w wykonaniu tych wyjatkowych myzyków....Na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach dzisiejszy koncert na Polance.Sami artyści oczarowani naszym "leśnym amfiteatrem":) ,wspaniałą atmosferą i nietuzinkową publicznością.....ale..... po kolei...

22 kwietnia 2018 na naszej Polance odbył się długo wyczekiwany koncert zespołu CZERWONE GITARY.Z niecierpliwością oczekiwaliśmy wizyty tak wyjątkowych artystów .....wszystkie przygotowania dopięte na przysłowiowy "ostatni guzik" i....dojechali....z ogromem sprzętu muzycznego,dobrymi humorami i usmiechem.

Powoli zaczęli dojeżdżać "koncertowi" goście....a na rozpoczęcie koncertu czyli 4:00 pm zrobiło się całkiem tłoczno.... bo odliczyło nam się ponad 170 osób a dojechali goście z Jacksonville,Orlando,Melbourne,Mount Dora,St.Augustine,Daytona i oczywiście Palm Coast.

CZERWONE GITARY powitaliśmy gromkimi brawami i....rozpoczął się koncert..... i to jaki koncert....wspaniałe znane wszystkim przeboje porwały nas wszystkich w świat wspomnień i lat młodości..... wiele znanych przebojów śpiewanych wspólnie z zespołem słychać było tego wieczoru na Polance.W przerwie koncertu nasi wspaniali goście złożyli autografy na polonijnej gitarze ...co prawda nie „czerwonej” ale pamiatka wyjatkowa.Druga część koncertu to same „stare” szlagiery tej legendarnej grupy a polonijna publicznośc „wspomagała” swoimi głosami tych wspaniałych wykonawców.CZERWONE GITARY koncertowo roztańczyli wszystkich i polankowy parkiet zapełnił się i kołysał w rytm płynącej muzyki.

Na zakończenie koncertu tradycyjnie obdarowaliśmy naszych gości drobnymi upominkami w postaci pamiątkowych koszulek z logo naszego miasta Palm Coast.Jednak to jeszcze nie był koniec kocertu...wielokrotnie publiczność ,ogromnym aplauzem "wyklaskiwała" piosenki na BIS.Ten ponad 2 godzinny koncert minął jak chwila...wszyscy bawili sie wspaniale ,później....sesja zdjęć z CZERWONYMI GITARAMI oraz możliwość zakupenia płyt z autografami artystów.Nie puściliśmy naszych gości tak szybko.....ugościliśmy ich specjałami naszej polonijnej kuchni a pożegnaliśmy się późnym wieczorem .

CZERWONE GITARY !!!! Dziękujemy za wspaniały koncert.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w tym spotkaniu,byliście wspaniali ...jak zawsze..

Dziękujemy wszystkim,którzy pracowali przy przygotowaniach oraz obsłudze spotkania,tym co gotowali,serwowali,sprzątali.Tak to cały "sztab" ludzi,którzy organizacyjnie czuwają aby takie imprezy na długo zostały w Waszej pamięci.

 

 

Niedziela z pisanka 2018

Posted by Malgorzata Swierczynska on March 25, 2018 at 8:25 PM Comments comments (0)

I jesteśmy już gotowi na powitanie Świąt Wielkanocnych!!!!

Palmy wielkanocne poświęcone a.. nasze wspaniałe polonijne dzieci wymalowały mnóstwo przepieknych,barwnych pisanek....tak dzis odbyła się tradycyjna polonijna NIEDZIELA Z PISANKĄ,która rozpoczęła wiosenny sezon piknikowy na Polance.

Piękna ,słoneczna pogoda sprawiła,że całe rodziny przybyły na spotkanie z ZAJĄCAMI i wszyscy znależli coś wyjątkowego dla siebie .

W tym roku mieliśmy również wyjatkowych "gości" :) przepiękny króliczek i kurka w parze z kogutem...można było dotknąć i pogłaskac a ich właściciele opowiedzieli nam jak należy opiekować się takimi zwierzątkami.Kurka zniosła nam świeżutkie jajko :) a kogut piał jak szalony :)

W końcu pojawiły się wyczekiwane przez dzieci ZAJĄCE....radości było co nie miara ...a zajęczy kosz był pełen smakołyków i łakoci.........po gorących powitaniach dzieci pod czujną opieką zajęczych pomocnic czyli Marty ,Eli i Agnieszki rozpoczęły malowanie,zdobienie jajek.Metody różne ale królowały farby i pędzelek.Tak..dzis był czas dla dzieci....

barwne kraszanki ,pisanki,wyklejanki rodziły się w zdolnych rączkach "małych artystów". A wszystkie piękne i kolorowe....Rodzice i dziadkowie dopingowali swoje "pociechy" w ich artystycznych poczynaniach .Zające tradycyjnie podpytywały dzieci "co to będzie"...i tak troszke psociły i przeszkadzały ale za to wynagrodziły swoje psikusy ,przekupując dzieci pysznymi łakociami......a jakie dzieła powstawały będzie można pooglądać na zdjęciach.Konkurs na najpiekniejsze pisanki po wielu debatach jurorów został rozstrzygnięty a zwycięzcy otrzymali swoje nagrody .Kolejny konkurs to szukanie jajek niespodzianek na terenie Polanki.Oczywiście psotnik zając a właściwie pomocnice zająca porozrzucały mnóstwo kolorowych jajek a zadaniem dzieci było odnalezienie jak największej ilości tych kolorowych cudów.W tym roku zwycięzca znalazł aż 41 jajek.

Zwycięzcy otrzymali swoje nagrody piękne kosze wielkanocne pełne czekoladowych łakoci a pozostałe dzieci słodkie niespodzianki.

W tym roku sponsorem słodkich nagród i koszy wielkanocnych był polski sklep SERPOL FL. -bardzo dziękujemy za wsparcie. :D..

..Śmiechu i radości było co niemiara....ale przyszedł czas pożegnania z zającami......do zobaczenia za rok......dziękujemy za wspólną zabawę...... i życzymy Wesołych Świąt !!!!

bal walentynkowy 2018

Posted by Malgorzata Swierczynska on March 7, 2018 at 9:15 PM Comments comments (0)

Tłusty czwartek, ostatki i Walentynki.......czyż to nie powód do szalonej zabawy????

Oczywiście nie mogliśmy ominąć takiej wspaniałej okazji .Tegoroczny karnawał,pożegnaliśmy godnie.... w wyśmienitym,polonijnym gronie przyjaciół ....a zebrało nas się całkiem sporo bo ok 130 osób.!!!!

W sobotę 02/10/2018 w pięknej,"serduszkowej" scenerii w romantycznych ,walentynkowych nastrojach spotkaliśmy się na Polance.Tym razem bawiliśmy się w pełnej gali na polonijnym BALU WALENTYNKOWYM.

A bawiliśmy się wyśmienicie......

Ale...ale...od początku......

Wszyscy stali bywalcy naszych polonijnych spotkań czekali na ten walentynkowy wieczór Tak więc Polanka piękna,radosna i pełna eleganckich walentynkowych gości......wspaniała muzyka i szaleństwo na parkiecie od pierwszego....do ostatniego utworu.Jak zwykle bylo barwnie,czerwono i serduszkowo......wszyscy razem przetańczyliśmy szaleńczo ten czas do super muzyki DJ Andrzeja.

Tradycyjnie już losowaliśmy "szczęśliwy numer" czyli....numer z zakupionych biletów.Tym razem szczęście uśmiechnęło się do naszego gościa prosto z New York Leszka,który jako nagrodę otrzymał piękny prezent-naszyjnik dla swojej "Walentynki" .Gratulujemy !!!

Przyszedł i czas na purpurowe,walentynkowe róże. W rytmach piosenki "Gdzie Ci mężczyźni...." nasze piękne kwiaciarki Grace &Grace rozpoczęły swoją "różaną rundę "a Panowie z gestem obdarowali pięknymi bukietami swoje urocze żony,partnerki,koleżanki....kobiety.To bardzo miły moment na naszych walentynkowych balach,W tym roku nagrodziliśmy upominkami indywidualnie Panie ,które otrzymały najwięcej róż ....i tu zwyciężczynią okazała się Hania Dubik ,która otrzymała aż 16 pięknych róż,drugie miejsce zajęła Hanna Crown z 13-toma różami. Gratulujemy Paniom a wspaniałym Panom dziękujemy za hojność. Obie Panie zostały nagrodzone upominkami w postaci biżuterii a sponsorem wszystkich nagród wieczoru była Hanna Charubin.-producent biżuterii.Dziękujemy !!!. 

Kolejną niespodzianką był PĄCZEK....taki spóźniony polonijny tłusty czwartek.Tradycji stało sie zadość a pączki były wyśmienite....mniammmm

Po wszystkich tych atrakcjach pozostał już tylko taniec i szalona zabawa do utraty tchu.By nie brakło sił do tańca zadbał komitet gospodarczy ,który przygotował suto zastawiony bufet z wykwintnymi gorącymi posiłkami oraz zimnymi przekąskami.Nie zabrakło oczywiście ciasteczka ...dla osłody Bardzo dziękujemy.

Nasz Barman miał pełne rece pracy cały walentynkowy wieczór.Dziękujemy za przemiłą i fachową obsługę.

Dziękujemy wszystkim za pomoc przy organizacji wieczoru,piękne dekoracje,wspanią muzykę i fantastyczną zabawę.

Wszystkim uroczym i wyjątkowym gościom dziękujemy za wspólną zabawę.Wspaniałą zabawę.

Do zobaczenia na polonijnych piknikach na Polance.

Karnawal 2018 na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on March 7, 2018 at 9:15 PM Comments comments (0)

Pracowitego weekendu ciąg dalszy :) tym razem bardziej rozrywkowo ....bowiem w sobotę 01/20/2018 wieczorem bawiliśmy się na Polance na tradycyjnym BALU KARNAWAŁOWYM..... pięknie odmieniona Polanka,wspaniałe karnawałowe dekoracje i gra świateł wprowadzały w wyjątkowy nastrój ... ach....coż to był za bal.....ale po kolei...od poczatku...Karnawałowi goście w tym roku nie zjechali zbyt tłumnie ale nasze karnawałowe szaleństwo rozpoczęło się zgodnie z planem ��.Wspaniała muzyka nie dawała szans na odpoczynek bo nogi same rwały sie do tańca.Przez cały czas parkiet był zapełniony tym bardziej ,że wszystkie pary walczyły o doroczny tytuł Króla i Królowej parkietu a 3 osobowa komisja miała nie lada zadanie do wypełnienia.Spośród tłumu tancerzy wyłoniliśmy zwycięską parę.Sędziowskie korale trafiły do wielu Pań ale najwięcej zebrała Marta Waszkiewicz a wsród Panów ,Andrzej Porada został zauważony przez sędziów. Andrzej i Marta i to właśnie oni zostali jednogłośnie ukonorowani jako Król i Królowa balu karnawałowego 2018.Nagrodą dla zwycięzców były bilety wstępu na zaplanowany na 02/10/18 bal walentynkowy oraz szampan . Gratulujemy zwycięstwa "królewskiej parze ����!!!!

Szczęście uśmiechnęło się również tego wieczoru do Beaty Beata Lysakowska-Zamora oraz Hector Zamora,którzy zostali również wyróżnieni przez jurorów i w nagrodę otrzymali butelkę szampana.Gratulujemy !!!!

Wszyscy bawili się szampańsko a nowo mianowana "para królewska" zaprosiła wszystkich gości do baru ....na toast ...na cześć władców :D

Było wesoło,tanecznie i bajecznie karnawałowo.W takiej super atmosferze dotańczyliśmy do północy.

Dziękujemy Wam wszystkim za udział w imprezie,za wspólną fantastyczną zabawę.Dziekujemy wszystkim ,którzy przygotowali całą imprezę czyli:

Komitetowi dekoracyjnemu,który zadbał o stronę estetyczną i piękny wystrój Polanki.

Komitetowi gospodarczemu,który zatroszczył się o nasze podniebienia i smakołykami uzupełniał energię do dalszych tańców przy muzyce DJ Andrzeja.

Wspaniałej,profesjonalnej obsłudze baru,która sprawiała,że nasze ruchy w tańcu były bardziej"płynne " ��

Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy za przygotowania i organizację całości spotkania.Pracy dużo ....ale....satysfakcja jest ogromna bo goście balu bawili się naprawdę wspaniale a największą nagrodą są zadowolone i uśmiechnięte twarze.

.Do zobaczenia już wkrótce tym razem na BALU WALENTYNKOWYM( 02/10/2018) na ,który już dziś zapraszamy

BAL SYLWESTROWY 2017/2018

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 2, 2018 at 8:25 PM Comments comments (0)

Nowy Rok !!! Nowy 2018 Rok !!!! kolejny rok pełen nadziei i oczekiwań.....następna otwarta nowa księga ,którą dzień po dniu będziemy wspólnie zapełniać ...oby tylko wspaniałymi i radosnymi wiadomościami.

Pierwszą z nich zapełniamy już dziś wspomnieniem wczorajszego,szalonego...sylwestrowego wieczoru .......... ale po kolei.....

Witamy w ten pierwszy noworoczny dzień i życzymy wszystkim raz jeszcze samych szczęśliwych i pomyślnych dni w Nowym Roku w zdrowiu,radości i z przyjaciółmi wokół.Byśmy wszyscy tak pięknie i w tak wyjątkowych nastrojach jak cały wczorajszy bal sylwestrowy przeszli tanecznym krokiem przez cały rok.

A bal sylwestrowy 2017/2018..... ?????

No właśnie...tegoroczny bal sylwestrowy był naprawdę wyjątkowy...takiego balu jeszcze nie było w historii naszej Polonii...będziemy dłuuugo wspominać tą szaloną,roztańczoną i rozśpiewaną sylwestrową noc.

Po raz drugi zorganizowaliśmy naszą zabawę sylwestrową na POLANCE.Nasza piknikowa "wiata" zamieniła się w cudowną i elegancką salę balową. Pięknie pokryte białymy obrusami stoły ,kolorowe serwety i przepiekne stroiki z żywych kwiatów,świetlne dekoracje całej wiaty,oraz główna sceniczna dekoracja zmieniły to miejsce nie do poznania W tym roku na naszym polonijnym balu bawiło się aż 175 wyjątkowych ,sylwestrowych gości i do tego jakch gości.....Bawiło u nas Chicago,New Jersey,Nowy York,Canada,byli i goście z Polski no i ciut bliżej...Jacksonville,Orlando i nasza lokalna Polonia.

A bawił nas wszystkich nie byle jaki gość ....prosto z Polski....z muzyką na żywo....rozśpiewany i roztańczony Marcin Siegieńczuk ,który od pierwszych chwil porwał całe sylwestrowe towarzystwo do szalonego tańca.

Tak...było gwarnie,radośnie i tanecznie.... a w przerwach po wyczerpującym tańcu....czekała na wszystkich nie lada uczta....wyśmienity obiad z deserem oraz obficie zaopatrzony bufet z zminymi przekąskami oraz wspaniałym ciastem domowych wypieków.Bar i jego super obsługa (dziekujemy Panowie  ) mieli pełne ręce pracy ...Tradycyjnie już losowaliśmy „szczęśliwy numerek” spośród sprzedanych biletów ...w tym roku losowaliśmy aż trzech szczęśliwców i tak trzecią nagrode i szampana wylosowała Marlena Lapinska ,drugą czyli szampana i słodkości :Kasia Galemba a główna nagroda :szampan i 2 bilety wstępu na Polonijny Bal Karnawałowy (01/20/2018) trafiła do Ireny i Dimy .Zwycięzcom gratulujemy szczęścia w losowaniu oraz wygranych.

Nasz główny gość wieczoru Marcin Siegieńczuk bawił nas całą noc nie dając chwili wytchnienia i w wyśmienitych nastrojach z szampanem w ręku powitaliśmy owacjami Nowy Rok 2018 ...wzajemnym życzeniom nie było końca.....a zabawa trwała....wyjątkowa noc zamieniła się w noworoczny poranek  bowiem

naszą szaloną sylwestrową zabawę zakończyliśmy....wczesnym rankiem.....

Dziekujemy wszystkim,którzy pracowali przy organizacji balu ....przez kilka dni przygotowując piękne dekoracje i wystrój sali, dziękujemy wszystkim za przygotowanie wspaniałego,wyśmienitego obiadu i suto zastawionego bufetu ,za te aromatyczne domowe wypieki....za waszą pracę i poświęcony czas ....za to ,że wszystko dopięte było na przsłowiowy „ostatni guzik” .Dziękujemy wszystkim za pracę przy obsłudze balu oraz sprzątanie po zakończeniu balu......

Dziękujemy również naszemu „wodzirejowi” Marcin Siegieńczuk za wspaniałą oprawę muzyczną,za szalony taniec......i bolące dziś nogi�� długo będziemy pamiętać ten wyjatkowy bal

Dziękujemy wszystkim,którzy byli z nami w tą niepowtarzalną noc.....

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach ...juz wkrótce.... bal karnawałowy na który juz dziś serdecznie zapraszamy....

 

WIGILIA 2017 na Polance

Posted by Malgorzata Swierczynska on January 2, 2018 at 8:25 PM Comments comments (0)

Kolejna polonijna wigilia...polonijne świateczne kolędowanie....to najpiekniejszy czas w roku...pełen miłości,radości,oczekiwania....Święta Bożego Narodzenia za tydzień ale na naszej Polance już dziś 12/17/2017 rozbrzmiewały dźwięki kolęd oraz dzwoneczki Mikołajowych "zaprzegów".W gronie naszej polonijnej Rodziny spędziliśmy to niedzielne świąteczne popołudnie.Wspaniałe wigilijne potrawy przyniesione przez wszystkich tego dnia sprawiły ,że nasz świąteczny ,polonijny stół był bardzo bogato i suto zastawiony.W pięknej scenerii i wyjątkowej światecznej atmosferze dzieliliśmy się opłatkiem,życząc sobie wzajemnie spokoju,zdrowia , radości ..... i samych serdeczności.

Nasz "polonijno-świąteczny" chór wprowadził nas wszystkich w magiczną ,świąteczną atmosferę ,śpiewając przepiekne polskie kolędy. Wspólne kolędowanie to już tradycja na naszych polonijnych,wigilijnych spotkaniach.

Przyszedł i czas na spotkanie z Mikołajem....dzieci z niecierpliwością oczekiwały na tą wizytę ......Mikołajów było dwóch......jeden prosto z Laponii a drugi Święty Mikołaj" prosto z nieba" jak sam powiedział. Radości i śmiechu było co niemiara ,każde dziecko dostało od Mikołajów paczkę świąteczną .Kilka wspólnych zdjęć z Mikołajami i obietnica spotkania za rok.......tak to było piękne niedzielne,świąteczne popołudnie.....pełne spokoju ,serdecznej rodzinnej atmosfery w gronie polonijnych przyjaciół

 

Dziękujemy za ten piękny czas.........a tym wszystkim,którzy nie mogli być dziś z nami na Polance życzymy Wesołych Świąt !!!!

ANDRZEJKI 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 28, 2017 at 4:55 PM Comments comments (0)

W minioną sobotę 11/25/2016 na Polance bawiliśmy się andrzejokwo.....

DISCO i OGNISKO "DLA ANDRZEJA" to "andrzejkowa" dyskoteka a zarazem wieczór wróżb.

Właśnie...wieczór wróżb...Jak co roku zadbaliśmy o "duchową" strawę dla spragnionych dobrych przepowiedni... wróżki pracowały w pocie czoła .Było dużo zabawy i śmiechu przy laniu wosku i odczytywaniu przeznaczenia.Nie zabrakło również zabaw andrzejkowych takich jak choćby wyścigu bucików,rzutu monetą do wiadra z wodą czy "obgryzanie" jabłek zawieszonych na sznurkach :) bez pomocy rąk oczywiście.To wszystko zabawy na "spełnianie marzeń" a czegóż nie robi się aby marzenia się spełniły???Bawili się więc wszyscy.....młodsi i starsi...stali bywalcy Polanki i nowi goście .Wielu z nich zawitało do nas po raz pierwszy ale jak sami zapewniali.....nie ostatni

Andrzejkowe ognisko przyciągnęło do siebie żarem pięknego płomienia swych miłośników oraz zgromadziło wokół siebie wielbicieli kiełbaski "z patyka"

Kuchnia zadbała jak zwykle o nasze podniebienia ,bar pokrzepił a nasi DJ "dwa" czyli Marcin i Andrzej grali...i grali...do szalonego tańca.

100 lat zaśpiewaliśmy naszym wspaniałym solenizantom Andrzejom!!!

Zabawa była naprawdę pyszna i trwała jeszcze długo po półncy...kto był...wie...a wszystkich zapraszamy do galerii zdjęć.

Dziękujemy wszystkim za wspaniały wieczór i wspólną zabawę.Dziękujemy wszystkim organizatorom i obsłudze andrzejkowego spotkania.

Wszystkim Panom ANDRZEJOM jeszcze raz serdeczne życzenia

100 lat !!!! i samych pomyślności.

34 polonijny bal rocznicowy

Posted by Malgorzata Swierczynska on November 28, 2017 at 4:55 PM Comments comments (0)

Kolejna rocznica...kolejny polonijny BAL....

W minioną sobotę 11/18/2017 uroczystym balem polonijnym uczcilismy 34 rocznicę założenia naszego Sowarzyszenia Polonii w Koronie !!!!

Odświętnie przygotowana sala parafialna przy polskim Kościele St.Mary`s w Koronie czekała na wyjątkowych gości .Wszyscy pojawili się punktualnie w pełnej gali a gośćmi honorowymi wieczoru byli członkowie naszej organizacji, dla których już po raz kolejny ,wstęp na bal rocznicowy był nieodpłatny.Pozostali goście swoją donacją wsparli działalność naszej Polonii.

Tym razem spotkanie rozpoczęliśmy od zaproszenia wszystkich do bufetu na pyszny obiad z przystawkami i deserem po czym rozpoczęliśmy część oficjalną naszej wyjątkowej uroczystości.

Głos zabrał Prezes Marcin Waszkiewicz .W wyjątkowym wystapieniu nie zabrakło elementu patriotyzmu i polskości,wartości nie zatracenia polskiej mowy i polskich tradycji ,właśnie tu na emigracji.Słowa te skierowane głównie do rodziców i dziadków z prośbą o zaangażowanie się w rozpowszechnianie polskości w swoich domach, rodzinach i wśród przyjaciół. Prezes mówił również o aktywnych członkach Polonii,o ich pracy,poświęceniu i zaangażowaniu.

Przyszła również pora na wyróżnienia za pełną pasji i aktywną pracę społeczną na rzecz Polonii.Wszyscy wyróżnieni otrzymali od Prezesa pamiątkowe dyplomy uznania oraz znaczki flagi polska-amerykańska.

Nie zapomnieliśmy również o wyróżnieniu i podziękowaniu za pracę dla naszego Prezesa Marcina .

Kolejnym punktem części oficjalnej było uhonorowanie za wieloletnią ,oddaną pracę na rzecz Organizacji .Dyplomy i tytuł CZŁONKA HONOROWEGO otrzymali:

Wlodzimierz Irena Krupinski,Janina Gomolka, Walter i Jane Ozierski,Anna Gackowski i pośmiertnie Roman Gackowski.Dziękujemy za Wasz trud i zaangażowanie w życie Polonia Society of Korona .

Niestety ,nie wszyscy mogli uczestniczyć w spotkaniu z różnych przyczyn.Zabrakło również naszego V-ce Prezesa Jerry Dubik a zarazem naszego DJ DU,który ze względów zdrowotnych nie dotarł na bal.

Przyszedł i czas na zabawę.W zastępstwie za DJ DU zagrali w "duecie" Marcin Waszkiewicz i Andrew Skalowski.Ciężko było im sprostać zadaniu DJ ale spisali się na medal i zabawa była pyszna .......Bufet i bar cały wieczór był"zapracowany".Muzyka grała nam prawie do pólnocy a wszyscy bawili sie do utraty tchu.To była naprawdę wspaniała zabawa.....zabawa polonijnej rodziny.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie imprezy,za prace w trakcie oraz po zakończeniu spotkania a wszystkim ,którzy byli razem z nami tego wieczoru dziękujemy za wspólną zabawę.

Do zobaczenia na kolejnych polonijnych spotkaniach.

Halloween 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 29, 2017 at 5:55 PM Comments comments (0)

 

Kolejne,szalone Halloween Party 2017 za nami...... W sobotę 10/28/2017 późnym popołudniem na wystrojoną, "halloweenową Polankę" przyjechali wyjątkowi halloweenowi goście....oczywiście we wspaniałych strojach. Nasze piękne polonijne dzieci i ich super rodzice zmienili się nie do poznania.To był naprawdę świetny wieczór.Wszyscy wystrojeni ,poprzebierani.....w barwne,piekne....straszne...super stroje.Mielismy" fachowa "pomoc medyczna,piratow,szkotów,policjantów sędziego piłkarskiego z szalonym gwizdkiem i piłkarza do pary :),GANG rodzinny,pingwina,biedronki,pszczółki duże i małe :D i parę całkiem wyrośniętych bobasów w pampersach :D i ......no właśnie ...a wlasciwie to ...kogo tam nie bylo????

W stylu lat 20-tych zaprezentowała nam się K-Family Music czyli nasza polonijna śpiewająca rodzina Kaminskich,która zadabała o oprawę muzyczną tego wyjątkowego wieczoru. Super!!! Muzyka grała...dzieci rowniez w pieknych strojach drążyły swoje "dyniowe potworki" i dokazywaly miedzy straszydlami.W konkursie na najpiekniej wydrążoną dynię jury w skladzie:Beata,Marzena i Jadwiga nie miało najłatwiejszego zadania....hmmmm......wszystkie dynie były piękne i wyjątkowe ale.... jury wyłoniło zwycięzcę , a właściwie to dwie zwyciężczynie które samodzielnie...bez pomocy dorosłych wydrążyły super dyniowego potworka i w tym roku konkurs wygrały dwie siostry Amelia i Maya które to właśnie wygrały caly "dyniowy konkurs" i główną nagrodę .Pozostałe dzieci otrzymały nagrody pocieszenią -słodycze i lody.

W konkursie za najwspanialszy stroj halloweenowy w kategorii "stroj dzieciecy" zdobyly......WSZYSTKIE DZIECI,wszystkie bez wyjatku byly piekne....wszystkie dzieci zostaly nagrodzone slodkimi niespodziankami

Zabawa trwała dalej i nadszedł moment na konkurs na najlepszy strój wśród dorosłych....wszyscy "przebierańcy" przemaszerowali w rytm muzyki "szalonego szeryfa" czyli naszego DJDU a pozostali goście wieczoru "oceniali" brawami i okrzykami ich stroje i oryginalność.Decyzja nie była prosta....ale główna wygrana czyli czek na $50 powędrowała do przezabawnej pary wyrośniętych babasów w pampersach czyli Ania i Zbyszek z Orange Park ....gratulujemy pomysłu i wygranej!!!!

To była "pyszna" zabawa...wspaniała muzyka w wykonaniu K-Family Music i oczywiście naszego niezawodnego DJDU i

Wy wszyscy czyli wspaniali halloweenowi goście ,którzy tworzycie tą niesamowita ,cudną atmosferę.

Całości dopełnił bufet pełen obfitości,świeżutkich i pachnących kiełbasek,placków ziemniaczanych,pysznych ciast ..oraz wielu innych smakołyków.Bar też zadbał o spragnionych gości.

Dziekujemy wszystkim,ktorzy przygotowali Polanke na ten wyjatkowy wieczor.Dziekujemy wszystkim ktorzy:gotowali,piekli,sprzatali,dekorowali i caly wieczor pracowali przy obsludze pikniku.

Dziekujemy wszystkim za udzial w pikniku i wspolna zabawe.To byl wspanialy czas w wyjatkowym towarzystwie

Bike Octoberfest Korona White Eagle 2017

Posted by Malgorzata Swierczynska on October 22, 2017 at 8:45 PM Comments comments (0)

10/22/2017 Niedziela .....Dziś późnym popołudniem zakończyliśmy nową polonijną "przygodę" :) Tym razem był to czterodniowy wyjazd z polonijną kuchnią na Bike Octoberfest w Koronie przy Bike Bar White Eagle.Mimo ,że nasza Polonia już nie raz brała udział w imprezach wyjazdowych to tym razem było to dla nas całkiem nowe doświadczenie .Zupełnie inna klientela ale polskie jedzenie niezmiennie to samo,świeżutkie,domowej produkcji ,pachnące i roznoszące wspaniałe aromaty wokół.Chętnych na polskie smakołyki nie brakowało a nasza polska kiełbasa,pierogi i placki ziemnaczane szybko zdobyły serca przyjezdnych motocyklistów.Kapryśna ,deszczowa pogoda sprawiła psikusa nie tylko nam sprzedającym ale również pokrzyżowała wiele planów miłośnikom motocykli.Niemniej wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie a te cztery pracowite dni minęły nam we wspaniałej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniach tej wyjazdowej imprezy,za codzienne dyżurowanie na stanowisku oraz wszystkim,którzy nas wspierali przez te wszystkie dni.Dziekujemy również za ogromną pomoc przy składaniu polonijnego stoiska i transport sprzętu na Polankę.Jesteście wspaniali.Dziękujemy.


Rss_feed